Mazda'nın Üretim Sayısı Artıyor

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
VObcOr.jpg

Japon otomotiv şirketi Mazda tarafından yapılan açıklamaya göre 2015 yılında Meksika'da bulunan fabrikasında 190 bin adet araç üretileceği belirtildi. Bu üretim sayısı ile birlikte fabrika 2014 yılına göre 2015 yılında 88 bin adet fazla araç üretecek.

Meksika'nın Guanajuato şehrinde olan Mazda Meksika Fabrikasında 2014 yılı içerisinde 102 bin adet araç üretildi. Bu araçların içerisinde Mazda 2 ve Mazda 3’de bulunuyor. 2014 Ekim ayı sonunda üretimine başlanan Mazda 2’nin, bu yıl aynı fabrikada üretimi artırılacak. Japonya'nın beşinci büyük otomotiv üretecisi Mazda, bu fabrikada kuzey, orta ve Güney Amerika pazarları için küçük otomobilleri Mazda2 ve Mazda3’ün üretimine devam edecek.

Daha önce Japon şirketin Tokyo'da yaptığı açıklamasında; Mazda Meksika Fabrikasının yıllık 140 bin adet otomobil üreteceği söylenerek fabrikanın üretim kapasitesinin 2016 Mart’ına kadar yıllık 230 bin otomobil olacağı bildirilmişti. 2014 Yılında 102 bin adet araç üreten firma 2015 yılında bu rakamı 190 bine çıkarıp 2016 yılında ise hedef olan 230 bin araca çıkaracağı öğrenildi.

Ayrıca bu yıl fabrikada Toyota’nın B-segment araçlarından 50 bin adet üretilecek.

Haber: Mazda Garaj Haber Servisi

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
evet güzel bir haber maşallah diyelim birde E serisi ticari araçlara el atsalardı devamları gelse idi ne iyi olurdu paylaşım için tşk abi ..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Teşekkürler Yakup abi. Mazda yavaştan gaza dokunuyor anlaşılan :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Doyoda kapısını çaldığına göre Mazda nın iyiye doğru gelişme var demektir...

Tersten okursak da; hangi Mazda sever doyoda bantlarında üretilmiş guzu almak ister??

Teşekkürler Yakup ;)

Üst Alt