Mercedes Bahar Rallisi İlk Yarışı Yapıldı

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Klasik otomobiller,Bahar Rallisi'nde yarıştı.

2015 TOSFED (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) Türkiye Şampiyonasının ilk ayağı, Klasik Otomobil Kulübü tarafından 18-19 Nisan tarihlerinde düzenlendi. Uluslararası Antika Otomobil Federasyonu FIVA’nın B Kategorisi etkinliği olarak gerçekleşen Mercedes-Benz Bahar Rallisi, İstanbul ve çevresinde, yaklaşık 350km.lik parkurda ve 7 özel etapta gerçekleşti. Sezonun ilk yarışına, toplam 60 ekip katıldı.

Yarışın genel klasman birinciliğini 1973 BMW 2002 ile yarışan Serkan - Aylin Sorguç; ikinciliğini ise 1979 Volvo ile yarışan Erdal Gömügen - Serdar Yıldırım çiftleri kazandı. Pergel Grup A.Ş.’nin Klasik Otomobil Ralli Takımı P+M Team adına yarışan Sinan Evman – Duygu Gündoğdu ekibi 1973 Porsche 914 ile üçüncü oldu.

P+M Team ekiplerinden Zeki Baştürk- Sibel Ateş’in 1962 Volkswagen Karman Ghia ile F Kategori birinciliğini kazandığı yarışta, Muharrem Gök-Tules Obuter 1957 Volkswagen Karman Ghia ile E Kategori birinciliği, Yunus Üstün-Deniz Giritli ise 1959 Volkswagen Karman Ghia ile E Kategori üçüncülüğü ödüllerini aldılar.

Sezona başarılı bir başlangıç yapan P+M Team Ekip Lideri ve Pergel Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Evman “ Başta Klasik Otomobil Kulübü Başkanı Sn. Aydın Harezi olmak üzere Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sn. Saydun Gökşin, Sn. Zeynep Tura, Sn. Sinan Dündar ve direktörümüz Sn. Hakan Ulusoy’a bu mükemmel organizasyon için çok teşekkür ederim. Her geçen yıl yarışların kalitesinin artarak uluslararası yarışlar düzeyine geldiğini görmek mutluluk veriyor. P+M Team olarak tüm araçlarımızın ödül alması bizim için çok sevindirici ve P+M Team’in genişleyerek büyüme stratejisiyle de çok uyumlu. Önümüzdeki 19 Mayıs yarışında da, tüm ekip olarak kazasız belasız bir yarış geçirmek ve hem keyif almak hem de iyi sonuçlar elde etmek hedefimiz.” diyerek sezonun ilk yarışıyla ilgili yorumlarını aktardı.