Mazda ve Toyota Amerika'da Ortak Üretim Şirketi Kurdu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
“Mazda Toyota Manufacturing, USA, Inc.”

Mazda Motor Corporation ve Toyota Motor Corporation, yeni ortak girişim şirketlerini kurdu: “Mazda Toyota Manufacturing, USA, Inc. Huntsville, Alabama'da 2021'den başlayarak araç üretecek ” Bu şirketin kısaltması ise (MTMUS) oldu.

Yeni tesis, Kuzey Amerika pazarına yeni girecek olan 150.000 adet Mazda Crossover modeli ve 150.000 adet Toyota Corolla üretme kapasitesine sahip olacak. Tesisin 4.000 kişiye kadar iş imkanı tanıması hedefleniyor. Toyota ve Mazda, bu projeye eşit fon katkıları ile 1,6 milyar dolar yatırım yapıyor.

MTMUS Başkanı olarak görev yapacak olan Mazda'nın İcra Kurulu Başkanı Masashi Aihara, “MTMUS'u, Amerika toplumunun kalbinde uzun yıllar boyunca özel bir yer tutacak şekilde geliştirmeyi planlıyoruz” dedi. “Teknolojilerimizi ve kurumsal kültürlerimizi en iyi şekilde birleştirerek, Mazda ve Toyota sadece yüksek kaliteli otomobiller üretmekle kalmayacak, aynı zamanda bir tesis çalışanı da yerel ekonominin ve otomotiv endüstrisinin daha da gelişmesine katkıda bulunacak. Yeni fabrikada üretilen araçlar ile sahiplerine bir araçtan daha fazlasını vermeyi arzu ediyoruz, çünkü biz Mazda olarak ürettiğimiz her otomobilin içine ruhumuzu katmayı biliyoruz."

Toyota Genel Müdür ve MTMUS Genel Müdür Yardımcısı olan Hironori Kagohashi de; “Toyota'nın ABD'deki 11. üretim tesisi olacak yeni oluşum, sadece bu ülkedeki sürekli taahhüdümüzü değil, aynı zamanda ABD'deki imalat sektöründeki rekabet gücümüzü geliştirmede önemli bir faktördür. Toyota ve Mazda'nın üretim uzmanlığını birleştirerek ve ortak girişimin sinerjisinden yararlanarak son derece rekabetçi bir tesis gerçekleştirmeyi ve müşteriler için en iyi kaliteye sahip araçları üretmeyi taahhüt ediyoruz. Bu rekabet gücüne dayanarak, bu şehirdeki en iyi tesis haline gelmek için her türlü çabayı sarf edeceğiz ”dedi.

Alabama eyaleti ve Huntsville şehri ile işbirliği içinde, MTMUS yakında yeni tesis için arazi araştırması yaparak, tesisin tam ölçekli inşaatının 2019'da başlaması ile birlikte üretime 2021 yılında geçilmesi hedefleniyor.

Kaynak; Mazda.com

Üst Alt