Mazda Xedos 9 Rölanti Sorunu

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Rolantisiz nice gunlere abi :)

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkürler arkadaşlar.

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Radyatör tıkayıcı kullandıktan sonra iki defa gaz kelebeği su girişi tıkandı ve açıldı. Sonuncuyu bayramdan önceki hafta temizlediler. Bayramda yine yaptı. Veli abi uyarmıştı ama o sırada yapmış bulundum. Bu soğutma suyunu tamamen temizletebilir miyim? Ne gibi bir sakınca olabilir?

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Radyatör tıkayıcı kullandıktan sonra iki defa gaz kelebeği su girişi tıkandı ve açıldı. Sonuncuyu bayramdan önceki hafta temizlediler. Bayramda yine yaptı. Veli abi uyarmıştı ama o sırada yapmış bulundum. Bu soğutma suyunu tamamen temizletebilir miyim? Ne gibi bir sakınca olabilir?
Ucuz antifriz ve saf su ile 1-2 gün kullanıp sonra iyi bir antifriz ve saf su ile değişim yapabilirsin abi. Öteki türlü sisteme temizleyici vs koyarsan kauçuk bölümlere veya başka noktalara zarar verir. İçin rahat etmezse ucuz antifriz ile 2 tur dönersin, 3. Seferde kaliteli antifriz koyabilirsin. Muhtemelen sistemdeki tüm atıklar boşalmış olur.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
:confused:

Rölanti motoru söküp temizlendi, devirdaim ile radyatör değişti öyle düzelmişti bende... İnşallah senin durum daha kolay düzelir abi.

Can'ın yazdıkları kolay seçenek inşallah fayda sağlar.

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
İnşallah Veli Abi, rolanti gereksiz yükseliyor. Araba da şaşırıyor bazen ne yapacağını fakir karışıma sebep oluyor. Bu da cekiş sorunu yaratıyor. Bir de emme manifoldu hava şarj sensörü arızalı onu Çin'den sipariş ettim. Bakalım çözülecek inşallah.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
İnşallah Veli Abi, rolanti gereksiz yükseliyor. Araba da şaşırıyor bazen ne yapacağını fakir karışıma sebep oluyor. Bu da cekiş sorunu yaratıyor. Bir de emme manifoldu hava şarj sensörü arızalı onu Çin'den sipariş ettim. Bakalım çözülecek inşallah.

Nedir bu çektiğim senden, Zedoz derdin hiç bitmiyor
Yediğin avrolara bak, bu da mı sana yetmiyor zedoooooooz

Her pompadan gaz alırsın, her gün ustada kalırsın
Sen kendini ne sanırsın, belki bir gün hızlanırsın zedoooooooz

Garaj sana kalır sanma, sensörleri dünden sorma
Her gün verdiğin arızayı, gösterip de ecu'ya yazma zedoooooooz

Hızlan artık deli çocuk, dolar oldu altı buçuk
Hızlan artık deliiiiiii divane guzucuk

Moralin yerine gelsin diye sana dörtlükler yazdım abi. :p
İşin şakası bu tabi. Xedos'lar candır. :asik::asik::asik:
Hem sen çözemezsen kim çözecek gari? Problemi bulduktan sonrası kolay, zor kısmı halletmişsin zaten. ;)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Rolanti takılması kendi kendine düzelmişti, termostat değişimi sonrası eskisi kadar olmasa da yine var, demekki hava oluyormuş sistemde. Antifriz koyunca hallederiz artık.
İlginç birşey daha oldu, ben faşonun rolantisini bir tık yükselttirmiştim, zamanla tine eski ayarına döndü, dokunma bana diyo galiba :) :)

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Rolanti takılması kendi kendine düzelmişti, termostat değişimi sonrası eskisi kadar olmasa da yine var, demekki hava oluyormuş sistemde. Antifriz koyunca hallederiz artık.
İlginç birşey daha oldu, ben faşonun rolantisini bir tık yükselttirmiştim, zamanla tine eski ayarına döndü, dokunma bana diyo galiba :):)
Ağama dokunma rahat bırak.

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Ben geçenlerde, eksi kutbu çıkarıp 10 saniye kadar fren pedalını pompaladım. Sonra aküyü bağlayıp yaklasık 10 dakika kadar rolantude çalıştırdım. Kendi kendine düzeldi. Ayar gerekiyordu vidadan müdahale ettim. Şimdi sıkıntı yok.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Ben geçenlerde, eksi kutbu çıkarıp 10 saniye kadar fren pedalını pompaladım. Sonra aküyü bağlayıp yaklasık 10 dakika kadar rolantude çalıştırdım. Kendi kendine düzeldi. Ayar gerekiyordu vidadan müdahale ettim. Şimdi sıkıntı yok.
Abi rölantide devir tam olarak kaçta duruyor, benimki 900 ün bir tık altında...

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Ben tam üzerinde bıraktım. Motor büyük olduğu için sorun olmaz ama beğenmiyorsan açabilirsin.

Üst Alt