Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mini Sanayi Buluşmamız

Konu, 'Ankara' kısmında DarK PaSSenGeR tarafından paylaşıldı.

1. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    buluşma diye başlık açtım ama foto çekmedik, buluşma yerinde de ustanın orada çekeriz diye çekmedik , sonra lafa dalınca kaldı öyle :D
    cumartesi günü [member=237]ali-gb[/member] ben ve benim iş yerinden m3 ü olan bir arkadaş bululuşup alinin bahsettiği murat ustanın yerine gittik
    usta hakkında ilk izlenimlerim iyi, genç yaşta, sempatik ve çok rahatlıkla muhabbete kurup aklınızdakileri sorabiliyorsunuz ( >:D) ve cevap alıyorsunuz
    babası ile beraber çalışıyorlar, babası da 40-50 araçlık filosu olan şirketlerin, kamu kurumlarının araçlarının bakımını yapmış, işini iyi yapan ve dürüst bir esnaf izlenimi bıraktı bende
    murat ustanın kısacık görüşmemizde eleştirebileceğim yanı, dükkana geç gelmesi, biz 9:15 te oradaydık, o 10 a doğru geldi, bana göre sanayici 08:30 da dükkanın başında olur, ama onu da gece geç saatlere kadar çalışmasına veriyorum, 12-1 gibi eve gidiyormuş genelde, araçlarla içli dışlı bayağı
    [member=237]ali-gb[/member] de daha önce ona yaptırdığı işlemleri anlattı, motor yaptırmış en azından, 100 bin km garanti vermiş, kendisi de bahseder

benim araca baktı, motoruna ve at takımına, sorunlardan bahsettim, onlar üzerine konuştuk, söyledikleri gayet açıklayıcı ve tatmin ediciydi,
    alt takıma baktı, ön takımda aks kafasının biri yan sanayi ile değişmişti, oradaki boşluğu gösterdi, sıkıntılı olan aks gibi ön takımdan, o da rampalarda kalkarken, eğimli virajlarda tık tık tık ses yapıyor zaten, belki bahar kampanyasında orijinal alırım, yan sanayilerde şansa kalıyor galiba biraz

amortisör tamirini pek tasvip etmiyor, benimkiler tamir olmuştu ama fena olmamış, sıkıntı yok şu an dedi, ben de değişmesi düşünsem ne takarsın dedim, monroe dedi, kyb de iyiymiş dedim, onu ilk defa duydum dedi (bu da ikinci negatif >:D)

onun dışında sol arka fren merkezi terletme yapıyor, ilerde kendini bırakabilir dedi
    diskleri torna kurtarmaz, değişmesi gerek dedi
    vites geçişlerim sertti, bir önceki usta baskı balatyı acil değiş derken, murat usta baskı balata fena değil, bu sıkıntı şanzuman yağından kaynaklı dedi, ama ben baskı balatayı komple değişrim

arkadaşımın arabası için 2 yerden yağ kaçağı var dedi, biri alttan biri de üstten, onu bulup gidermek lazım, öyle yağ bakımı yapmak lazım dedi, o da sadece yağ bakımı diye gelmişti, extra masraflar çıkacak gibi ona, yağ kaçakları, şanzuman yağı,triger durumu vs.

ilerde işlem yaptırdığımızda yine paylaşımda bulunuruz, ama gittik tanıştık, yerini yurdunu öğrendik, hoş sohbet işini severek ve iyi yapan gidilebilir bir usta izlenimi bıraktı bende

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Araştırınca bulunuyormuş di mi? :)

İkinize de hayırlı olur inşallah... Ayrıca; arkadaşının M3 ünde triger kayışlı değil zincirli... ;)

3. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    aynen öyle abi, umarım ilerde de sıkıntısız bir şekilde gider geliriz, forumdan arkadaşlar da giderler, ankaradaki arkadaşlarımız için iyi olur
    arkadaşınki zincirli biliyorum, sıkıntı çıkaracak gibiyse o da halledilir diye ben kendi düşüncemi yazdım, tabi usta daha iyi bilir, yoksa normal şartlarda 160 bin hatta daha fazla ömrü vardır zincirin , yanılmıyorsam

edit: buluşmaya [member=543]S.Taykara[/member] sabahtan gelemedi, öğleden sonra gitti, o da gitti gördü yani

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Aracının yağ bakımını orada yaptır bence, hep sarı kalan yağ sahibi olursun böylelikle ;D

5. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Önce motor yaptırmak gerekiyor ama... ::)

6. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    buradan bir arkadaşımız mı yaptırmıştı bülent , hatırlayamadım ben >:D
    edit: [member=237]ali-gb[/member] dışında :)

7. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Motor yapıldıktan 12 bin km sonra bile yağ sapsarı idi... Gerisini sen düşün artık... ;D

8. immmir

immmir Aktif

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Kristal Beyaz-Sedan
    Sa kadir
    Murat ustanın adresi ve telefonu varmı? tam olarak nerede? bulunabilir mi?,
    bende bir usta buldum görüşeyim daha sonra bildireceğim.

9. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Ali yaptırmış işte, sor söylesin sana, motoru yaptırdıktan sonra hala sarılığını koruyormuş. Usta kendi arabasına motor yapmış 12 bin km yapmış yağı göstermiş Ali ye hala sapsarıymış.

10. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    [member=62]immmir[/member]
    mustafa abi, yeri bana karışık geldi biraz o tarafa hiç gitmediğim için, kartviziti evde ama kabaca tarif edeyim
    yeri 88 oto sanayide, 2. bölge olması lazım
    ivedik organizenin oradaki tüvtürk ten sola giriyorsun oradan yakın, ararsan sana tarif eder
    numarası 0545 640 85 85
    oto yıldız
    kartvizite bakınca açık adresi de yazarım

senin bulduğun usta kim?

11. S.Taykara

S.Taykara Sessiz

Murat Usta tutumu ve yaklaşımı bakımından iyi izlenim bıraktı, benim aracım biraz nadir bulunduğu için ilk etapta net fikirler beyan edemedi doğal olarak. Ancak biraz içine girince ortaya güzel şeyler çıkabileceği hissini verdi. Kendisi özellikle 1.8 Lantis konusunda iddialı, bu konudaki haklılığını da ancak malum araca sahip arkadaşlar test edebilirler. Aynı gün Mazda Basayar'a da uğradım ve orada kaput açılınca ustalar motoru direk tanıdılar, MX6 ve Xedoa 9 da kullanılan mimari diye belirttiler oldukça ilgili şekilde ücretsiz bir Check Up gerçekleştirdiler. Ve yaklaşımları gayet memnun ediciydi.

12. ali-gb

ali-gb Sessiz

Unutmamışsınız o konuyu :)

13. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.

14. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Kişisel olarak hafızamız kuvvetli üyelere sahibiz çok şükür... ;)

15. S.Taykara

S.Taykara Sessiz

Arkadaşlar Murat Usta'nın dükkanına aşağıda paylaştığım uydu resmi üzerinde yer alan koordinat bilgilerini telefonlarınızda yer alan navigasyon uygulamalarına yazarak ulaşabilirsiniz. (Örn: Yandex Navigasyon uygulamasında arama çubuğuna bu koordinatları yazıp ardından arama tuşuna basarsanız direk burayı bulacaktır. Bulduktan sonra "Git" seçeneğine tıklamanız sizi sesli olarak bu adrese götürmesine yetecektir. GPS verinizi açmayı unutmayın.)
    Adres: İvedik Organize Sanayi Bölgesi, 726. Sokak.

16. ali-gb

ali-gb Sessiz

Aynen devam o zaman :)

17. karardvn

karardvn Aktif

Herşey hoş güzel de japon arabalarıni tamir eden bir ustanın kyb yi duymamış olması ilginç doğrusu

18. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    monroe rüştünü ispat etmiş bir marka olduğundan usta da sürekli onu takmıştır, başka markalara yönelme gereği duymamıştır belki
    ustam bunu araştır dedim, kyb de iyiymiş dedim :D

19. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Komik olma kuzen Larry... ;D

20. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Geçen gün eşimle konuşurken aklımıza geldi ,bir zamanların güzel dizisi idi :)

Sayfayı Paylaş