Mercedes GLE Coupe 2015'te Türkiye'de

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Mercedes-Benz, BMW'nin X6 modeline karşı Detroit Otomobil Fuarı'nda GLE Coupe'yi tanıtacak.

Yılın son günlerine girdiğimiz şu günlerde, Mercedes, bir modelini daha tanıtacağını duyurdu.2014 yılı içinde çeşitli modellerini tanıtan ve modelerinin isimlerinde de değişikliğe gideceğini açıklayan Mercedes, 2014 yılı bitmeden BMW X6'ya rakip olacak GLE Coupe'yi tanıttı.2008 yılından beri satışa çıkarılmış olan X6 neredeyse kendi segmentinde rakipsiz bir araçtı.Fakat anlaşılan o ki Mercedes, Detroit Auto Show'da lansmanını yapacağı GLE Coupe ile X6'nın bu liderliğini elinden almayı düşünüyor.

GLE serisinin performansı en yüksek araçlarından biri olan GLE 450 AMG'de 9 ileri otomatik şanzıman ve AIRMATIC havali süspansiyonlar bulunuyor.

İç mekanda ise deri spor bir direksyon, bilgi-eğlence amaçlı bir ekran bulunuyor.Ayrıca bu araçta paslanmaz çelikten yapılan pedallar, karbon fiber süslemelere de çokça yer verilmiş.

GLE Coupe motor bakımından ise güçlü bir araç olacağa benziyor.Diğer versiyonlarından GLE350d 4 MATIC'te 258 beygir güç ve 620 Mn tork üretiliyordu.Eğer bu motor bu kasaya yeteri kadar performans sağlamazsa GLE 400 4MATIC'te kullanılan 3.0 litrelik twin turbo V6 motoru kullanılacak.Bu motor ile de 330 beygir gücüne sahip olup 480 Nm tork üretilecek.

Bu yeni GLE Coupe Türkiye'de ise 2015 yılının eylül ayında satışa sunulacak.

20 inç alaşım jantlara sahip olacak olan GLE Coupe,4,900mm uzunluğa, 2,003mm genişliğe, 1,731mm yüksekliğe sahip.Ön tasarımda ise Mercedes logosu ön çıta ile birleştirilmiş ve led farlar kendini hemen farkettiriyor.Araca sportif bir görünüm kazandıran tavan çizgisi ve S Coupe'ye benzeyen arka görünümü ile dinamik bir araç görüntüsü ortaya çıkmış.

Dün Ankara'da GLA serisini gördüm. Küçük bir suv şeklinde dizayn edilmiş. İlk olarak 18'' jant dikkatimi çekti biz aracı A serisi diye düşünürlen arka kısımdaki GLA amblemini görünce..
Golf Tiguan arası olmuş..
Sahiplerine bağışlasın..

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Soru şu; GLA'ya CX-5'ten 10-15 bin TL fazla verir misiniz?

Benim hanım hayır dedi ve CX-5'i aldı!

Sonuçta yıllardır benden otomobil ve otomotiv dinliyor evde. Evden kovmak yerine bu işi öğrenmeyi tercih etti...

Dün Ankara'da GLA serisini gördüm. Küçük bir suv şeklinde dizayn edilmiş. İlk olarak 18'' jant dikkatimi çekti biz aracı A serisi diye düşünürlen arka kısımdaki GLA amblemini görünce..
Golf Tiguan arası olmuş..
Sahiplerine bağışlasın..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Soru şu; GLA'ya CX-5'ten 10-15 bin TL fazla verir misiniz?

Benim hanım hayır dedi ve CX-5'i aldı!

Sonuçta yıllardır benden otomobil ve otomotiv dinliyor evde. Evden kovmak yerine bu işi öğrenmeyi tercih etti...
Doğru olanı yapmış yenge, iki açıdan da.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
X6'dan daha az çirkin bir araç.

Abi böyle tasarımlar ortaya konulduğu sürece; BMW ve Mercedes forumlarında tabiki de Mazda CX-5 konuşulur, beğenilir...

Fiat'ın aşağıdaki modelinden daha fazla itici geldi bana...

Ekli dosyalar

• 11.jpg
    11.jpg
    6.2 KB · Görüntüleme: 25

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ne bileyim? Mutfak aletine benzettim bir an! O anda karnım çok açtı. Şimdi olsa koskoca zımba makinasını tencere sanacak halimiz olmazdı herhal!

Abi müthişsin... :D Ben o aracı ilk gördüğümde "flipper" sanmıştım... :p

Ekli dosyalar

• 22.jpg
    22.jpg
    31.9 KB · Görüntüleme: 11

Üst Alt