Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazdacı Ayhan Abi'den, Alınık 323

Konu, 'Alınık - Otomobil' kısmında Ahmetdp tarafından paylaşıldı.

1. Ahmetdp

Ahmetdp Katılımcı

Araç Markası:
    KİA SEPHİA
    Araç Renk ve Tip:
    PETROL MAVİSİ
    Selamın Aleyküm.
    Herkese hayırlı günler ve sevdiklerinizle sağlıklı ömür diliyorum.

Şimdi sıkılmazsanız küçük bir özet geçeyim..

Daha evvel Mazda 626 almak için yana yakıla
    piyasada koşturmama ve size buradan danışmama rağmen elimde olan nakitimin sağlam sıkıntısız bir mazda için yeterli olmaması nedeni ile sağlam bir mazda bulamamıştım bütçeme uygun iki 626 bulup sanayiye götürdüğümde bitik motorlar ve aşırı gürültülü alt takım ile karşılaştım sevdiğimiz ustalarımız da böyle araca bulaşmamam gerektiğinin telkininde bulunup, anca şu paraya alırsan ileride motor yaptırınca zarar etmezsin diyerek o parayı teklif ettiğim araç sahiplerinin araçlarını o paraya satmamamaları ile benimde araç aramakdan sıkılmamla birlikte "önüme çıkan ilk aracı alacağım" mantığıyla beraber bir araç aldım, şansıma kupon bir araç çıktı uygun fiyata aldım masraf dahi ettirmedi kendine. Velhasıl şimdi gene mazda aramaya başladım aracımı satıp üzerine biraz daha ekleme yaparak param yettiğince sağlam bir mazda almak istiyorum.

Ayhan abinin incilerinden iki adet mevcut bütçeme uyan;

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...model-323-1.6-glx-lpg-orjinal-264860949/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...93-model-mazda-323-1.6-lpg-li-288403082/detay

Ayhan abinin esnaflığını bilmeyen yok, dürüst helal kazanç peşinde olan abimizdir. Konuyu açmamda ki sebep hangisini tercih etmeliyim konusunda sizlerden fikir almak, yaşı itibari ile beni yorar mı özellikleri nelerdir kronik arızaları var mı arıza durumu ile karşılaştığımda bütçeyi çok sarsar mı..

Son düzenleme: 14 Mayıs 2016
  2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Sen aracı aldın ve haberimiz yok, şimdi de ikinci araç için buradasın... :) Yardımcı olabileceğim tek nokta var; Mazda Ayhan'dan gözün kapalı her türlü guzuyu alabilirsin... Hakkında hayırlısı. Kolay gelsin.

3. Ahmetdp

Ahmetdp Katılımcı

Araç Markası:
    KİA SEPHİA
    Araç Renk ve Tip:
    PETROL MAVİSİ
    Aldığım araç mazda değildi o yüzden haber veremedim, o kadar araştırıp da sizleri de yordukdan sonra mazda almadan buraya gelmemin tepki göreceğini düşündüm bu sebepden haber veremedim yoksa hepiniz baştacısınız uzun süre mazda arayıp temiz mazda bulamamanın siniri ile karşıma çıkan farklı marka aracı almak durumunda kaldım.

Son düzenleme: 14 Mayıs 2016
    domestos bunu beğendi.
  4. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Mazda paydasında birleşiyoruz tamam ama gelene de git, gidene de kal demiyoruz, burası temel anlamda paylaşım ve dayanışma platformu, hangi araç olursa olsun veya aracı olmasın herkese kapımız açık. Göstereceğimiz tekpi; "hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin" den öteye geçmez.

Aramızda Mazda'sı olmayan bir çok arkadaşımız var... :)

Verdiğin linklere gelirsek de; ikisi de güzel ama beyaz bir adım öne çıkıyor gibi. Fakat; Ayhan'dan rahatlıkla Mazda alınır orasından eminim... Hakkında tekrar tekrar hayırlısı. :)

immmir bunu beğendi.
  5. Ahmetdp

Ahmetdp Katılımcı

Araç Markası:
    KİA SEPHİA
    Araç Renk ve Tip:
    PETROL MAVİSİ
    Ne bileyim ki abi o kadar uğraştırdım sizi sonucunda gelip ben şu marka aldım demek yanlış olur diye düşündüm biraz ince hesap galiba..

Sağolasın abi eksik olma, ikisinde de klima yok peki beni yorar mı kısmına ne dersiniz kronik arıza durumu vs

6. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bu araçların her yerde ustası veya dilinden anlayanı rahatlıkla bulunur, o konuda sıkıntı yapmana gerek yok bence. Araç içine sindiyse Ayhan bey elinden geldiğinde yardımcı olur her konuda.

İkinci el Mazda parkı olarak Türkiye'de ilk sırada diyebiliriz...

Ahmetdp bunu beğendi.
  7. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Beyaz olanı benim de hoşuma gitti,bence ilk otobüs ,araç ne varsa gidin Ayhan Bey'in yanına için çayınızı yapın pazarlığınızı :)

Ahmetdp ve domestos bunu beğendi.
  8. Ahmetdp

Ahmetdp Katılımcı

Araç Markası:
    KİA SEPHİA
    Araç Renk ve Tip:
    PETROL MAVİSİ
    Tamamdır sağolun :)

9. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Beyaz araç çok güzel görünüyor. Yıllar hiç eskitememiş sende titiz kullanıcı olduktan sonra eskitmezsin.

Daha önce araç araken klima şartım vardı, uygun fiyata klimalı temiz araç bulamayınca; temiz bulduğum bir aracın kliması olup olmadığına bakmadım ve aldım. Klimalı araç alman her zaman avantajına olacaktır ama yaşandığın yer çok nemli ve sıcak değilse klimalı gözardı edilebilir.

Klimasız bir Mazda'ya klima takmak istersende @farukdumlu arkadaşımız çıkma klima tesisatı için her türlü yardımcı olur

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
    domestos ve Ahmetdp bunu beğendi.
  10. Ahmetdp

Ahmetdp Katılımcı

Araç Markası:
    KİA SEPHİA
    Araç Renk ve Tip:
    PETROL MAVİSİ
    Öyle güzel yakaladın ki konuyu, klimalı araç istiyorum 14.000 lere falan var ama temizlik ve sağlamlık tartışılır. bunlarda sağlam temiz taş gibi ama klima yok e insan sağlam temiz araba istiyor tabi. klima çok gerekli bişey mi bilmiyorum ama olsa iyi olur Sakaryada yaşıyorum ben. Ayrıca klima taktırmak oldukça maliyetli diye biliyorum

11. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Sakarya biraz serin olur ama yinede zaman zaman klimaya ihtiyaç olabilir.

323 lerde kronik bir sorun yok benim gordugum kadarıyla, hatta Mazdanın bakımı onarımı en basit ve ucuz aracı.

Klima takmanın 1500-2000 TL arası bir maliyeti olur.

12. Ahmetdp

Ahmetdp Katılımcı

Araç Markası:
    KİA SEPHİA
    Araç Renk ve Tip:
    PETROL MAVİSİ
    4 camı açarım daha az masrafsız olur :) baya masrafı varmış klimanında. Sakarya serin ama hem zaman zaman ihtiyaç oluyor hemde araç değiştirmişken klimalıya geçmek isterdim

hakan_emre bunu beğendi.
  13. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Gece gündüz nemden boğulduğumuz İstanbul da yaşasaydınız ne olursa olsun klimalı olsun derdim ama Sakarya da sıcak olsa dahi yakın çevrelerde serinlenecek alternatif çok,trafik deseniz kesinlikle büyük şehir ile kıyaslanmaz.Araça içinize sindiyse bir ziyaret edin ve belki kimbilir kısmetinizde var ise o gün karşınıza klimalı bir araç bile çıkabilir..

domestos ve Ahmetdp bunu beğendi.
  14. Ahmetdp

Ahmetdp Katılımcı

Araç Markası:
    KİA SEPHİA
    Araç Renk ve Tip:
    PETROL MAVİSİ
    Evet, Ya nasip diyip yola koyulmak mantıklı olacak. Teşekkür ediyorum sağolun

domestos bunu beğendi.
  15. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hakkında hayırlısı olsun, Naim abinin bahsettiği gibi, git otur mekana iç çayını yap muhabbetini, tutuş pazarlığa al ve çık.

Ahmetdp bunu beğendi.
  16. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Beyaz güzelmiş :)

Ahmetdp bunu beğendi.
  17. Ahmetdp

Ahmetdp Katılımcı

Araç Markası:
    KİA SEPHİA
    Araç Renk ve Tip:
    PETROL MAVİSİ
    Kırmızı benim hoşuma gitmişti ama görüyorum ki Beyazı aldırtacaksınız bana :) İnşallah anlaşabiliriz..

18. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Bence klima konusunu es geçmeyin. Cidden öyle zamanlar oluyor ki iyiki klimalı almışım diyebiliyorsunuz. :)

Ahmetdp bunu beğendi.
  19. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Aynı aracın klimasızı vardı bende, yazın çok sıkıntı çekmiştim İstanbul'da. Sıkışık trafikte cam açmakta fayda etmiyor maalesef :) Hızlı giderken cam açınca da çok gürültü oluyor...

ismail-1903 ve Ahmetdp bunu beğendi.
  20. Ahmetdp

Ahmetdp Katılımcı

Araç Markası:
    KİA SEPHİA
    Araç Renk ve Tip:
    PETROL MAVİSİ
    Valla bravo tam klimasız da iyiymiş ya demişken tekrar düşünmeye başladım :) peki güzelmiş güzelmiş diyorsunuz ama özelliklerinden bahseder misiniz biraz. Yakıtı nasıl gidişi hızlanması nasıl artı yönleri eksi yönleri neler mesela

Sayfayı Paylaş