Mercedes Pick Up Modeli İçin Hazırlıklar Sürüyor

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Tek eksiği Pick-up modeli olan Mercedes,bu alandaki çalışmalarına hız verdi.Ticari araç sınıfında Vito ve Sprinter modelleri ile yer alan Mercedes,bu alanı biraz daha genişletmek istiyor.Bu nedenle yeni bir pick-up modeli üzerinde çalışan Mercedes mühendisleri,yeni modeli 2017 senesine yetiştirmeyi planlıyor.

Dünya genelinde orta sınıf pick-up segmentinin ciddi bir gelişim süreci içinde olduğunu belirten Alman üretici, kendi pick-up modelini üreterek bu değişime cevap veren ilk premium marka olacaklarını açıkladı. Mercedes’in bu yeni modelinin hedefi Latin Amerika, Güney Afrika, Avustralya ve Avrupa olacak.

Volkswagen Amarok'a benzer bir model olarak gelecek olan pick-up,Nissan Navara ve Ford Ranger'a da rakip olacak. 4 ve 6 silindirli ünite seçeneklerinin olacağı tahmin edilen pick up'ın,bir ihtimal hibrit seçeneği de bulunacak.
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#2
Tasarım harika görünüyor, yalnız fiyat uçuk olacaktır. Eskiden Pick-Up araçları daha çok köyde kasabada yaşayanlar ihtiyaçlarını görmek için tercih ediyordu ama zamanla Pick-Up lar şehirleşmeye başladı ve lüks olmaya doğru devam ediyor, bu haber de bunun bir örneği, amacı dışında kullanımlar başladı, jip niyetine alıyorlar.
 
Üst Alt