Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda3 İstanbul Parkta Etkinliği

Konu, 'İstanbul' kısmında immmir tarafından paylaşıldı.

1. immmir

immmir Aktif

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Kristal Beyaz-Sedan
    Mazda tr 19.10.2014 pazar günü 200 şanslının katılımı ile etkinlik yapacakmış, yeni mazda 3 test edilecekmiş ve club tr deki arkadaşlar randevularını alıp katılıyorlar.
    Bizim forumdan kimsenin haberi yok niye ki?

2. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    Biz gariban Mazda'cıyız ondandır 8)

3. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Bize ulaşan herhangi bir haber yok malesef. Mazda Türkiye'ye sorabilirsiniz veya randevu talep edebilirsiniz.
    [member=196]Mazda Türkiye[/member] bizi belki bilgilendirir.

4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    [member=196]Mazda Türkiye[/member] veya Bayi ağında bulunan işletmeler henüz bize böyle bir bilgi iletmediğindendir diyerek yorumumu kısa tutuyorum...

5. saliher

saliher Katılımcı

Ben başvurdum katılıyorum bi aksilik çıkmazsa. Mail atmışlar direk mazda genel müdürlükten.

6. saliher

saliher Katılımcı

Hep beraber buluşsak ya?

Etkinliğe Katılacak mısınız? : Evet
    Seans : 15:30-16:30
    Misafir getirecek misiniz? : Evet

Ben 15.30 etkinliğinde orada olacağım gidebilirsem.

www.mazda3istanbulparkta.com bu adresten başvurabilirsiniz.

7. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Keşke zamanında haberim olsa bir ayar yapmaya çalışırdım :-\

8. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Keşke İstanbul'da olsam hep beraber buluşup ortama bir çıkarma yapardık Mazda Garaj olarak. Yok mu bunu yapabilecek İstanbul'da bir baba yiğit ?
    Kayıt yaptırmak için site var;
    http://www.mazda3istanbulparkta.com/

9. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bu kısıtlı zamanda çok zor bence..

10. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    İstanbulda olsaydım yapardım bir şeyler, belki Mazda ofisinden tanıdıklara bile rastlardık.

11. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Bana bir adet davetiye gelmiş Mazda'dan. Ama gidemeyeceğim, şu aralar vaktim yok, yorgunluktan sallanarak yürüyorum.

12. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Fazla yorma abi kendini ha bide özletme :)

13. chaos

chaos Katılımcı

Bana da mail olarak geldi davetiye kayıt yaptırıp gittim. Bir arkadaşıma da gitmiş davetiye ne foruma takılır ne de başka birşeye. Muhtemelen serviste falan kayıtlı maili olanlar, forumdakiler vs derken ulaşabildiklerine atmışlar davetiye.

11 seansına kayıtlıydım ama 5 dakika gecikince almadılar. Hergün istanbul park'a mı gidiyoruz napıyım bulamadım:) Neyse 12,30'a kadar dolandım oralarda Mazda 3'ü inceledim. Sonra Nurkan beyle konuştum biraz. Araç bulamıyoruz dedim. Araç siparişlerini bayiler kendileri geçiyor bize çamur atmasınlar dedi:) Mazda 2'yi sordum şu anki fiyatlarla gelmesi mümkün değilmiş, sanırım 52.000 civarı bir fiyat çıkıyormuş.

Donanım paketlerinde değişiklik olacak mı dedim, zor dedi. Deri döşeme dedim, ben getirtirsem 4.000 lira olur gidin karşıya yaptırın 2.000 lira dedi :) Ben inceledim gayet güzel yapıyorlar dedi. (Sanırım Merserin aracından bahsediyor). Bu samimi cevaptan ötürü kendisini kutluyorum:) Dizel olayını da sordum 2015 sonuna anca dedi. Önce Cx-3'de gelecekmiş dizel motor.

Sonra tur için çağırdılar. Önce kısa bir bilgilendirme ve sonra piste çıktık. 6 araç vardı, öncelikle eğitmenin sürüşünde + 2 kişi araca bindik. Ben arkadaydım. Kemer için eğitmen ikaz etti, tam arkaya ne gerek var ki diye söylenirken eğitmen ilk viraja girdi. O arada nasıl kemere sarıldığımı hatırlamıyorum. Ben hayatımda böyle birşey görmedim. Yani sanırsın altımızda 120 beygir değil 300 beygir bir araç var. Arkadaş o nasıl bir sürüştür öyle, virajlara girişleri çıkışları, yavaşlamaları hızlanmaları. Valla bizde kendimizi şoför sanıyormuşuz.

Eğitmenle bir turdan sonra tek tek araçlara geçtik. Yanımızda eğitmen 2 tur formula 1 pistinde gidildi. Benim oryantasyon sürüşünde içim dışıma çıkmıştı zaten, çok kasmadım o yüzden. Ona rağmen sürekli azar işittik :D Sürüş pozisyonun yanlış, tek elle tutma, gaz ver, fren ver, sağa açıl sola kasıl derken yeter arkadaş dedim ya. Takıla takıla sürücem ben, normalde piste mi çıkıcam ki böyle deneyeyim:) Emekli memur gibi girip çıktım virajlara hehe:)

Şuna eminimki ben Rx-8'le çıksaydım yine yetişemezdim Mazda 3'e. Gerçekten eğitmenleri ve aracı tebrik ediyorum.

Gelelim Mazda 3'e. Aracın yol tutuşu gerçekten inanılmaz. Eğitmen DSC kapalı sürmesine rağmen o hızlarda o inanılmaz virajlarda bir kere savurmadı araç. İndiğimizde her yer balata kokuyordu. Akşama biter herhalde dedim, dayanırsa çok kaliteli balata derim dedi:) Zaten Halil usta'da oradaydı muhtemelen erken biten balatalar için:)

Bu araç akşama kadar otomatik vites arızası vs vermediyse gerçekten bravo derim. Kullanımları tam anlatamıyorum orada olup yaşamak lazdımdı.

Güzel bir organizsyondu, birde araçlar çoğalsa istediğimiz renk ve donanımı rahatça bulsak iyi olacak.

14. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Çok güzel bilgilendirme olmuş, teşekkürler. Nurkan Bey 52 bin fiyatından 'yani satılmaz bu fiyata' dolayı mı Mazda 2 gelmeyecek demiş. Eğer öyleyse, rakip B segmentler kaç paraya satılıyor ki merak ettim. Deri koltuk için doğru konuşmuş bence de, Kerim in arabası harika olmuş mesela, 4 bin fazla vermeye gerek yok kanımca. Cx-3 hakkında bilgi var mı, hiç rastlamadım, ayrıca dizel motor seçeneğinin teknik verilerinden bahsettiniz mi hiç, kaç hp,tork ve motor? Sürüşü anlarını anlatırken keşke gidebilseydim dedim, kim bilir ne zevkli olmuştur. Yalnız anlattıkları'nda dikkatimi çeken şu oldu, atmosferik 120 hp ve nispeten atak olmayan bir motor, Rx 8 le kıyaslamaya kadar götürmüş seni, bu nasıl oldu? Tamam şoför çok iyi diyorsun anladım ama gitmeyen bir arabaya Schumacher i koysan da gitmez, demek ki motor gidebiliyormuş mu?

15. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Mantık güzel, o zaman benim gibi sunroof hastalarının, sunroof beklemesine gerek yok, 1500 TL verdin mi; mis gibi sunroof yapıyorlar... Hadi şimdi olsun 2 bin Yeni Türkiye Lirası...

:)

16. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Aynen öyle abi sunroof işi 1500 liraya bakar, zorlarsan panaromik cam tavana kadar gider

17. chaos

chaos Katılımcı

Yok teknik verilerden bahsetmedi hiç. Mazda 2'nin de 52 başlangıç fiyatı olabilir. Polo'nun 39'dan başladığını düşünürsek satışı zor.

Valla o şoförler gitmeyen arabayı da yürütüyor öyle diyeyim:) Orada olmak lazımdı. Onların altına Rx-8 versen tabiki çok daha iyi dereceler yaparlar ama dediğim gibi bende Rx8 onlarda Mazda 3 olsun pistte geçebilmem mümkün değil o kadar söyleyebilirim:) Kendimi çok daha güçlü bir arabada hissettim arkada otururken. Mazda 3'ün motoru da gayet yeterli bence günlük kullanımda.

Sesi olsun, dizaynı olsun, iç mekan kalitesi, otomatik vitesi olsun araç beni büyüledi gerçekten.

18. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Araçtan azıcık anlayanların rüyalarına girecek kadar harika bir araç, bunu hep söylüyorum, bazıları laf olsun diye söylediğimi veya mazda fanatizmi ile bağlantılı ifade ettiğimi düşünebilir ama kesinlikle öyle değil...

Hele hele o ses yok mu?

Her şeyi bırak, git o ses için bile arabayı al diyor Rıdvan... :)

19. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    52 bin benzinli boş paketin fiyatı olması mümkün değil bence zira 39 dan başlayan Polo benzinli boştur muhtemelen. Valla skyactive hiç kullanmadım test sürüşüne gitmek istiyorum, direk kendim kullanmadan yorum yapılmıyor birisi gitmiyor diyor diğeri rx ile yetişemem diyor Veli abi o ses gerçekten harika, ve söylediğin gibi gerçekten araba harika, neyse Kerim şu eksik kalan bir kaç aksesuarı da tamamlasın da notere gidelim

20. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Bu etkinlikler neden hep İstanbul da olur anlamam.Gaziantep te Mazda nın hatırı sayılır satışları olmasına rağmen bırakın etkinliği halen test sürüşü için arabaları bile yok.200 kişinin 20 sini Gaziantep e verseler bari:)

Sayfayı Paylaş