Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Meizu Akıllı Telefon

Konu, 'Bilim - Teknoloji' kısmında ezmocesteri tarafından paylaşıldı.

1. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.

Çinli akıllı telefon üretici son olarak geçtiğimiz ay 2 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. Yıllık hedef 20 milyon.

Son dönemde ülkemizde de operasyonlara başlayan Çinli akıllı telefon üretici Meizu mart ayında 2 milyon akıllı telefon sattığını açıkladı. Bilgi bizzat şirketin Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Li Nan’dan geldi. Nan ayrıca Meizu’nun yıl sonuna kadar 20 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirebileceğini ifade etti.

Aralık 2014’te 1 milyon, ocak 2015’te ise 1.5 milyon telefon satışı gerçekleştiren Meizu görünüşe bakılırsa global pazara açılmanın meyvelerini topluyor.

Dünya e-ticaret devi Alibaba kısa süre önce Meizu’ya 590 milyon dolarlık yatırm yapacağını açıkladı. Bu yatırım Meizu’nun yıllık satış hedefine ulaşmasında önemli bir rol üstlenecektir.

Son olarak Meizu MX 4 Pro'nun 16 ve 32 GB'lık versiyonlarının Türkiye fiyatı açıklanmıştı. Meizu'nun bu modeli 1399 TL fiyatıyla ön sipariş olarak satın alınabilir durumda.

domestos bunu beğendi.
  2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Meizu MX4'ün teknik özelliklerine tekrar bir göz atalım.

5.36 inç ve 1152 x 1920p çözünürlüğündeki IPS ekranı ve 8 çekirdekli MediaTek MT6595 işlemcisiyle ilgi çeken MX4, AnTuTu'da aldığı 47765 puan ile 2014'ün en iyi performansa sahip cihazları listesinde ilk sırada yer almıştı. 4 çekirdekli 2.2 GHz hızında Cortex-A17 ve 4 çekirdekli 1.7 GHz hızında Cortex-A7 işlemcinin aynı anda çalıştığı 8 çekirdekli cihazda PowerVR G6200 MP4 görüntü işlemcisi bulunuyor. 2 GB RAM alanının bulunduğu cihaz Android 4.4.4 KitKat arayüzüne sahip.

Öte yandan kamera alanında da amiral gemisi rakiplerinden geri kalmayan telefonda 20.7 MP (5248 х 3936)çözünürlüğündeki arka kamerasında Sony MX220 Exmor RS sensör yer alıyor. 4K çözünürlükte çekim desteği olan kamerada ayrıca çift flaş bulunuyor. Ön kamerada da Sony IMX208 sensörü bulunan telefon 2 MP çözünürlükte ön kameraya sahip. Kasa içinde 3100mAh gücünde bir batarya yer alan Meizu MX4, arttırılamayan 16, 32 ve 64GB bellek kapasitesine sahip.

3. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
  4. metece44

metece44 Katılımcı

Abi eline saglik meizu telefonlari cok arastirdim. Gercekten de fiyat oerformans olarak harika telefon. Fakat Türkiye distribütörü gerçekten kötü. Her siparis edip ülkeye getirdiği ayni modele 50 60 lira üstüne koydu. Yeni tel oldugu icin Telefon 3-4 ay kullanimdan sonra ayni performansinda olacakmi bilinmiyor. Ayrica sar degeri gerçekten çok yüksek ve firma resmi aciklamasi gelmedi. tedarikci firma teknik servis işini üstlendi fakat çok amatörce suan. Tel ozellik kamera performans olarak gercekten guzel. Ama bu ara alinmasini tavsiye etmem. Nacizane goruslerim bunlar. Iyi gunler

Tapatalk

domestos bunu beğendi.
  5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Distribütörlüğü el değiştirebilir belki, testlerde hep en yukarıda denilebilir, sar oranı uygun hale gelirse çok iyi olur, fiyat performans açısından Türkiye şartlarında harika bir seçenek bence.

6. metece44

metece44 Katılımcı

Evet abi aynen oyle adam gibi servis ya da resmi meizu olursa gercekten telwfon cok iyi. Alternatif olarak Asus zenfone 6 yı öneririm

Tapatalk

7. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    üzerinde MADE IN CHINA yazan her şeyden uzak durun :) bkz. GENERAL MOBİLE

8. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tamamen haklısın ama şimdilerde o yazmıyor artık... Made for PRC diye yanıltmaca yapıyorlar... :)

Fakat; en güçlü markalar bile artık üretimini Çin'e kaydırmış durumda, bu çekik gözlü insanların ekonomisinden ve etkisinden kurtulmanın imkanı yok gibi.

Bende HTC var ve Taiwan malı, rekabetçi piyasada iş gücünü ucuz tutamazsanız piyasaya mal süremezsiniz... Bu global düzende ucuz iş gücü olan ülkelerde üretim yaptırmak şirketler için biçilmiş kaftan artık...

Önemli olan, üretilen ürünün istenilen kaliteyi verip vermediği... GM örneği ise istenilen kalitede olmadığına örnek olabilir ancak... ;)

Son düzenleme: 27 Aralık 2015
  9. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    abi benim anlatmak istediğim orjinal çinde üretilen ürünlerdi yani tamamen çin markaları GENERAL MOBİLE,EVOBT,ONYO TABLET gibi yani. yoksa her büyük elektronik firma çin'de,malezya'da,taiwan'da üretim yapıyor yada fabrikaları var. bunu en iyi ben bilirim çünkü 21 yıldır elektronik eşya işindeyim her marka elektronik eşya elimden geldi hala geçiyor :) mesela sattığımız her 10 GM ve EVOBT cep telefonundan 3-4 tanesi 1-2 ay içinde mutlaka arıza şikayeti ile gelir. servislerinden hiç bahsetmeyeyim. :) aynı telefonu 3-4 kez servise gönderip çok müşteri nalet olsun demiştir. :) bence 1.400 bu telefona verileceğine bu fiyatlara yakın bir çok bilinen marka telefon alınabilir. zaten 1 seneye kalmaz ya ithalatçısı parayı vurup volta olur yada servis hizmeti verilmez ben bunca yıllık tecrübemde bunu anladım. bkz.show marka televizyon :)

bu tarz ürünler ilk başlarda kullanıcıya çok iyi gelse de belli süre sonra pil ömrü çok düşüyor, şarz girişleri çabuk deforme oluyor,işlemci işlem yapamaz hale geliyor,kasanın plastik kalitesi çok kötü oluyor daha birçok sıkıntı sayabilirim. benim tavsiyem her zaman kesinlikle kurumsal markalardan yanadır. tabiki kurumsal markalarda'da sıkıntılar çıkıyor mesela samsung telefonların bazı serilerinde pil davul gibi şişiyor ama adamlar yeni pil veriyor.

zaten yukardaki telefon çok iyi bir şey olsaydı marka o kadar para yatırmışta, adam gibi bir dizayncı bulamamış mı ki i phone 6 kasasını kopyalamış. işte klasik çinli mantığı 'niye yenisini yapayım ki zaten yapılmışı var'

domestos bunu beğendi.
  10. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bakış açısını şimdi anladım... İkimizin de anlatmak istediği şey aynıymış... :)

11. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    :):):)

12. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Ben Vodafone bayi çıkışlı İphone 4S almıştım, onda bile Made İn China yazıyordu :)

13. Cem Baydar

Cem Baydar Katılımcı

Neredeyse MADE IN CHINA yazmayan tek şey insanlar. Ama düşünce ve davranıştaysa bir çok insan MADE IN CHINA.

domestos bunu beğendi.
  14. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    ezmocesteri bunu beğendi.
  15. romulus

romulus Katılımcı

Araç Markası:
    Nissan Almera
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Bunu düzeltmekte fayda var. Haksızda sayınılmaz ancak günümüzde Çine yapılan yatırımlar sayesinde adamlar eskisi gibi değil.Yani şöyle düşünün, tüm elektronik devler orda üretim yapıyor,bu ordaki bilincide geliştiriyor.İş gücüde mevcut adamlarda.Yetişmiş elemanlarda hazır.E ne duruyorsun helva yapsana dan helvayı yapıyor adamlar artık. GM dediğiniz burdaki firmanın ordaki bir firmaya fason olarak ne kadar ucuz üretirsen o kadar iyi mantığıyla,kaliteye çokta dikkat edilmeden üretilmiş bir telefon.Çinde nice üreticiler var ki şuan bu piyasada kore devlerini terletiyor.

böcek, ezmocesteri ve emekli bunu beğendi.
  16. naziii

naziii Katılımcı

Araç Markası:
    2010 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Hatchback
    Ben çok araştırdım meizu'yu fakat türkiye dağıtımcısı tam bir fiyasko.Ülkede yüksek satış elde edebilecek bir firmayı yerlerde süründürüyorlar.Cihazda gerçekleşecek her arızayı daha kontrol etmeden garanti dışı gösteriyorlar zaten servisleri berbat durumda.Dağıtımcıları değiştiği an fiyat performan olarak çok satacak bir marka.Antutu testlerinde hep zirveye oynayan bir marka.Eski mazda dağıtımcısının yaptığı gibi bunlar da markayı kötü tanıttılar ülkeye.

ezmocesteri, domestos, böcek ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  17. böcek

böcek Katılımcı

Aynen katılıyorum distiribitör çok önemli

GALAXY J7

18. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bazen piyasada acımasız oyunlar oynanıyor; bu telefonun başına da öyle bir şeyler gelmiş olabilir... Piyasaya sağlam girerse eğer, kimler zarar görecekse, onlar bir takım ayak oyunları ile telefonun tanınıp piyasada tutunmasını engelliyor olabilir.

19. naziii

naziii Katılımcı

Araç Markası:
    2010 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Hatchback
    Tüm dünyada çatır çatır satılıyor abi.Bizim ülkede tek bir dağıtımcının elinde,o da dandik.

20. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Kullandığım telefonun SAR değeri önemli diyorsanız Meizu'nun SAR değerine bakın en yüksek cihazlardan biridir

ezmocesteri bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş