Meslek Bilgilerimiz

Mesleklerimiz Nelerdir?

• Kullanılan toplam oy
    82
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
[member=97]ktaskan[/member] İkimiz de memur... Ben işimi yapmıyorum. Siz yapıyorsunuz sanırım Mühendis olarak :-\
Memleketin haline bak arkadaş...
Yapıyoruz ama memnun olarak değil..Sırf babamız memur ol, devlet işi garanti vs. dediği için girdik şimdide kaçacak yer arıyoruz..Bazen keşke yurt dışından dönmeseydim diyorum ama nasip böyle imiş..Şimdi yine yurt dışından teklif var, iş var ama hanım gitmek istemiyor..Kısmet, her şeyin hayırlısı..

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Kerim yurtdışı ayağımız olacaksın sen öyle görünüyor.

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Yapıyoruz ama memnun olarak değil..Sırf babamız memur ol, devlet işi garanti vs. dediği için girdik şimdide kaçacak yer arıyoruz..Bazen keşke yurt dışından dönmeseydim diyorum ama nasip böyle imiş..Şimdi yine yurt dışından teklif var, iş var ama hanım gitmek istemiyor..Kısmet, her şeyin hayırlısı..
Abi sen kaçacak yer arıyosan biz napalım

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
TOFAŞ-GARTAL
Araç Renk ve Tip
BEYAZ/1995
Çok iyi anlıyorum. Ayrıca garanti durum diye memuriyet cazip fakat yıllarca çalış, alacağın ikramiye de 50.000 vs. 65 yaşında emekli olacağız... Bitik bir durum.
Ama şükürler olsun Allah'a...
Umarım hayırlısı olur da yurtdışı daha zor sanırım. Bilemedim şimdi... :krrsz:

Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Abi sen kaçacak yer arıyosan biz napalım
Bu memuriyet sistemi olduğu sürece kaçacak yer aramak normal..Standart belirledik herkes mesleğine göre farklı kurumda bile olsa aynı maaşı alacak dendi..Öylemi peki, hayır..Sosyal denge yok yol yardımı yok yemek yok aile desteği vs çıktı..Şimdi bir mühendis 2500 lira alıyorsa farklı kurumdaki 4000 alıyor..İkiside aynı meslek grubu..Bir kurum mesai veriyor diğeri bizde yok diyor..Birisi sosyal denge veriyor diğeri vermiyor..sistem bozuk..Kaliteli eleman yetiştiremezler bu şekilde, bir kişiyi yetiştiriyoruz farklı kuruma gidiyor, süreklilik yok diye şikayet ediyorlar..O zaman hakkını ver motive et, orada kalması için maaşını düzelt kalsın..neyse çok detaya girmeye gerek yok :)

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Bu memuriyet sistemi olduğu sürece kaçacak yer aramak normal..Standart belirledik herkes mesleğine göre farklı kurumda bile olsa aynı maaşı alacak dendi..Öylemi peki, hayır..Sosyal denge yok yol yardımı yok yemek yok aile desteği vs çıktı..Şimdi bir mühendis 2500 lira alıyorsa farklı kurumdaki 4000 alıyor..İkiside aynı meslek grubu..Bir kurum mesai veriyor diğeri bizde yok diyor..Birisi sosyal denge veriyor diğeri vermiyor..sistem bozuk..Kaliteli eleman yetiştiremezler bu şekilde, bir kişiyi yetiştiriyoruz farklı kuruma gidiyor, süreklilik yok diye şikayet ediyorlar..O zaman hakkını ver motive et, orada kalması için maaşını düzelt kalsın..neyse çok detaya girmeye gerek yok :)
Siz yine hadi bana eyvallah diyebiliyorsunuz istediğiniz zaman :)

Ama biz eyvallah demek için firar etmemiz lazım (10 yıl zorunlu hizmet bitmediyse)

Olgun

Katılımcı
Araç Markası
TOFAŞ-GARTAL
Araç Renk ve Tip
BEYAZ/1995
Siz yine hadi bana eyvallah diyebiliyorsunuz istediğiniz zaman :)

Ama biz eyvallah demek için firar etmemiz lazım (10 yıl zorunlu hizmet bitmediyse)
Abi o da işin eğlencesi olsun :D Hep firar etmek istemişimdir bir yerlerden ...
Askere de gitmedim hala... Birgün beni sürükleyerek götürürlerse buradan yazarım firar edince kesin :egy:

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Abi o da işin eğlencesi olsun :D Hep firar etmek istemişimdir bir yerlerden ...
Askere de gitmedim hala... Birgün beni sürükleyerek götürürlerse buradan yazarım firar edince kesin :egy:
Askere gitmemiş Hakan duydun mu, esas duruşunu göster bakayım :D