Mazda 626 GF (1997-02) Merkezi Kilit Sorunu

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bu problem nedeniyle (ve kafasına göre kapıları geri açması nedeniyle) alarmı söküp yerine normal merkezi kilit takmıştım. Sonradan aklıma geldi ki, daha birkaç gün önce kapı switchini söküp takmıştık. Hala içimde şüphedir, kapı switchinden şaseyle ilgili problem mi oldu diye, bir kontrol edin isterseniz tüm kapı switchlerini. Belki oradadır sorununuz.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
İyi günler aracımda cenmax alarm var uzun zamandır kumandadan aracı kilitliyorum alarm devreye giriyor fakat kapıları kilitlemiyor anahtar le kilitliyorum açtığımda açıyor, normalde kontağı çevirdiğim zaman 10 sn sonra kapılar kilitlenir idi şimdi kilitlenmiyor içeriden manuel kilitliyorum kontağı kapatınca kapılar açılıyor anlayacağınız açmada problem yok kilitlemede problem var bu konu hakkında (arıza ne olabilir alarmda mı kapı kilidinde mi) yardımcı olursanız sevinirim yada tamir ettirebileceğim yer varsa...
Alarm beyninin merkezi kilit rölesine tetik veren kablolarını kontrol edin ;)

ekremsenturk

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626 GLX
Araç Renk ve Tip
Koyu Mavi
kablo renkleri ve nasıl kontrol edeceğim hakkında daha detaylı bilgi verebilirmisiniz

ekremsenturk

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626 GLX
Araç Renk ve Tip
Koyu Mavi
İyi günler yazışmalarımızdan sonra Oğuzhan'ın paylaştığı linkteki resimler doğrultusunda direksiyon altındaki kapağı söktüm baktım bir şeyler yapabilir miyim diye fakat alarmın kabloları ve cihazı sağlam bir şekilde plastik kelepçe ile sabitlenmiş biraz ileri geri oynattım, daha sonra müsait bir zamanda bakarım diye kapağı kapattım o gün bu gündür sistem çalışıyor sanırım temassızlık vardı düzeldi galiba, aksilik olur mu diye biraz bekledim onun için yazmadım ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkürler

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bendede merkezi kilit problemi var. Kapı içlerindeki kilitleme kolları çok gevşek bazen açılıyor kapı bazen açılmıyor. Musait zamanda kurcalamak istiyorum. Sag ön kapıda tırt diye diş atlama sesi geliyor kilit açınca.

Üst Alt