Mazda’dan İki Ayrı Kampanya

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Niye almasın abi?Sebep nedir yani?Adamın parası var zevki var ona göre harcama yapar.Bu harcamayı yaparken anahtarı teslim alırken sağımdaki beyefendi şu fiyat ben bu fiyat?noluyor kardeşim demez mi adam? Valla bu konuda gsm şirketi yok fransız reno belli bir kesime indirim uyguluyorsa bundan banane konumuz mazda ve mazdayla ilgili gelişmeler...Kesinlikle ve kesinlikle bu konudaki fikrim değişmeyecek...
Birde işin şu boyutu var Memmed aga anhatar teslimde farketti bu ayrımı...Biz ise burdan takipteyiz ve yorumlara bakınca bazı arkadaşlar alabilme durumu olanlar için ben varım dert etmeyin demiş.Düşünceye bak Allah razı olsun da...Böyle bir teşebbüse bizleri neden itiyosunuz kardeşim?Ne gerek var?

Fikrini değiştirmek veya seni eleştirmek için yazmıyorum, bir şeylerin tespitini yapıyorum ben... Katılıp katılmamak herkesin kendi özgür iradesidir...

Ben çiftçilikle uğraşıp, Mazda sahibi olan [member=131]özer[/member] i gördüm sadece, istisnalar da çoğu şeyi değiştirmez...

Para babası olup, Mazda CX-5 almak aklına gelen kaç kişi var?? Ortalık CX-5'ten geçilmiyor da ben mi görmüyorum, Mazda binlerce D sınıfı veya SUV sattı da rakamları mı gizliyor??

Konu Mazda olduğu için yazıyoruz ya zaten...

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Veli abi bana anlatmaya çalıştığın şeyi doğrudan açıklarsan burada yeterince açık değil ve bağlantı kuramıyorum...Başka türlü izah edersen seni anlamaya çalışacam cahilliğimize ver :D

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bende kampanyanin ayrımcılık yaptığını düşünmüyorum..sonuçta bu kampanyaları pazardaki satış oranlarına göre yapıyorlar..ne kadar satiyorda ne pazarı diyenler olacaktır ama iş satış ve para olunca pazarlama bölümü iyi çalışıyor siz merak etmeyin..kamuda çalışıyorum gsm operatorlerinin kamu çalışanları için bin türlü kampanyasi var kimse çıkıp bize niye yok diyor mu, demiyor.Hepsini geçtim bırakın alsın millet gözümüz gönlümüz mazda görsün sokaklarda.Mazda skyactiv serisiyle bir atak yapmisken zaten stok siniriyla Türkiye'de kendi önünü kesti.Japonyaya daha dün uzunca bir mail yazdım ve nerdeyse gördüğüm bütün maillere attım..gerekirse skype ile telefonlada aricam.Ne kadar sorunumuz varsa anlattim , forumun adini verdim.Turkiyedeki çoğu mazda sahibinin ortak sorunlarını dile getirdim.Ne kadar ciddiye alirlar ne değişir bilmem ama birilerinin birseyler yapması gerekiyor..Konu mu değişti bir an gaza gelmişim :)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Bende kampanyanin ayrımcılık yaptığını düşünmüyorum..sonuçta bu kampanyaları pazardaki satış oranlarına göre yapıyorlar..ne kadar satiyorda ne pazarı diyenler olacaktır ama iş satış ve para olunca pazarlama bölümü iyi çalışıyor siz merak etmeyin..kamuda çalışıyorum gsm operatorlerinin kamu çalışanları için bin türlü kampanyasi var kimse çıkıp bize niye yok diyor mu, demiyor.Hepsini geçtim bırakın alsın millet gözümüz gönlümüz mazda görsün sokaklarda.Mazda skyactiv serisiyle bir atak yapmisken zaten stok siniriyla Türkiye'de kendi önünü kesti.Japonyaya daha dün uzunca bir mail yazdım ve nerdeyse gördüğüm bütün maillere attım..gerekirse skype ile telefonlada aricam.Ne kadar sorunumuz varsa anlattim , forumun adini verdim.Turkiyedeki çoğu mazda sahibinin ortak sorunlarını dile getirdim.Ne kadar ciddiye alirlar ne değişir bilmem ama birilerinin birseyler yapması gerekiyor..Konu mu değişti bir an gaza gelmişim :)
Abi sen naaaptın ya :D konuyla alakası varsın olmasın ama iyi teşebbüslerde bulunmuşsun helal...Ama benim burada kasettiğim şey şu değil mazda bu kampanyayı genele yaysın satışı artsın değil genele yaysın ayrım yapmasındır...Rekor kıraın şukadar satsın diye bi düşÜncem yok kaldıki mazdanın zaten yok :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Veli abi bana anlatmaya çalıştığın şeyi doğrudan açıklarsan burada yeterince açık değil ve bağlantı kuramıyorum...Başka türlü izah edersen seni anlamaya çalışacam cahilliğimize ver :D

Ben hiç bir şeyi dolaylı anlatmam, niyetimde o yoktur, genelde örnekleme ile anlatacağım şeyi anlatmaya çalışırım, bağlantı kurmak veya kuramamak farklı bir şey... ;)

Normal şartlarda Mazda bu ülkede binlerce D sınıf araba satıyor da, böyle bir kampanya ile meslekleri seçmesi mi yanlış? Sana satmam, ona satarım mı diyor yani...

Parası olan diplomasız insanlar; her yerde almak için CX-5 mi arıyor Enes?? Hayır, gidip Rolls Royce çakması Chrysler 300 alıyor... Zaten bu tarzdaki insanların Mazda sahibi olmasını istemem, olmasın...

Mazda; Köylü Memed Ağa'ya gel 117 bin lira olan anahtar teslim fiyatını 80 bin lira yaptım al dediğinde alacak mı? Almayacak, çünki onun gönlünde hep Dastır :p tarzı bir şey yatar... Bırak yatsın zaten... :D

Hal böyleyken;

Sen bu kampanyanın; ayrımcı, sınıflandırıcı olduğunu savunuyorsun... Sıradan ve farkındalık oluşturmak için sembolik yapılmış kampanya işte, bu kadar eleştirmenin temeli ne??

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Ben hiç bir şeyi dolaylı anlatmam, niyetimde o yoktur, genelde örnekleme ile anlatacağım şeyi anlatmaya çalışırım, bağlantı kurmak veya kuramamak farklı bir şey... ;)

Normal şartlarda Mazda bu ülkede binlerce D sınıf araba satıyor da, böyle bir kampanya ile meslekleri seçmesi mi yanlış? Sana satmam, ona satarım mı diyor yani...

Parası olan diplomasız insanlar; her yerde almak için CX-5 mi arıyor Enes?? Hayır, gidip Rolls Royce çakması Chrysler 300 alıyor... Zaten bu tarzdaki insanların Mazda sahibi olmasını istemem, olmasın...

Mazda; Köylü Memed Ağa'ya gel 117 bin lira olan anahtar teslim fiyatını 80 bin lira yaptım al dediğinde alacak mı? Almayacak, çünki onun gönlünde hep Dastır :p tarzı bir şey yatar... Bırak yatsın zaten... :D

Hal böyleyken;

Sen bu kampanyanın; ayrımcı, sınıflandırıcı olduğunu savunuyorsun... Sıradan ve farkındalık oluşturmak için sembolik yapılmış kampanya işte, bu kadar eleştirmenin temeli ne??
Bakış açımız okadar birbirinden uzakki Sen diyorsun ki birçok firma bu tür kampanyaları zaten yapıyor mazdanın da yapması gayet doğal sanki bu kampanyayı genele yaysa satış patlamasımı yaşayacak mazda...Parası olan zaten mazda almıyor köylü memned agada mazdaya binmesin gitsin dastır alsın zaten hayalide o :D...
Diyorumki satış rakamları umrumda dahi değil ben kullanıcıyım müşteriyim 120 küsür param var diplomasızım bayiden araç almaya gitmişim bi şekilde mazda ya yönelmişim kararımı vermişim...Ama fiyat ayrımı yapıldığını görüyorum sebepte paramın oluşu ama diplomamın olmayışı işte saçma olan budur...Benim o an yaşadığım psikolojidir...Yani bu ayrım yüzünden mazda yeterince satış yapamıyor u desteklemiyorum...Bu kadar eleştirmemin temeli sadece bu!
Kendime indirgersem zaten o para bende yok olsada o parayı buna gömmem...Zaten üzerinde durduğum şey para sahibi olmanız yetmiyor birde diploma sahibi olmanız gerek bu indirimden faydalanmak istiyorsanız...Olurmu kardeşim demez mi adam?O zaman beyefendi siz diploması olan birini bulun aracı onun üzerine yapalım :) Yada bu fikri siz ortaya atın :) Kendimi ifade edebildiysem ne mutlu...Anlaşılmak isterim...Anlayamadığım bir durum varsa sorun sizde değil daima bendedir...İzah için teşebbüste bulunabilirim...Buda benim Bende buyum işte...
:hi:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sıkıntı yok Enes... Burası forum herkes düşüncesini ifade edecek, saygı esastır...

Diploması olmayan bir diş teknisyenine mi gidersin, diş hekimine mi?

Teknisyene diyorsan, diplomanın hiç önemi yok kabul ediyorum sen haklısın, hekime gidiyorsan eğer diploma önemli hatta olmazsa olmazdır... Bunu anladık mı?

Peki; Mazda diplomalı diplomasız ayrımı yapınca neden sorun var??

Diplomasız adam illaki Mazda alacam ben diyorsa da; 7 bin lira fark verecek bu kadar basit... Senin iyi bir diploman (eğitimin) olsaydı bu işimi yapardın? Hayır... Hata nerede iyi bir eğitim için koşturmamamızda, ben iyi bir eğitim (diploma) almış olsam bu mesleği seçer miydim? Hayır... Hata kimde BENDE... ;) Her şeyin değeri vardır, bu değer ortaya konulduğunda sınıflandırmadan, ayrımcılıktan bahsedil(e)mez...

Yazdıklarım gayet anlaşılır Enes, hala daha anlamadım diyorsan da; SEN HAKLISIN, anlamayabilirsin... Saygı duyarım. ;)

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Sıkıntı yok Enes... Burası forum herkes düşüncesini ifade edecek, saygı esastır...

Diploması olmayan bir diş teknisyenine mi gidersin, diş hekimine mi?

Teknisyene diyorsan, diplomanın hiç önemi yok kabul ediyorum sen haklısın, hekime gidiyorsan eğer diploma önemli hatta olmazsa olmazdır... Bunu anladık mı?

Peki; Mazda diplomalı diplomasız ayrımı yapınca neden sorun var??

Diplomasız adam illaki Mazda alacam ben diyorsa da; 7 bin lira fark verecek bu kadar basit... Senin iyi bir diploman (eğitimin) olsaydı bu işimi yapardın? Hayır... Hata nerede iyi bir eğitim için koşturmamamızda, ben iyi bir eğitim (diploma) almış olsam bu mesleği seçer miydim? Hayır... Hata kimde BENDE... ;) Her şeyin değeri vardır, bu değer ortaya konulduğunda sınıflandırmadan, ayrımcılıktan bahsedil(e)mez...

Yazdıklarım gayet anlaşılır Enes, hala daha anlamadım diyorsan da; SEN HAKLISIN, anlamayabilirsin... Saygı duyarım. ;)
Çok ağır oldu Veli abi...başkada bişey diyemiyorum...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çok ağır oldu Veli abi...başkada bişey diyemiyorum...

Ağır olan neresi Enes??

Senin veya benim diplomalarımızın beş para etmediği mi? Buysa ağır olan; ben hiç ağır oluyor bana diye düşünmüyorum, hak ettiğimiz yerlerdeyiz Enes, önemli olan bunu kabullenebilmek...

Mt53

Katılımcı
Ağır olan neresi Enes??

Senin veya benim diplomalarımızın beş para etmediği mi? Buysa ağır olan; ben hiç ağır oluyor bana diye düşünmüyorum, hak ettiğimiz yerlerdeyiz Enes, önemli olan bunu kabullenebilmek...
Valla bu tarz bir ayrımın çok katı olacağını düşünmüyorum..Siz hele aracı almaya niyetlenin bayiler bir kılıfına uydurur bence..burası Türkiye ;)

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
Şimdi kimse üzerine alınmasın da kampanya yapıyorum diye sınıf ayrımı yapmanın mantığı nedir?Böyle bir kampanya nın yarattığı etkinin doğru olmadığını düŞünüyorum.Bir kanpanya olacaksa geneli kapsamalı özeli değil...Köylü Memmed agayı para gani diplomam yok ama mazda6 ya binecem niye 7 milyar fazla para veriyorum?Demez mi adam nerde eşitlik...Bana bunu yapan markaya bende giderim merso bmw alırım inadına...Şaka biryanada
Alım gücü olupta sınıf ayrımı yapılmasına karşıyım Sen bu aracları belli bir kısıma belli bir kitleye mi ürettin serbest piyasada gücü yeten herkes bunu alabiliyorsa diploma farkı veremem kimse kusura bakmasın...Siz indirim diye bakarsınız ben buna fark olarak bakarım...
:)

güzel kardeşim, diğer iletilerde yazıldığı gibi bu ve benzeri kampanyalar markaların satış taktiğidir. Kaldı ki indirimli araç alman için kampanyaya gerek yok. Türkiye şartlarında eğer bayi tanıdıksa, herhangi şekilde bir bağlantın varsa ya da çevren genişse, bir kaç araç satışı yaptırma garantin varsa bayilerin 2000-3000 TL fiyat düşürerek araç sattığına şahit oldum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yaşanmış bir örnek vereyim Enes... Ama bağlantı kuramıyorum diyorsun...

Neyse;

Eski beyaz eşyanı getir 500 Yeni Türkiye Lirasına sayalım diyen beyaz eşya dükkanına eski beyaz eşyanı götürmüyorsun, bu bir formalite, pazarlama taktiği, göz boyama...

Eğer her müşteriden beyaz eşya toplasak, birde onu depolamak için yer ayırmamız gerek diyorlar...

Çaktın ??

:D

Keşke; köylü Memed Ağa ile diplomasız ama paralı Ahmet bey Mazda bayiine "ben mazda almak istiyorum" diye gitse...

:)

aytacesen

Katılımcı
Kampanyaların belirli bir zümreye odaklandırılması tamamen algılarla oynanmak için oyun olduğunu düşünüyorum.Sonuçta kim giderse gitsin o indirim elbet bir şekilde yapılacaktır.Kampanya detaylarna baktığınız zaman çalışan nufusun nereden baksanız %40 ına hitaben ayarlandığını görürsünüz.İnsanları olmayan bir ayrıcalığın içine sokup talep almaya çalışıyorlar:)MEB öğretmenler günü için THY ile indirim anlaşması imzalamış(!) Bugün hangi öğretmen sahip olduğu bütçeyle günü birlik geziye çıkacak.Hayır %30 indirim var diye günübirlik İstanbul a gidip boğazda ailecek balık yeyip gelsek yılın geriye kalan 364 günü ek iş yapmak zorumda kalırım:)Konuyu çok mu dağıttım ne:)

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Kampanyaların belirli bir zümreye odaklandırılması tamamen algılarla oynanmak için oyun olduğunu düşünüyorum.Sonuçta kim giderse gitsin o indirim elbet bir şekilde yapılacaktır.Kampanya detaylarna baktığınız zaman çalışan nufusun nereden baksanız %40 ına hitaben ayarlandığını görürsünüz.İnsanları olmayan bir ayrıcalığın içine sokup talep almaya çalışıyorlar:)MEB öğretmenler günü için THY ile indirim anlaşması imzalamış(!) Bugün hangi öğretmen sahip olduğu bütçeyle günü birlik geziye çıkacak.Hayır %30 indirim var diye günübirlik İstanbul a gidip boğazda ailecek balık yeyip gelsek yılın geriye kalan 364 günü ek iş yapmak zorumda kalırım:)Konuyu çok mu dağıttım ne:)
Bir öğretmen olarak arkadaşa katılıyorum, bir günlüğüne istanbul' de ğil ama belki Roma'ya gidebiliriz. :) Tabi hangi vakit ve hangi parayla burası tam muamma. :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mazda bu kampanyayı beklediği satışı yapamayıp elinde kalan modeller olduğu için mi yaptı acaba, yoksa adettendir her firma gibi biz de bir yıl sonu kampanyası yapalım mı dediler, öyle olsaydı Mazda 3 te kampanyaya dahil edilirdi herhalde.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Mazda bu kampanyayı beklediği satışı yapamayıp elinde kalan modeller olduğu için mi yaptı acaba, yoksa adettendir her firma gibi biz de bir yıl sonu kampanyası yapalım mı dediler, öyle olsaydı Mazda 3 te kampanyaya dahil edilirdi herhalde.

Mazda 6 ve CX-5'in makyajlı versiyonları gelecek muhtemelen ondan yaptılar.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Dizel mazda 3 konusunda bir gelişme var mı acaba? Bu konuda bir bilgisi ya da duyumu olan var mı? Yani yeni kasaların dizelleri bizim topraklara da adım atacak mı? Bir çok marka yarış halinde dizelleri sunarken neden mazda benzinde ısrarcı oluyor anlamış değilim. Tutturamadı desek, bir öncekiler epey tuttu, ben kullanmadım ama kullananlar oldukça memnunlar, yoksa çekikgöz kardeşlerimiz bizim dizel yakıta mı güvenmiyorlar.:)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Dizel mazda 3 konusunda bir gelişme var mı acaba? Bu konuda bir bilgisi ya da duyumu olan var mı? Yani yeni kasaların dizelleri bizim topraklara da adım atacak mı? Bir çok marka yarış halinde dizelleri sunarken neden mazda benzinde ısrarcı oluyor anlamış değilim. Tutturamadı desek, bir öncekiler epey tuttu, ben kullanmadım ama kullananlar oldukça memnunlar, yoksa çekikgöz kardeşlerimiz bizim dizel yakıta mı güvenmiyorlar.:)

Hocam, önceki dizeller PSA grubunun motorları ile üretiliyordu, Mazda; skyactive teknolojisi ile farklı bir yapılanmaya gitti tabir caizse devrim yaptı... Sanırım; dizel motorunu üreterek, kendi markası altında kullanacak...

Zaten şu anki yakıt değerlerine bakıldığında; dizelin külfetini çekmeye değecek benzin/dizel yakıt farkı pek yok gibi...

Üst Alt