Mitsubishi Carisma

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
İsminede yakışan bir zamanların toyota corolla nın satışlarını düşürür diye efsaneleşememiş
Donanım manyağı harika araba
Carisma en az arıza veren araçlar sıralamasındada ilk sıraya oturmuş bir araç
Sizler onun hakkında ne düşünüyorsunuz kullanan sahib olan
Akrabasında eşinde dostunda olan var mı aranızda ???
Yoruma açık....buyrun....

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Mazda'mı almadan önce 98-01 arası 1.8 GDI çok aradadım ama temiz ve bütçeme uygun bulamadım.

Mazda'dan sonra en çok almak istediğim arabaydı. Yalnız LPG'ye uyum sorunu varmış duyduğum kadarıyla.

Dinçer

Katılımcı
Ben geçen yaz kuzene İstanbuldan bir tane alıverdim. 2003 model. Konfor güvenlik ve karoser sağlamlığı konusunda 626 dan bile iyi. Yol sesi almıyor, viraj kabiliyeti kesinlikle tartışılmaz fakat 1.6 100 beygir araca 1300 kg karoser yapıp bi de üstüne otomatik vites koyunca siz düşünün gerisini. Araç kasayı taşımakta zorlanıyor. Ataklık hariç birçok konuda mazdadan daha iyi. Bir başka olumsuz nokta kapı döşemeleri ve elektrik aksamı kepaze. Kumaşlar çabuk salıyor ve kapı düğmeleri kısa zamanda bozuluyormuş, bu son bilgiyi bir forumdan okumuştum ama benim bindiğim araç da aynen böyleydi. Bir de manuel olanını bulmak zor. Temizini bulmak daha zor. Şu hantallık olmasa 25-30 yıllık mazda geleneğini bozar alırım bir carisma, kapı döşemelerini ve koltukları deri yaptırıp binerim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
GDI teklonojisini ilk geliştiren Mitsubishi'dir, lpg uygulanıp uygulanmadığı hususunda net bilgim yok...

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
GDI teklonojisini ilk geliştiren Mitsubishi'dir, lpg uygulanıp uygulanmadığı hususunda net bilgim yok...
Zamanında onuda araştırmış biri olarak
GDI yani gasoline direct injection
Direk enjeksiyonlu bu motorlara fsi tsi motorlarda dahil
LPI gaz dönüşüm sistemleri takılabilmekte yalnız
Bu kitler 3500-5500 civarında en son raakam 3500 idi
Sistem gazı sıvı hale dönüştürüp benzin enjektörlerinden
Piston kafalarına işeme yapıyor
Performans kaybı yok vs vs

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Karizma yıllar önce köyümden biri istanbul dan gelirken getirdiğinde görmüştüm, o dönemler çok sevmiştim ama yeni lancer onu yedi :-D

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Dinçer abi çok doğru tespitler yapmış. Yol sesi ve motor sesini Mazda'dan az alıyor. Mazda gibi çağının ötesinde bir araçtır.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Temiz bulmak zor carisma yı alan satmıyor satanlarda kıymetini bilmeyen haşat edilmiş araçlar Alınabilir olanlarında piyasa uçuk

Üst Alt