Mercedes GLE Coupe 2015'te Türkiye'de

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sanırım şu an Mazdadan iyi tasarım yapan firma yok

Reel olarak Mazda bunu yıllardır yapıyor, fakat herkes bu realiteyi göremiyor, görse de kabullenemiyor Mesut...

Sanırım 2008 yılıydı, Mitsubishi; köpek balığını tasarladığı zaman tamamdır bu iş 12'den vurur demiştim ama hem arkasının şekilsizliği hem de insanımızın Kılıyo, Sümbül sevdası yüzünden göze görünmemişti...

Şimdi aynı şey; hem insanımızın hem de ülkemizdeki çekik gözlü gardaşlarımızın yüzünden Mazda; hak ettiği ilgiye mazhar olamıyor...

;)

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Bizde 99model peugeot 406 coupe var o arabanin tasarımını da o zat yapmış ordan biliyorum yoksa ıtalyanca bildiğimden değil

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
2001 model 406 dışı parlament mavi, içi bej gerçek deri aracımdan o kadar memnun kalmıştım ki, 406 Coupe'ye az niyetlenmemiştim doğrusu. Türkiye'de gizli kalmış güzelliklerden biridir, hem dizayn hem yol tutuş/konfor tezatlarını bir araya getirebilme kalitesi açısından...

Bizde 99model peugeot 406 coupe var o arabanin tasarımını da o zat yapmış ordan biliyorum yoksa ıtalyanca bildiğimden değil

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Gideyim de ekranımı seveyim ve özür dileyeyim:)

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Ama uzaktan sev, parmak izi yapmasın...

Abi inanır mısın daha dokunmatik kullanmadım hiç. Ne diye eğilicem ki ta oraya, valla ortadaki joystikle kullanmak daha zevkli:) Forumlara bakıyorum da hareket halinde dokunmatik iptal oluyor diye kıyamet kopuyor, yav çok mu meraklısınız aletin dibine girip dokunmaya anlamadım.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Fiziki temas araçla birlikte yaşlanmanın ana temalarından birisidir. Araca uzun süre sahip olmak için yabancılaşmamaya çalışıyorlardır...

Abi inanır mısın daha dokunmatik kullanmadım hiç. Ne diye eğilicem ki ta oraya, valla ortadaki joystikle kullanmak daha zevkli:) Forumlara bakıyorum da hareket halinde dokunmatik iptal oluyor diye kıyamet kopuyor, yav çok mu meraklısınız aletin dibine girip dokunmaya anlamadım.

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Bak hani farkedemediysen bugüne kadar bi özellik daha söyleyim. km sayacını sıfırladığın ince cubuğu sağa ve sola çevirerek multimedia ekranın parlaklığını ayarlayabiliyosun. Gece çok parlak olmaması iyi oluyo...

Dokunmatik ekran konusunda da katılıyorum, çok gereksiz takılıyor insanlar, kusur bulmak istersen bulursun. Bence de joystick varken ekrana dokunmanın lüzumu yok, hem daha zor oraya uzanmak.

Benim en sevdiğim ekran gösterge özelliklerinden biri de, i-stop esnasında kaç saniye geçirdiğini sayması ve toplam duruşların içinde i-stop'u kullanma yüzdeni göstermesi. Bir de orda bir ağaç sayacı var, sanırım belli bir CO2 emisyon tasarruf oranını yakalayınca 1,2 diye artacak. Daha 1 ağaç bile yapamadım, sırf orda ağaç sayısı artsın diye i-stop kasıyorum. :)

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Benim orda iki yaprak var daha ağaç falan yok :D Ayrıca kapatmaktan sıkıldım, kontak kapanınca otomatik geri açılıyor varsın dursun napalım. En azından golf gibi marş basmıyor tekrardan :) Ciddi diyorum gidin bir Golf 7'nin start stopunu test edin. Küt diye duruyor bildiğin sıfırdan çalışıyor gibi 2-3 saniye marş basıyor. Ona ne marş ne de akü dayanır.

chacha

Katılımcı
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Mercedes GLE konusunu da M3 vs. Golf'e bağladık ya, bravo bize :))
100% katılıyorum sana, hayatımda hiç Golf kullanmadığım halde yine de katılıyorum. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benim orda iki yaprak var daha ağaç falan yok :D Ayrıca kapatmaktan sıkıldım, kontak kapanınca otomatik geri açılıyor varsın dursun napalım. En azından golf gibi marş basmıyor tekrardan :) Ciddi diyorum gidin bir Golf 7'nin start stopunu test edin. Küt diye duruyor bildiğin sıfırdan çalışıyor gibi 2-3 saniye marş basıyor. Ona ne marş ne de akü dayanır.

Buna inanmak istiyorum... :D

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Geçen benim döküm küvette i-stop'u açık unutmuşum. Trafik durdu, ben de frene bastım tam duracağım araç stop ediyordu ki, gazı bıraktım, stop etmekte olan aracım aslında halen yarı çalışır vaziyetteyken tekrar çalışma eğilimi gösterince ve acayip sesler çıkma durumu vuku bulunca, ben dörtlüleri yakıp, sağa çekip, koşa koşa gidip, yola düşen marş motorunu aradım ama bulamadım....

özeti bu yaşadığım olayın.

Buna inanmak istiyorum... :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçen benim döküm küvette i-stop'u açık unutmuşum. Trafik durdu, ben de frene bastım tam duracağım araç stop ediyordu ki, gazı bıraktım, stop etmekte olan aracım aslında halen yarı çalışır vaziyetteyken tekrar çalışma eğilimi gösterince ve acayip sesler çıkma durumu vuku bulunca, ben dörtlüleri yakıp, sağa çekip, koşa koşa gidip, yola düşen marş motorunu aradım ama bulamadım....

özeti bu yaşadığım olayın.

Toplu taşımada gidiyorum abi, sesli gülünce herkes ne oluyor dedi... İlk durakta indim...

mesut taşdemir

Katılımcı
Reel olarak Mazda bunu yıllardır yapıyor, fakat herkes bu realiteyi göremiyor, görse de kabullenemiyor Mesut...

Sanırım 2008 yılıydı, Mitsubishi; köpek balığını tasarladığı zaman tamamdır bu iş 12'den vurur demiştim ama hem arkasının şekilsizliği hem de insanımızın Kılıyo, Sümbül sevdası yüzünden göze görünmemişti...

Şimdi aynı şey; hem insanımızın hem de ülkemizdeki çekik gözlü gardaşlarımızın yüzünden Mazda; hak ettiği ilgiye mazhar olamıyor...

;)
Soul red mazda 3 ü kapının önüne çekince milletin çenesini düşsün de araba neymiş görsün isterim her zaman

Üst Alt