Mazda'dan Sürpriz Konsept Araç

Konum
Erzincan
Araç Markası
2011 - Mazda 2 Sport
Araç Renk ve Tip
K.Beyaz - HB
#1


Mazda, farklı bir dünya prömiyerinde, 28 Ekim’de basına, 30 Ekim ve 8 Kasım arasında halka açılacak Tokyo Otomobil Fuarı’nda yeni spor otomobil konseptini açıklayacak.


Modern görünüşüne rağmen Mazda’nın son modelleri otomobil üreticisinin tüm mirasının açıkça vücut bulmuş halini yansıtıyor. Tasarımcılar, firmanın spor otomobil geçmişini bu konseptte mümkün olan en iyi seviye olarak özetliyor. Mazda ayrıca, standının "Hayallerine doğru hızlan" temasıyla uyumlu bir şekilde markanın sürüş keyfine eşsiz yaklaşımını vurguluyor.

Özel bir motor sporları sergisinde yarış aracı özelliklerine sahip iki Mazda MX-5 yer alırken firmanın ilk rotary motora sahip seri üretim modeli efsanevi 1967 Mazda Cosmo Sport 110S, Mazda’nın gelenekleşen mühendislik mirasının bir göstergesi olarak yerini alacak.

Eylül ayında Frankfurt’ta tanıtımı yapılan crossover SUV konsepti Mazda KOERU, SKYACTIV Teknolojisi ve KODO – Hareketin Ruhu tasarımına sahip ödüllü model serisiyle birlikte Mazda standında sergilenecek 14 modelden birisi olacak.


Tokyo Otomobil Fuarı’nın devamlı bir bölümü olan SMART MOBILITY CITY’de Mazda, yenilikçi insan makine arayüzü, tümyönlü algılama konsepti gibi güvenlik teknolojilerini ve Mazda Proaktif Güvenlik felsefesine uygun bir şekilde geliştirilen sistemlerini sergileyecek. Bu sistemler de sürücünün potansiyel tehlikeleri tanımasına ve aracı kullanırken doğru kararlar vermesine yardımcı olarak rahatlık ve sürüş keyfini geliştirmeyi hedefleyecek.
Mazda’nın basın toplantısı 28 Ekim saat 08.30’da gerçekleşecek.


Mazda, yeni spor otomobil konseptinin ilk görüntüsünü yayınladı.

Tokyo Otomobil Fuarı'nda yer alan Mazda, fuara yepyeni bir spor otomobil konseptiyle damgasını vurdu. Aracın geneli hakkında detaylı bir görünüm olmasa da yeni spor otomobilin modern bir çizgiye ve uzun bir buruna sahip olacağını yayınlanan tek görüntüden anlamak mümkün.

Araçla ilgili bilgiler sır gibi saklanırken, markanın bu konsept modelde de çift egzoz sistemi, sıra dışı bir aydınlatma ve geri görüş kamerası kullanacağı şimdiden sızan haberler arasında.

Teknik bir bilgi verilmemiş olsa da Mazda'nın performans araçlarında olduğu gibi bu modelde de Wankel motor kullanması bekleniyor.
 
Son düzenleme:

PAN

Katılımcı
Konum
istanbul
Araç Markası
Mazda 3 sedan 2015
Araç Renk ve Tip
Power Sense Kırmız
#2
yakup;' Alıntı:
Teknik bir bilgi verilmemiş olsa da Mazda'nın performans araçlarında olduğu gibi bu modelde de Wankel motor kullanması bekleniyor.
Wankel'e geri döneceğini sanmıyorum kendi adıma... belki turboya girerler
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#4
Wankel'e geri döneceğini sanmıyorum kendi adıma... belki turboya girerler
Spor otomobillerinde turboya zaten girmişlerdi beklenen o zaten, sürpriz olmaz. En büyük sürpriz wankel olur, ben olabileceğini düşünüyorum, erken aşınmaya önleyici iyileştirilmiş bir wankel yine efsane olur, Mazda alışılmışa meydan okuyoruz derken şaka yapmıyor.
 

chaos

Katılımcı
Konum
Ankara
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
#5
Tokyo fuarı başlayana kadar örtü biraz daha kalkar. Fuarda 1967 yapımı ilk wankel motor kullanan Cosmo Sport'ta sergilenecek. Bunun bir sebebi olmalı, 2017 bildiğimiz gibi rotary motorun 50. yıl. Pek ümidim yoktu ancak birşeyler olacak gibi haydi hayırlısı.
 
#10
Bu araç sizin tabirinizle wankel, daha yakışan tabirle rotary motorla gelecek araç, tartışma konusu olan aracın rotary olup olmaması değil arkadaşlar mazda nın 2017 rx7 ve 2020 rx9 modelleri üzerinde çalıştığı ve bu aracın isminin ne olacagi. Benim sahsi gorusum de bu aracin yeni rx7 olacagi, cizgileri bana onu animsatti. Wankel motor mazda nin ruhu, bence mazda nin wankel ile gelmesi değil wankel ile gelmemesi sürpriz olur.
 
#16
İsmi rx9 rx7 demissiniz belki de yeni rx8 :) Wankel olma ihtimali yuksek tam fotoğrafı olsa anlardik kaputundan. Paylastiginiz fotograflar Shinari'ye benziyor

:::::KARADENİZ MAZDA:::::
 
Üst Alt