Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mercedes Concept GLC Coupe

Konu, 'Mercedes' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

1. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz

Mercedes-Benz, Şangay’da Concept GLC Coupe adlı bir SUV tanıttı.

Üretim modeline çok yakın bir model olarak tanıtılan GLC Coupe; Mercedes’in BMW X4’e geciken cevabı niteliğinde ve önümüzdeki sene piyasaya sürülmesi bekleniyor. İkinci jenerasyon GLK baz alınarak geliştirilen otomobil, tasarım olarak GLE Coupe modelinin izinden gidiyor.

GLC Coupe, 4.73 metre uzunluğunda ve 2.83 metrelik bir aks aralığına sahip. 21 inçlik jantlar da dikkatleri otomobile çekiyor. Full LED ön farlara sahip otomobilde güneş ışını rengi boya ve koyu gri plastik detaylar da dayanıklılığı arttırıyor. Eğimli tavan çizgisi sayesinde otomobilin 1.60 metreden daha alçak olması sağlanmış ve gömülü kapı kollarıyla birlikte otomobilin akıcı tasarımına büyük katkıda bulunmuş.

Mercedes, GLC Coupe’nin arka tasarımından bahsederken markanın belirgin coupe mirasından izler taşıdığını söylüyor. Arkada 4 çıkışlı eksozlar ve LED arka farlar da GLE Coupe izlerini devam ettiriyor.

Bu konseptte güç V6 bi-turbo 3 litrelik bir motordan geliyor. 367 PS güç ve 520 Nm tork değerlerine sahip bu motor, 9 ileri otomatik şanzıman ve 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemiyle işbirliği yapıyor.

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Gözüm alışamadı, suv tabanlı coupe bana göre olmuyor...

3. mtutun

mtutun Üstad Üstad

BMW X6'dan güzel! X6 benim kesin ve kesin beğenmediğim bir model. Bu çok daha iyi, bunu sadece kesin beğenmedim.

4. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Bu tasarımlara bir türlü gözüm alışamıyor .

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Mustafa abinin aksine X6 bundan çok daha güzel, arka uzantı tavandan sonra kısa kesilen araçlar hoşuma gidiyor hb vari sedanlar hep favorimdir. Ama resmen X6 taklidi olmuş

6. selmazda

selmazda Katılımcı

X6'yı ben de beğenmiyordum, arkası çok kısa, X5'den daha iyi değil..

7. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

paylaşım için tşk :) daha neler görecegiz bakalım ..

Sayfayı Paylaş