Mazda'dan 2016 Kış Servis Kampanyası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlla farları çekiçle kırıp gitmek gerekiyor sanırım. :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
evet ne yazikki farlar kaporta kisminda oldugunda indirime dahil degiller.

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Akü de kampanya ya dahil değilmiş benim akü bitti yolda kaldım :(

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Nasıl bir uyarı? hiç fark etmedim dörtlüler yanarken gitti akü şarj ettik çalışıyor şimdi
Marş geç almıştır mesela, kapıların açılma sesi değişmiştir... Bu gibi uyarılar vermiştir. Ya da; guzuyu her gün kullanıyorsan bu uyarıları verecek imkanı kalmamıştır.

Şarj kurtarmıyor, kışı çıkartmayabilir dikkat et hocam. Aynı şey başıma geldi ve 6 ay daha gitmedi.

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Önceki bakımda usta akünün yeterince iyi olmadığını ,yazın sıcakta bir sorun olmayacağını ama havalar soğuduğunda bir anda bırakabileceğini söylemişti.Rot değişimi yaparken akü de değişti ,fiyatı 180 küsür bir şeydi ..
Bana da 9 ay önce Halil Usta demişti Merserde akünün iyi olmadığını ama belirtisini göremedim

Takviye kablosu al dursun bagajda ;)
Almadım Hakmar da vardı ödünç aldım 15 liraydı geri iade ettim, belki yarın alırım :D

Marş geç almıştır mesela, kapıların açılma sesi değişmiştir... Bu gibi uyarılar vermiştir. Ya da; guzuyu her gün kullanıyorsan bu uyarıları verecek imkanı kalmamıştır.

Şarj kurtarmıyor, kışı çıkartmayabilir dikkat et hocam. Aynı şey başıma geldi ve 6 ay daha gitmedi.
Marş geç basmadı yarın da sıkıntısız çalışırsa akü takviye kablosunu alacam her ihtimale karşı

Moderatörün son düzenlenenleri:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bana da 9 ay önce Halil Usta demişti Merserde akünün iyi olmadığını ama belirtisini göremedim

Almadım Hakmar da vardı ödünç aldım 15 liraydı geri iade ettim, belki yarın alırım :D

Marş geç basmadı yarın da sıkıntısız çalışırsa akü takviye kablosunu alacam her ihtimale karşı
Kış öncesi yollarda rezillik çekmeye değmez, 180 lira harcayıp satana kadar kafan rahat binersin

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Ben de akü sorun olmasın diye değiştirip 190 lira verdim.Mutlu nun 65 yada 60 amper olanını aldım.Daha büyüğü yuvaya uymadığından alamadım.Ancak yine de sabah araç marşa basınca devamlı pompalamak zorunda kalıyorum gaz pedalı ile.Araç çalışınca da bu işleme 30-40 saniye daha yapmak zorunda kalıyorum yoksa rölanti anında düşüp aracı stop ettiriyor.Pazartesi yine sanayi yolları gözüktü.Mepaz Antalya ya gitmeyeceğim ama.Yok şunu kapsamaz,yok şuna dahil değil diye adamı sinir edip sövdürürler.Bu hararet müşürü,yeşil olanın Amazon dan satışı varsa onu da oradan getirteceğim.Yurdun ustalarında iş bilen,namusuyla çalışan illa ki vardır ama maalesef ben öylesine daha henüz denk gelemedim.Adam yurt geneli kapmanyada bile kıvır kıvır kıvırıyor baksanıza :mad:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ben de akü sorun olmasın diye değiştirip 190 lira verdim.Mutlu nun 65 yada 60 amper olanını aldım.Daha büyüğü yuvaya uymadığından alamadım.Ancak yine de sabah araç marşa basınca devamlı pompalamak zorunda kalıyorum gaz pedalı ile.Araç çalışınca da bu işleme 30-40 saniye daha yapmak zorunda kalıyorum yoksa rölanti anında düşüp aracı stop ettiriyor.Pazartesi yine sanayi yolları gözüktü.Mepaz Antalya ya gitmeyeceğim ama.Yok şunu kapsamaz,yok şuna dahil değil diye adamı sinir edip sövdürürler.Bu hararet müşürü,yeşil olanın Amazon dan satışı varsa onu da oradan getirteceğim.Yurdun ustalarında iş bilen,namusuyla çalışan illa ki vardır ama maalesef ben öylesine daha henüz denk gelemedim.Adam yurt geneli kapmanyada bile kıvır kıvır kıvırıyor baksanıza :mad:
Ben hararet müşürünü değiştirdim. 20 TL japon malı. Gerçi boşu boşuna değiştirmişim o ayrı. İzmir'de Özkur Japon parçacısı var. Arayın yardımcı olurlar.

Antalya da Ömer Alıncak diye bir usta varmış. Eski sanayinin pazar yeri tarafındaymış. Giden herkes mutlu gibi. Bence bir uğrayıp tanışın.

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Ben hararet müşürünü değiştirdim. 20 TL japon malı. Gerçi boşu boşuna değiştirmişim o ayrı. İzmir'de Özkur Japon parçacısı var. Arayın yardımcı olurlar.

Antalya da Ömer Alıncak diye bir usta varmış. Eski sanayinin pazar yeri tarafındaymış. Giden herkes mutlu gibi. Bence bir uğrayıp tanışın.

Ömer Usta gerçekten çok çok iyi biri.Ama bana epey uzak kalıyor.Yaklaşık 100 km mesafe var aramızda.Aracın bir gülük işi var.Bırakmam gerekecek.Bıraksam geri dönüşüm de ertesi gün gidip geri alışım da problem olacak.Oraya aynı gün içinde bitebilecek işler için gidiyorum.

İzmir de Özkur'a sorarım.Ancak çıkma bu parçada nasıl olur acaba diye merak ediyorum ? Çıkmacılarda fiyat genellikle çok insafsızca yada ben yanlış düşünüyorum ? Mesela orjinal sıfırı 500 lira olan bir parçanın çıkması için 350 lira veya 165 lira olan orjinal parçanın çıkmasına 100 lira istenmesi bana çok ters geliyor.Çıkmacılar gerçekten de çok yüksek rakama ürünleri satıyor.Biraz daha fazlasını verip sıfırını almak çok daha mantıklı geliyor bana.Özkur'u arayıp fiyatı sorarım.Isı sensörünün orjinali 220 lira.Bakalım pazartesi çıkması için ne isteyecekler ? Buradan paylaşıp bilgi veririm.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ömer Usta gerçekten çok çok iyi biri.Ama bana epey uzak kalıyor.Yaklaşık 100 km mesafe var aramızda.Aracın bir gülük işi var.Bırakmam gerekecek.Bıraksam geri dönüşüm de ertesi gün gidip geri alışım da problem olacak.Oraya aynı gün içinde bitebilecek işler için gidiyorum.

İzmir de Özkur'a sorarım.Ancak çıkma bu parçada nasıl olur acaba diye merak ediyorum ? Çıkmacılarda fiyat genellikle çok insafsızca yada ben yanlış düşünüyorum ? Mesela orjinal sıfırı 500 lira olan bir parçanın çıkması için 350 lira veya 165 lira olan orjinal parçanın çıkmasına 100 lira istenmesi bana çok ters geliyor.Çıkmacılar gerçekten de çok yüksek rakama ürünleri satıyor.Biraz daha fazlasını verip sıfırını almak çok daha mantıklı geliyor bana.Özkur'u arayıp fiyatı sorarım.Isı sensörünün orjinali 220 lira.Bakalım pazartesi çıkması için ne isteyecekler ? Buradan paylaşıp bilgi veririm.

Ben çıkma değil sıfırı için söylemiştim. :D Özkur çıkmacı değil zaten Japon parçacısı. Benden duymuş olmayın ama telefonda konuşurken forumdan bahsetmeyin. :D İnternete biraz mesafeli arkadaşlar. :D

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
:) Ben çıkmacı gibi anladım nedense :) Tamam,forumdan bahsetmeden konuşurum.İnşallah onlarda biraz uygun fiyata bulabilirim.Orjinal mi yoksa yan sanayi ürün mü sattıkları hakkında bilginiz var mı ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Orijinal ürün sadece yetkili servislerde bulunur. :)

Eray

Katılımcı
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hatchback
Yan sanayi başımıza bela olur.Bir ay sonra falso verir gene.En iyisi maceraya girmeden yetkili servise bayılıp parçayı almak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt