Mercedes-Audi Rekabeti Kızışıyor

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Son zamanlarda çıkardığı modellerle Audi’ye adeta misillemeler yapan Mercedes’in yeni planı Audi A4 ve A6 Allroad modellerine rakip olarak C ve E serilerine station vagon tipi araçlar eklemek.

Mercedes’in yetkililerinden Matthias Luhrs katıldığı bir röportajda ”Her açıdan bakıyoruz ve bu off-road vagonları da kapsıyor. Şimdilik net bir karar yok ancak C-Class ve E-Class modellerimiz üzerinde yoğunlaşmaktayız.” dedi

Ayrıca Luhrs crossover ve station vagon tipi araçların popülaritesinden de bahsetti. Bu tip modellerin Almanya, kuzey Avrupa ve Amerika’da ne kadar uzun, kısa, geniş olduğuna bakılmaksızın aslında pek de tutmadığına değindi.

Dahası Luhrs Volvo S60 Cross Country’i küçümseyerek off-road tarzı bir sedanın üzerinde çalışmadıkları bir şey olduğunu söyledi.
 

Güneş

Katılımcı
Konum
İSTANBUL / GOP / ÜSK
Araç Markası
İtalyan Manita :)
Araç Renk ve Tip
Gri At...
#2
Aslında Mercedes bu konuya el atsa çok güzel modeller çıkabilir. Sadece R serisi ile ilermeyi planlıyor ama C clas da yeni wagonlar tasarlayarak gönülleri fetih edebilir.
Şahsen performanslı ve gösterişli bir wagona hayır diyemem. Tabi fiyatları da önemli.
 

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Konum
Bursa
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
#3
Param olsa Mercedese binerim. Gerçekten son modelleriyle Audi'den daha hoş geliyor bana. Bmwden tamamen soğudum Şahinciler Bmwye terfi etti. Param olmazsa Mazdaya binerim. Param bundan fazla olmayacağına göre Mazdaya devam ederim.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#4
Mercedes hayranlığım, sw hastalığım olmasına rağmen bana çok fazla şişman geldi... Fotoğraf tekniğinden de kaynaklı kilo alımı olmuş olabilir ama... :)