Mazda'nın Rakiplerini Korku Sardı

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
fofUgV.jpg

Baştan aşağı özenle tasarlanarak kendi sınıfına yeni bir soluk getiren Mazda3, en güçlü versiyonunu temsil edecek olan MPS modeliyle rakiplerine göz dağı veriyor. Eylül ayında gerçekleştirilecek olan Frankfurt Motor Show’da Mazda3 MPS konseptini otomobil sevenlerle tanıştırmayı planlayan Mazda, hot hatch sınıfı için heyecan verici bir modelin ortaya çıkmasını sağlamış.

2.5 litrelik turbo motorun hayat vereceği Mazda3 MPS’nin dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olabileceği belirtilirken, Mazda kanadından henüz bu konuda yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor.

MPS konsepti gibi gelecek jenerasyon CX-9’un da Dünya prömiyerini yapmayı planlayan Mazda, bu modeli Frankfurt Motor Show yerine Kasım ayında gerçekleştirilecek olan Los Angeles Auto Show’da tanıtacak. MPS’de kullanılan 2.5 litrelik turbo motora sahip olacağı belirtilen CX-9 ile birlikte Mazda, yeni tasarım yüzünü de devam ettirmiş olacak.

Parasının karşılığı etmeyen, marka bazında ismi olan ancak Mazda'nın yanından geçemeyecekler düşünmeye başlamıştır..

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Çok iyi olmuş meraklıları sıraya girecektir mutlaka

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Şu mps çıksın artık ya merak içerisinde bekliyoruz :)

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Vergi vergi vergi...

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Eski motor kullanılmaya devam edecek demekki? Skyactive turbo 2.0 olma ihtimali olsaydı keşke ( gerçi skyactive e turbo yapılabilirmi bilmiyorum ?)

Tapatalk

mesut taşdemir

Katılımcı
Eski motor kullanılmaya devam edecek demekki? Skyactive turbo 2.0 olma ihtimali olsaydı keşke ( gerçi skyactive e turbo yapılabilirmi bilmiyorum ?)

Tapatalk
Güzel soru aslında bunu @mtutun hocam güzel açıklar ama ben özet geçeyim. Sky-activ deki 14:1 sıkıştırma oranı turboların baş düşmanıdır. Mesela mivec mitsubishi ler 11:1 oranında sıkıştırma vardır ama efsanevi evo X deli turbo mivec 9:1 dir ki bir turbo motor için acayip yüksek değerdir bu. Ama Mazda belki 11:1 e falan çekip bu gücü elde edebilir. Çünkü alışılmışa meydan okuyor.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

Güzel soru aslında bunu @mtutun hocam güzel açıklar ama ben özet geçeyim. Sky-activ deki 14:1 sıkıştırma oranı turboların baş düşmanıdır. Mesela mivec mitsubishi ler 11:1 oranında sıkıştırma vardır ama efsanevi evo X deli turbo mivec 9:1 dir ki bir turbo motor için acayip yüksek değerdir bu. Ama Mazda belki 11:1 e falan çekip bu gücü elde edebilir. Çünkü alışılmışa meydan okuyor.

Aynen atmosferikte elde edilen en yüksek sıkıştırmaya turbo eklersen ,kontağı çevirince pistonları havada görürüz gibi geliyo banada ama eski motoru kullandılarsa pek olumlu bakmıyorum ford motoru diye biliyorum çünkü ,skyactiv esprisi sadece şaside kaldı o zaman

Tapatalk

mesut taşdemir

Katılımcı
Aynen atmosferikte elde edilen en yüksek sıkıştırmaya turbo eklersen ,kontağı çevirince pistonları havada görürüz gibi geliyo banada ama eski motoru kullandılarsa pek olumlu bakmıyorum ford motoru diye biliyorum çünkü ,skyactiv esprisi sadece şaside kaldı o zaman

Tapatalk
Bence Mazda bundan da Sky-activ i kullanarak alnının akıyla çıkacaktır

Üst Alt