Mazda'nın Yeni Konsept Aracı Türbin Motorlu Olacak!

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
52rQQ5.jpg

Japon üreticinin yeni konsept spor otomobilinin 450 bg güce sahip olacağı iddia ediliyor.

Mazda’nın bu ayın önümüzdeki günlerinde düzenlenecek olan Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı yeni konsept spor otomobili hakkında yeni detaylar ortaya çıkıyor. Son iddialar, otomobil dünyası tarafından RX-9 adı ile anılacağı tahmin edilen yeni konsept otomobilin türbin motorlu bir hibrit düzene sahip olacağını iddia ediyor. Bu iddiada otomobilin iki adet 800 cc’lik türbin motora ve iki aşamalı elektrikli bir turboşarja sahip olacağı söylenirken, bu motorların bir hibrit sisteme entegre edileceği ve sistemin toplam 450 bg güce sahip olacağı tahmin ediliyor.

Japon üretici yeni otomobilinin ilk teaser fotoğrafını birkaç hafta önce yayınlamıştı. Bu fotoğrafta otomobilin yuvarlak hatlara, uzun bir kaputa, dar açılı ön cama ve sportif bir tavan çizgisine sahip olduğu görülüyordu.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bugün yabancı bir sitede yayınlanan fotoğrafları gördüm. Tokyo Fuarında bu aracın konsept modelinin tanıtılacağı ve bu şekilde olacağını belirtmişler.

TMd1mx.jpg

9zj1DQ.jpg

PAN

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 sedan 2015
Araç Renk ve Tip
Power Sense Kırmız
Biraz şık bir araba sanki :))

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlk bakışta RX çizgilerinin devamı olduğunu hissettirdi bana...

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Türbin motor jet motoru değil miydi? İçten yanmalı değil ki, bir otomobilde nasıl oluyor anlamadım:confused:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hava soğutmalı oluyor diye biliyorum... Magirus'larda vardı.

Üst Alt