Mazda Yeni Crossover Konseptini Frankfurt’ta Görücüye Çıkarıyor

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


2015 Yılı 66. Frankfurt Uluslar Arası Otomobil Fuarı’ndaki (IAA) dünya prömiyerinde, Mazda giderek popülerleşen ve rekabetçi bir segmentte önemli bir vurgu yapan yeni crossover SUV konsepti Mazda Koeru'yu görücüye çıkaracak.


Japonca “sınırları aşmak” veya “daha ileriye gitmek” anlamına gelen Koeru, Mazda’nın büyüyen crossover SUV piyasasına girişine uygun bir isim. Bu piyasada da şirket yine mevcut standartları aşmayı ve performans, verim ve genel değer çıtasını yükseltmeyi hedefliyor. Hayranlık uyandırıcı KODO-Hareketin Ruhu tasarımına sahip Koeru, eşsiz bir saygınlığın yanı sıra gücü ve bir avcının canlılığını ifade ediyor. Mazda’nın en son SKYACTIV Teknolojisi ise, Mazda'nın sürüş keyfinden ödün vermeden üstün dinamik performansı, yakıt tasarrufu ve güvenlik sunuyor.

Otomobil üreticisi, Frankfurt'ta aynı zamanda yeni nesil model serisini de sergileyecek. Öne çıkan modeller arasında yepyeni Mazda MX-5 ve aksesuarları ile bazı SKYACTIV güç aktarım organları bulunuyor. Mazda basın toplantısı, 15 Eylül günü saat 13:45'te (salon 9.0, B16) yapılacak. Frankfurt Otomobil Fuarı 17-27 Eylül tarihleri arasında halka açık olacak.

2015 IAA'da sergilenecek modeller ve teknolojiler

Dünya prömiyeri : Mazda Koeru
Satıştaki modeller : Mazda MX-5, Mazda CX-3, 2015 Mazda CX-5, 2015 Mazda6, Mazda2 & Mazda3
Teknoloji sergileri : SKYACTIV-G 2.5, SKYACTIV-D 2.2 & SKYACTIV-D 1.5
 
Konum
Karabük
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
#9
Bu lpg yok olsa kökünden negzel olur
Bu dizel yok olsa kökünden ne güzel olur :)) traktör gibi sesi var, amerika piyasasında zaten gitmiyor dizel benzinden pahalı oralarda çünkü. Partikül emisyonu da fazla lpg ye göre. Başlangıçta millet o kadar da para bayılıyor. Halbuki lpg ile dizel kadar yakıyorum, ama başlangıçtaki fark yok lpgde :)) Yok DBF temizlemesi tutar, 10 dakika yüksek devirde sürün der, düşük devirde sürsen dbf tıkanır, performansı törpüler. EGRsi zaten dert.
 
Son düzenleme:

chaos

Katılımcı
Konum
Ankara
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
#11
Bazı sitelerde yeni CX-9'tan bahsediliyordu ancak basın bülteninde crossover denince anlaşılıyor ki CX-4 gibi birşey. Ha şu an gerekli mi bilemiyorum daha Cx-3 yeni çıkmışken?
 
Üst Alt