Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Milli Takım

Konu, 'Spor' kısmında ezmocesteri tarafından paylaşıldı.

1. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri yarın oynanacak maçlarla başlıyor. Türkiye, elemelerdeki ilk maçında, 9 Eylül Salı günü İzlanda ile deplasmanda karşı karşıya gelecek.

Fransa'da düzenlenecek EURO 2016'ya katılabilmek için 53 ülke, 9 grupta mücadele edecek. Avrupa Şampiyonası elemeleri gruplarında ilk maçlar yarın, 8 Eylül Pazartesi ve 9 Eylül Salı günü oynanacak.

Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Letonya, İzlanda ve Kazakistan ile A Grubu'nda yer alan Türkiye, ilk maçında salı günü TSİ 21.45'te İzlanda ile deplasmanda karşı karşıya gelecek.

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Şansımızın az olduğunu düşünmüyorum inşallah iyi başlar, iyi gideriz...

veliazak@hotmail.com

3. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Çek Cumhuriyeti eski gücün çok çok uzak olduğu için, şansımız çok diyebilirim. Malum Hollanda yı da artık çok iyi tanıyoruz.

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Milli takımımızın aday kadrosunun tam listesi

5. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Volkan olsaydım, gitmezdim...

6. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bence de öyle, Onur sanki çok edepliydi ya, neyse yine sinirlenmeyeyim arefe arefe

7. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Ülke olarak geçirdiğimiz bu zor günlerde bir nebze de olsa, bizleri mutlu etmeleri adına güzel bir galibiyet alma dileğiyle, başarılar milli takımımıza.

8. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bu milli takımdan bir cacık olmaz, toparlanmamız uzun zaman alacak gibi görünüyor. Bu jenerasyondan hiç umutlu değilim şu görüntüleriyle, bence Fatih Terim' in kadro seçimi de yanlıştı,o da ayrı bir konu.

9. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Katılıbatırın... :D

10. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Neyi yazsam ki acaba diye düşünüyorum, herkese göre her tarafta bir sürü hata var, ve seri galibiyetler olmadıkça da eleştiren herkes haklı konumdadır. Bu nasıl bir milli takımdır, bu nasıl bir kadro seçimleridir, ve bu nasıl bir 'ego' dur.

Her maçta farklı bir kadro düşüncesi var, her maçta mutlaka en az bir futbolcu oynaması gereken yerin dışında oynatılıyor, ve yıldız diye tabir edip aslında gerçeği tokat gibi iki maçta yüzümüze çarpan bir futbolcu kitlesi var, hepsinden önemlisi kendini kaybetmiş bir teknik direktörümüz var.

Evet futbolcuları sabaha kadar eleştirebiliriz ama balık baştan kokar. Fatih Terim i ben hiç sevmem ama Fatih Terim benim gözümde başarılı bir teknik direktördür ve takımı bir şekilde poh pohlayarak, saha dışından ateşleyerek son dakikaya kadar savaştırıp çok defa puan aldırabilen bir teknik direktör olarak tanımıştım ben, ama gel gör ki o görüntüden eser yok hocada.

Milli takımın başına getirilen Fatih Terim sadece milli takım değil aynı zamanda 'milli takımlar' sorumlusuyken bu kadar hata yapma lüksüne sahip olmamalıdır. Göreve geldiğinde her şeyi sil baştan en alttan başlayarak geleceğimizi kurtaracağız diyorsan buna göre adım atacaksın o zaman, sonra bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler hocam.

Sen gençleştirme dedin, altyapıdan bahsettin, hedef 2018 ler, 2020 ler dedin ama söylediklerini yapmak için bir adım bile atmadın. Bir Ozan Tufan ı milli takıma yerleştirip bütün yükü de çocuğun başına yıkmaya kalkarsan hata yapacak, penaltı yaptıracak ve yorulacak tabi. Koca Türkiye de bir tane tam anlamıyla 'forvet' bulamıyoruz, tamam var da mı almadı ama bunu gözetecek ve yetiştirecek, bulup çıkartıp ısrar edecek kadro senin elinde var oysa, keza koca Türkiye'de bir tane stoper bulamadın da mı Mehmet Topal'ı ön tarafta harika bir süpürücü pozisyonunda oynarken stoper yaptın adamı. Melo yu Arsenal maçın da aynı pozisyona alıp hem orta sahayı zaafiyete sokan hem de Melo nun performansını düşüren Prendelli yi yerden yere vuran basın bu konuda Sayın Terim'e neden bir soru soramadı?

Letonya'li gazetecinin Fatih Terim'e sordugu "Bu da mi tesaduf" sorusunu bir Turk gazeteci sordugu zaman tekrar ulkemiz icin umitlenmeye baslayabiliriz.

11. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Ömer Toprak ve Hakan Çalhanoğlu'nun Milli Takım kadrosuna alınmamasıyla ilgili soruya basın mensuplarını eleştirerek yanıt verdi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Brezilya maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında kadroya alınmayan Ömer Toprak ve Hakan Çalhanoğlu konusuna da değindi. Bu iki ismin neden kadroya çağrılmadığı sorusu yöneltilen Terim, basını eleştirirken, ""Geçen kamptan bu tarafa bir aydan fazla geçti ama demek çözememişiz konuyu. Onlar benim için çok yabancı veya uzak kalan oyuncular değil. Onlar bizim evladımız. Doğru bilgi alıp doğru aktarmanızı isterdim. Az bilgiyle maalesef yorumlarınız çok doğru değil. Açık ve net bilmediğiniz konuları daha araştırarak öğrenebilseydiniz. Size tek taraflı söylenenlerle yetinmeyi tercih ettiniz. Benim tercihim bu yönde. Muhakkak ki; seçtiğimiz oyuncuları, hatta seçmediğimiz oyuncuları kritik etme hakkına sahipsiniz. Bundan doğal bir şey olamaz. Bu olmalıydı, bu olmamalıydı sözleri olayın doğasında var. Dediğim gibi bu tip konularda daha iyi araştırmanın, daha çok bilgi sahibi olmanın çok büyük faydası var. Benim açıkladığım milli takım bu. Eleştiriye de açık" ifadelerini kulandı.

"Milli Takım'da veya gelmeyen oyuncuların gönül kırgınlığı olabilir. Bir ara yol bulunamaz mı?" sorusuna da Terim; "Oyuncularımın hepsi benim için çok değerli ve evladım gibiler. Aramızda bir sorun yok. Zaman bakalım ne gösterecek" yanıtını verdi.

12. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bence Fatih Terim bu olayda baştan bu yana hatalı, sadece bu olayda değil Volkan, Burak gibi olaylarda da hatalı, ama sürekli basını, onu, bunu, vs eleştirip durmaktan kendisi vicdan muhasebesi yapamaz duruma gelmiş, iğneyi basına batır ama çuvaldızı da unutma bari.

13. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    A Milli Futbol Takımı kalecisi Volkan Demirel, Kazakistan maçı öncesi taraftarların aleyhine tezahüratları ve ıslıklanması nedeniyle stadı terk etti.

14. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
  15. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Özellikle taraftara sonra volkana tek sözüm var...
    Türk kimliğinin hakkini verin be... Ayip.

16. immmir

immmir Aktif

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Kristal Beyaz-Sedan
    >Kendini insan, taraftar, sporsever ve hatta TÜRK sayan bu yaratıkları kınıyorum, bu olay ancak burada olurdu, milli maça hala takım forması, atkısı beresi vs ile gelenlerden de ancak bu beklenirdi.

17. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Milli Takım'ın Hollanda kadrosu açıklandı. A Milli Takım'da kadrosunda Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak yer alırken; Fenerbahçeli Volkan Demirel aday kadroda yer almadı.

Kaleciler: Volkan Babacan, Fehmi Mert Günok ve Harun Tekin

Savunma: Gökhan Gönül, Şener Özbayraklı, Ömer Toprak, Mahmut Tekdemir, Serdar Aziz, Mehmet Topal, Caner Erkin, Hakan Kadir Balta

Orta Saha: Mehmet Topal, Selçuk İnan, Emre, Hamit, Hakan Çalhanoğlu, Mehmet Ekici, Gökhan Töre, Volkan Şen, Olcay Şahan, Alper Potuk, Ozan Tufan

Forvet: Burak Yılmaz, Umut Bulut, Kazım, Mevlüt Erdinç

18. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Fatih Terim i anlamak mümkün değil. Göreve gelirken ne diyordu şimdi ne yapıyor. Milli takımı babasının malı gibi kullanıyor. Kafasına göre insanları uzaklaştırıyor takımdan, sonra geri çağırıyor, kendince cezalandırıyor, yersen ! Belki ülke olarak forvet kıtlığı yaşıyoruzdur ama, birilerine güvenip aday kadroya çağırmanın vakti gelip geçmedi artık.

19. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Milli Takım deplasmanda Hollanda ile 1-1 berabere kaldı... Goller 37.Dakikada Burak Yılmaz ve 90+3'te sneijder den geldi...

Türk seyircilerin maçtan önce futbolcular ısınırken sneijder'i alkışlayıp, Emre'yi ıslıklamaları hoş olmadı...

:(

20. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Öyle görünüyor ki; Öyro 2016 hayallerimiz eskisinden biraz daha sıcak... Fakat ne olursa olsun, Fatih Terim önderliğinde girişilen proje "bana göre" birilerini zengin etmekten, birilerinin bebelerini kayırmaktan öteye gidememiştir, şu haliyle de gitmesine imkan yoktur...

Ersun Yanal; Milli Takımın başına getirildiğinde bir kesim tarafından şucu bucu ilan edilmeden destek olunsaydı, uzun ve geniş bir forvetin uğruna feda edilmeseydi; şimdiye oturmuş bir ekolümüz, alttan gelmiş sağlam bir kadromuz ve yıllardır da turnuva takımı olmuştuk...

Canım ülkem, hak ettiğin yerdesin maalesef !!

Not; futbol eleştiri yazısı değil, genel durum tespit yazısıdır, yoksa bu futbolun, takımın ve heyetin eleştirilecek tarafı yoktur bana göre... :)

Sayfayı Paylaş