Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda Yetkili Servis Kampanyalı Bahar Servis Günleri ne zaman?

Konu, 'Mazda Hakkında' kısmında selmazda tarafından paylaşıldı.

1. selmazda

selmazda Katılımcı

Mazda Yetkili Servis Kampanyalı Bahar Servis Günleri ne zaman?

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Genel anlamda bakarsak; Mayıs ve Kasım aylarında yapılıyor. Kampanya öncesinde; duyuru yapılır muhtemelen...

3. selmazda

selmazda Katılımcı

Teşekkürler. Benim aracın periyodik bakımı 6 ayı geçti. 10 bin km olmadı daha, ne yapmam gerekiyor? Biraz daha bekleyebilir miyim yoksa hemen gitmem mi lazım garantilik sorun olur mu?

4. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Mustafa Abi'nin bu konu ile ilgili başka bir forumda (DH) yazmış olduğu yazıyı buldum, belki biraz fikir verebilir, yoksa biz buradan ne desek afaki olur...

[size=14pt]Sizin yaşadığınız endişeyi ben de 8 aylık bir Mazda alırken yaşamıştım. Çünkü ilk 6 ay bakımı yapılmamıştı. Mazda Türkiye satış sonrasını arayıp, danıştım. Sizi yanıltmamak için burada aldığım cevabı yazmıyorum. Sadece yapmanız gerekeni söylemeye çalışıyorum. Bazı markalar bu konuda çok sert bakış açısına sahip, bazıları ise esnek. Ama ne cevap olursa olsun, burada alacağınız yanıt bir tahmin olur. Bence konuyu Mazda Türkiye'ye veya en azından bir yetkili servise danışmanız doğru olacaktır.[/size]

Bir kez daha Sonsuz teşekkürler [member=34]mtutun[/member]

5. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Niye sizi yanıltmamak için cevabı yazmıyorum demiştim? Çünkü dürüstçe, bana hayır deme ihtimalleri sıfır gibi bir şey! Bu sebeple sen al, hiç sorun yok dediler diyemezdim o genel forumda. Herkese aynı uygulama olur mu bilemiyorum. Yine aynı şeyi tavsiye ederim, ya bir yetkili servise, ya da satış sonrası hizmetlere danışmak en iyisi. Ama genel anlamda Mazda bu konularda çok sert bir firma değil, satış sonrasında müşterilerinde iyi niyet gördüğünde genelde esnek davranıyor...

Ama ben size bir şey daha hatırlatayım. Piyasada bakımı 250 km geçirdi diye aracı garantiden çıkaranı da biliyorum...

6. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Veli abinin dediği gibi bayi ya da marka tutumuna göre değişkenlik gösterebiliyor, sıkıntı olacağını sanmıyorum ama yetkili bir ağızdan bilgi almanız en mantıklısı olur. Şase numaranızı yazarak Mazda Tr ye mail atabilir ya da yetkili bir bayiden bilgi alabilirsiniz.

7. selmazda

selmazda Katılımcı

Aracı çok fazla kullanmadığım için zamanın nasıl geçtiğini anlamadım 5 bin km filan oldu, bir de baktım 7 ay olmuş nerdeyse, son bakımdan sonra.

Bir sorun çıkacağını sanmıyorum 1 yıla yakın gitmeseydik sorun olabilirdi belki.

Cevap verenlere teşekkürler.

8. nilsu_

nilsu_ ''Bayan MATSUDA''

Araç Markası:
    2010 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    gecen sevıse gıttıgımde ben sormuştum; 24 mayıs-24 hazıran tarıhlerı arasında demıslerdı..ayrıca telefona mesaj olarak bılgılendırıyolar...sıkıntı yok;)herkese povır sense tadında bakımlar.... :egy:

9. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Mirai tadında teşekkürler hocam... :)

10. osk@r78

osk@r78 Sessiz

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Sedan
    Kampanya neleri kapsıyor acaba ? Sadece bakım mı yoksa aksesuar vs. oluyormu ? Bu hafta sonu gidip cruise control taktıracaktım beklesem mi acaba ?

11. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    Bekleyin yaklaşık bir aya kampanya olacak %20-30 indirimli yaptırırsınız. Detayları paylaşacağız, takipte olun...

12. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Beklemeni tavsiye ederim, parça, aksesuar ve işçiliği kapsayan indirim oluyor... Ayrıca; cruise control hakkındaki gelişmeleri forumda paylaşırsan, düşünen üyeler için yol gösterici olur...

Benim de böyle bir niyetim var fakat bizim kasalarda sıkıntılı olabileceği söylendiği için taraftar değilim...

13. osk@r78

osk@r78 Sessiz

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Sedan
    Teşekkürler bu çok iyi oldu.. Zaten mayıs-haziran ayına km bazında yıllık bakımımda dolacak hepsini toptan hallederim artık..

14. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hasar indirimi yok sadece, geri kalanlarda indirim var, üç yaşa kadar %20, üç yaştan büyük olanlara %30 değişiklik olmadıysa.

15. nilsu_

nilsu_ ''Bayan MATSUDA''

Araç Markası:
    2010 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    hasar ındırımı derken bülent???? arabada kı kaporta ve boya işlemleri mi oluyo

16. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Galiba öyle

17. chaos

chaos Katılımcı

Ben 45,000 km'de ikinci el 2009 Mazda 3 aldım. Bakımları sordurttum sadece 10 ve 20 bin bakımları gözüküyor. Ondan sonra dışarıda yağ değişimi yapılmış. Normalde o aracı almazdım ama oldukça nadir bir donanım olduğundan (sport donanım: 17 jantlar, yağmur far sensörü, led stop vs. ) ve araçta çok hoşuma gittiğinden ve Mazda'ya olan güvenimden dolayı aracı aldım. Servise garanti olayını sorduğumda genel merkezin değerlendireceğini kendileri dışında olduğunu söyledi.

Aldıktan sonra her 6 ayda bir bakıma soktum. Bir gün telefon geldi, tampon altında otm. vites soğutucusunun yeri ile ilgili garantiden bir parça değişimi yapılacakmış. Hayhay dedim gittim:)

Rx8'in garantisi dolduktan iki ay sonra kemer ikaz sesi yolcu için uyarı vermiyor dedim, garantiden komple kemeri değiştiler. Sonuç: Zaten sağ yolcu için uyarı sesi yokmuş:) Yenisini takınca anladık!

Bu örnekler tesadüfi olabilir ancak Mazdanın garanti konusunda en az sıkıntı çıkaran firmalardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

18. osk@r78

osk@r78 Sessiz

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Sedan
    İstanbul'da hangi yetkili servise gidiyorsunuz ?

19. chaos

chaos Katılımcı

Merser'e gidiyorum. Servisten çok ustası için :)

20. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    MAZDA BAHAR KAMPANYASI 04 Mayis -16 Mayis 2015 tarihleri arasi Tum Periyodrik bakimlarda %10 Indirim Ucretsiz Check up 216 464 4 464

Bugun sms geldi

Sayfayı Paylaş