Mazda Usta Tavsiyeleri

ertunc23

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sport Dynamic
Aynı ustaya 1 ay önce gittim.Karşılamaları yardımcı olmaları ve ne dediysem yapmaları benden olumlu puan aldı.Halkalı tatafında oturanlar için ideal usta.Fiyatlarıda uygun.

Amacım kimseyi göklere çıkarmak veya karalamak değil.Geçen yılda mazda ekinci adem ustaya gitim.Belki okursa hatırlar beni siyah mazda 3 arkasında kanat vat AT vitea benzinli.Hatta kendisine LPG taktırmaya değer mi diye sormuştum.Geçen yıl bir hayli para vermiştim.Bütçemi haliyle aşmıştı.

Ekincide değişenler (hatırladıklarım)

4 disk 4 balata değişti
Lastik rot balans oldu 1 lastik patlakmış tamir edildi
Bujiler değişti
Yağ bakımı (motor,şanzıman) değişti
Yağ ve polen filitreleri değişti
Alt tarafda da işlemler olmuştu rulman vs net hatırlamıyorum.Pek anlamıyorum çünkü mazda ilk arabam.

Takriben işçilik dahil 2000 bin küsür vermiştim.Adem ustanın yazdığı defterde duruyor.
Güngören_Bagcilar san sit icerisinde yuksel usta bayram öncesi yoğun olmasina rağmen zor bi isimi halletmiştir.allah razi olsun kendisinden.bu sırada mazda ekinciden gelen bir arkadaşın anlattiklarida olumsuz yonde idi.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aynı işlemleri atıyorum Urfa'da yaptırmış olsan belki daha az ücret ödeme ihtimalin olur, burada fiyatları etkileyen şeyler işletmenin girdi maliyetlerinin yüksek veya düşük olması. Görünmeyen etkenler ile yorum yapmak bizleri yanıltır. Bizim de amacımız kimseyi kötülemek veya göklere çıkartmak değil, amacımız, doğru olan şeyi hakkıyla ortaya koymaktır. ;)

Bu yüzden, yapılan bakımların emek işçiliğini tartışmak veya yargılamak bizleri yanıltabilir. Daha detaylı şeyler yazmak isterim ama buna ne işinin ehli ustaların/işletmelerin ihtiyacı var ne de benim bu yönde yazmaya. :)

ertunc23

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sport Dynamic
Tabiki hocam haklısınız.2 yıllık mazda kullanıcısıyım.İlk aldığım yıl hiç bakıma gitmedim bile.Yağ artık katrana dönmüştü resmen.Aracımı seviyorum bu konforu şu ana kadar muadili araçlarda alamadım.Ama meret yakıyor maşallah.100 km geçmemeye özen gösteriyorum ortalamam şu anki benzin fiyatları ile 55 kuruş civarında.Ailemize yeni katılan kızım için lpg taktırmadım ki risk olur vs diye.LPG taktırsam herhalde baya bir tasarruf sağlardım.
Aynı işlemleri atıyorum Urfa'da yaptırmış olsan belki daha az ücret ödeme ihtimalin olur, burada fiyatları etkileyen şeyler işletmenin girdi maliyetlerinin yüksek veya düşük olması. Görünmeyen etkenler ile yorum yapmak bizleri yanıltır. Bizim de amacımız kimseyi kötülemek veya göklere çıkartmak değil, amacımız, doğru olan şeyi hakkıyla ortaya koymaktır. ;)

Bu yüzden, yapılan bakımların emek işçiliğini tartışmak veya yargılamak bizleri yanıltabilir. Daha detaylı şeyler yazmak isterim ama buna ne işinin ehli ustaların/işletmelerin ihtiyacı var ne de benim bu yönde yazmaya. :)

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

uğur1806

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Station Wagon
Aracımı yeni yaptırmama rağmen bazı sıkıntıları devam ediyodu.Senelik izin vesilesiyle yolum İstanbula düştü tabi bir mazdacı olarak soluğu hemen Adem ustanın yanında aldım.Adem ustanı özellikle iki özelliği beni çok memnun etti.Bu arabalara o kadar çok hakim ki hemen sorunu anlıyor.İkinci olarak sorunu araç sahibinin anlayabileceği bir dilden açıklaması.Tabi ektra olarak uzak yollardan geldiğim için fiyat konusunda da özel bir indirim yaptı.
Mazda Ekinci - Mazda Özel Servis ''Adem Usta çok teşekkür ederim.''

serkan323

BeŞiKTaŞ'K
Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Mavi Hb
Selam herkese. Samsundan usta olarak sayılı kişi var. Murat Usta. Gönül rahatlığı ile gidebileceğiniz adres.

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Yalova veya en yakın yerde tavsiye edebileceğiniz iyi bir usta var mıdır en son araç uzun yolda conta yaktı orduda bir usta 1000 Tl ye toplamıştı ellerine sağlık araç 2000km yapmadan tekrar conta yaktı.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yalova veya en yakın yerde tavsiye edebileceğiniz iyi bir usta var mıdır en son araç uzun yolda conta yaktı orduda bir usta 1000 Tl ye toplamıştı ellerine sağlık araç 2000km yapmadan tekrar conta yaktı.
Geçmiş olsun, Yalova'da hatırladığım yok, Bursa için belki @UmitSerbest ya da @ALPEREN58 tavsiyede bulunabilir

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
2011 Chevrolet Captiva
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV
Kocaelide Fatih Usta vardı ama bilgileri ne yazık ki bende yok. Bulmaya çalışayım.

razumuhin

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Korhan Zan Usta'yı görüyorum sosyal medyada. Oldukça da bilgili görünüyor. Şikayet duymadım. Denenebilir Eskişehir için.
Kendisine nasil ulasabiliriz acaba. Sosyal medyada arattim ana bulanadim.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Kendisine nasil ulasabiliriz acaba. Sosyal medyada arattim ana bulanadim.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Belki bu işinize yarar. Telefonu yok maalesef bende.
IMG_1760.PNG

osk@r78

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Aracımın rutin bakımı için Yüksel ustaya gittim (Yüksel Oto) genel itibarıyle gayet memnun kaldım. Tavsiye ederim . Fiyatları da gayet iyi.

Üst Alt