Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda Ustası Bulmak Neden Zor?

Konu, 'Mazda Usta Tavsiyeleri' kısmında sinyor tarafından paylaşıldı.

1. sinyor

sinyor Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 3-2005 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Sedan
    Değerli forum üyeleri; genelde iyi bir mazda ustası bulmak zor. Opel toyota hyundai gibi arabaları genelde her mekanik ustası iyi kötü anlar malum olduğu üzere...

Benim tecrübelerimde mazda mıtsubishi opel ve hyundai var...genelde japon ustası bulmakta zorlandım...Bu her yerde mi böyle? sizin de tecrübelerinizi alabilirmiyim?

2. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Turkiye'de kaç tane Mazda varki ustası heryerde olsun :)
    Bazı şehirlerde ustayı bırak Mazda arabası bile göremezsin

3. sinyor

sinyor Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 3-2005 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Sedan
    evet aynen bazı şehirlerde mazda bile yok :) ancak bu şununla da alakalı, ustalar(bazıları) eğer biraz ilgili ve kendini geliştirmeye meyilli olsa anlar diye düşünüyorum arabaların motorları mekanikleri birbirine benzer sonuçta...

4. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    Mazda çok yaygın bir araç değil, ayrıca bir araba kaç defa arızayla ustaya gidiyoki usta bulunsun. Bir defa ustaya uğruyosun, bi daha uğramaya epey zaman geçiyor ve usta da unutuyor, nerde ne yaptığını. Dolayısıyla en iyisi bir usta belirleyip ondan şaşmamaktır.

ismail-1903 bunu beğendi.
  5. romulus

romulus Katılımcı

Araç Markası:
    Nissan Almera
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Japon ustaları anlar Mazdadan, illede Mazda Ustası diye aramaya gerek yok.

6. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Öyle olmuyor işte, Mazda da bazı nüanslar var onları bilmeyen Japoncular kurcalayıp duruyor :)

(626 için benim izlenimlerim öyle olmuştu)

bayraktar ve sinyor bunu beğendi.
  7. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Kendini işine vermiş her Japon motor ustası iş görecek kadar mazda dan anlıyordur bence. Geri kalanı için ya canı istemez ya da kendine güveni yoktur...

Neticede aynı motor prensibi var karşılarında. Birde çoğu insanda olduğu gibi, ustaların da görsel hafızaları zayıf... Gördüğünü yaptığını insanlar çabuk unutuyor...

8. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    Zaten tek başına mazda ustasını servislerin dışında bulmak imkansız gibi bir şey. Servislerde bile çok bir yoğunluk yokken dışarda çok daha zor. Gerekli hareket yok. Herkes benim gibi 8 yılda iki üç defa giderse, bu devran dönmez.

9. Orhan

Orhan Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 626 Ditd
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    Her Şehire Bir Adem Usta Şart :) İstanbul da Ekinci Otomotiv Adem Usta yı tanıyanlar bu sıkıntıyı çekmiyor neyseki ;)

ezmocesteri bunu beğendi.
  10. romulus

romulus Katılımcı

Araç Markası:
    Nissan Almera
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Ben buna katilmiyorum. Japonu birakin iyi bir motor ustasi bile baş edebilir mekanik sikintilarla. Lakin iş elektronige geldiginde degisir. Ama burdada marka farketmeksizin her aracin sikintisi giderilemiyor. Kisaca is elektronige gelince ford,opeldede usta arar durursunuz sanayide.

11. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Aynı fikirdeyim... :)

romulus bunu beğendi.
  12. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Ben zaten elektroniği kasttettim. Bir rölanti bozulunca; avans ayarına bakılacağını, boğaz kelebegine bakılacağını, ateşleme yapmayınca distributor icindeki modüle bakmayı her japon ustası anlamıyor. Direk bu arızalı deyip distrübütörü degis diyolar. Yoksaki bir amortisörü, salıncağı, aks kafasını Renault ustası bile değişir.....

romulus bunu beğendi.
  13. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    Sonuna kadar katılıyorum hemşoya. Ben Afşin gibi ufak sanayisi olan bir ilçede sıradan bir motor mekanik ustasına yaptırdım şimdiye kadarki işleri. Büyükşehir sanayilerinde de gerçekten usta olan japoncular bizim mazdaları havada karada yapar. Çünkü gayet basit yapıda aslında bizim araçlar. Toyota, nissan ve mitsubishi ile o kadar çok benzerlikleri varki. Hemşununda dediği gibi iş elektroniğe gelince marka fark etmeksizin bocalayıp kalınıyor genelde. Sanayi sitelerinde parmak sayısını geçmez elektronik işi yapan. Motor konusunda da ufak tefek ölçü farkları var markalar arasında. Subap sentil boşluğu , yataklar kollar arasındaki boşluklar gibi. Eğer önceden öğrendiyse yada katalogu varsa ustada bu konularda sıkıntı olmuyor.

romulus bunu beğendi.
  14. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Konuyu baştan beri okumadım ve şu an vaktim yok, okuyamayacağım :D

Her zaman derim tamirci çok, usta yok. Bu Mazda için geçerli değil sadece, tüm markalar için geçerli. İyi usta bulmak gerçekten çok zor. Siz hiç ustanıza polen filtresinin yerini gösterdiniz mi?

böcek bunu beğendi.
  15. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Mekaniği iyi bir Japon ustası halleder. Elektronik kısmında bazı püf noktalar olabiliyor.

Sayfayı Paylaş