Mazda Usta Tavsiyeleri

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Kırıkkale de sonunda işinin ehli bir usta bulabildim. Ford' cu Semih usta. Aynı zamanda mazda' ya da bakıyor. Çoğu arkadaş bilirler motordan fazladan ses geliyor diye şikayet ediyorum ama daha sebebini bulabilen olmamıştı. Semih usta ile kısa bi sürüşten sonra sağ motor kulağının değişmesi gerektiğini söyledi. Vizyon otodan adem ustanın kullandığı motor sağ kulağını sipariş verdim ve değişimden sonra ses gitti. Bir süre titreşim yapabilir dedi. Sonra düzelir dedi. Hafif bir titreme var ama oda gittikçe azalıyor.
Kırıkkale Dumlupınar cad. Biçerler arkası. Semih usta

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Konya'da rot-balans ve alt takımla ilgili sıkıntılar için Rottest. Mehmet ve Salih Apaydın Ustalar. İşinin ehliler ve rahatlıkla bu tip sorunlarla ilgili gidebilirsiniz.
adres : Karatay Sanayi sitesi Çobandede Sk. No:21
Tel : 0 332 235 28 06

deve

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BJ Otm.
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan Benzinli
Arkadaşlar selamlar,

Bugün Oto Veysel Öner Ustaya gittim.
Kendisi uzun süre yetkili servislerde de çalışmış.
Çok iyi bir usta olduğunu düşünüyorum.
Aracımda farketmediğim sorunları da bana anlatıp, fotoğraf gönderdi.
Teknik konuları da anlaşılır anlatıp insanı bilgilendiriyor.

Buradan kendisine teşekkür ederim...

Oto Veysel - Öner Usta
İkitelli OSB Atatürk Oto Sanayi Sitesi 11. Sokak
0 532 544 39 18
OTO Veysel

IMG_0971.JPG

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Ankarada alanında uzman diyeceğim bir elektrikçi ustam var. Bende onu öncelike klima, sunroof ve elektrik arızası tamiri olmak uzere on numara olan AYMAN oto elektrik Osman usta. Babamın fluence nin klima aldığından beri çalışmıyordu servis komple değişmesi gerek dedi ve 3000TL civarı rakam istemişti. Tavsiye üzerine osman ustaya görürdük klima gazı basılması ve tamiri olmak üzere 400tl halletti. Sonrasında vw polo aracımin tamir ve çözülemeyen sorunları konusunda kendi aracı gibi Allah ondan bin kere razı olsun yardımcı olmuştur. Klima ve Sunroof elektrik üzerine Ankara da on numara ustalardan.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ankarada alanında uzman diyeceğim bir elektrikçi ustam var. Bende onu öncelike klima, sunroof ve elektrik arızası tamiri olmak uzere on numara olan AYMAN oto elektrik Osman usta. Babamın fluence nin klima aldığından beri çalışmıyordu servis komple değişmesi gerek dedi ve 3000TL civarı rakam istemişti. Tavsiye üzerine osman ustaya görürdük klima gazı basılması ve tamiri olmak üzere 400tl halletti. Sonrasında vw polo aracımin tamir ve çözülemeyen sorunları konusunda kendi aracı gibi Allah ondan bin kere razı olsun yardımcı olmuştur. Klima ve Sunroof elektrik üzerine Ankara da on numara ustalardan.

Güzel tavsiye, ilk mesaja ekledim teşekkürler. :) Konudaki gereksiz mesajlar temizlenmiştir, tavsiyeler ilk mesaja eklenmiştir...

HalilMazda323

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323
İstanbul'da Anadolu yakasındaki mazda ustaları olarak önereceğiniz kim var acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İstanbul'da Anadolu yakasındaki mazda ustaları olarak önereceğiniz kim var acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tavsiye eden olmadı ancak; Anadolu yakasında "İkiler Mazda" ismini duymuşluğum çok oldu.

Mustafa dinç

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Güngören_Bagcilar san sit icerisinde yuksel usta bayram öncesi yoğun olmasina rağmen zor bi isimi halletmiştir.allah razi olsun kendisinden.bu sırada mazda ekinciden gelen bir arkadaşın anlattiklarida olumsuz yonde idi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Güngören_Bagcilar san sit icerisinde yuksel usta bayram öncesi yoğun olmasina rağmen zor bi isimi halletmiştir.allah razi olsun kendisinden.bu sırada mazda ekinciden gelen bir arkadaşın anlattiklarida olumsuz yonde idi.

Herkesi memnun etmek haliyle zor. Motorun durumu ve araç sahibinin davranışı, yaşanacak olaylara çıkış noktası olacağı için meselenin içi yüzünü bilmeden çoğu şeye itibar etmek yanlış olur. Gülü sevmesini bilmeyen dikeninden şikayet eder, sevmesini bilen de, dikenlerin içinde ne güzel duruyor diye düşünür... ;)

Burada; birilerini yermek veya gereksiz yere göklere çıkarmak niyetinde değiliz. Çok şeyler yazar çizerim de, bu ne kötüyü çok iyi yapar, ne de çok iyiyi kötü... :)

Hector

Sessiz
Araç Markası
2008 Mazda 3 MT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
2 ay önce istanbulda reklamı çok yapılan övülen bir mazda ustasına gittim (isim vermiyorum hak geçmemesi için) aracımın lpgli olduğunu söyledim motora baktı ve lpg yi bulamadı (yapan ustanın işçiliği çok iyi dışarıdan kolay kolay görünmüyor) lpg olduğundan emin misin diye sordu :)) yok usta istasyonda olmayan tanka lpg bastırıyorum ne yaparsın diyecektim diyemedim :) neyse lpg yi buldu arkadaş. kaç model diye sordu 2008 touring dedim cevap: touring değil bu araba touringlerde bu koltuk döşemeleri yok boş araç bu dedi. Allah aşkına arkadaşlar araç sanrooflu otomatik klimalı ön konsol krom araç makyajlı kasa fulüm diye bağırıyor ben bile 6 aydır mazda kullanıcısıyım hangi kasa makyajlı hangi kasa boş toring comfort dynamic ilk bakışta ayırt edebiliyorum. Telefonla bir yerleri aradı arkadaş şase numarasından teyid ettirdi touring olduğunu. Yani diyeceğim reklama bakmayın arkadaşlar iki rol kesip tiyatro çevirip milletin üç kuruşunu almanın peşinde piyasadaki çoğu ustayım diye geçinen adamlar. Aman dikkat.

Yakup hoca

Sessiz
Araç Markası
Mazda Lantis
Araç Renk ve Tip
Parliament Mavisi
mazdagaraj sayesinde öğrendim ankara şaşmazdaki rem oto yu.Teşekkür ediyorum forumdaki arkadaşlara bana bilgi verdikleri için.Herşeyden önce Samimi bir ortam var.İlk gittiğim gün bile sanki yıllardan beri onları tanıyormuşum gibi rahat hissettim serviste.İlgilerinden dolayı özellikle Bekir abiye ve cem bey e teşekkür ediyorum.Ustalarımızda birbirinden kıymetli ve bilgili.Hüseyin ve Ekrem ustalarımıza teşekkür ediyorum.Mükemmeller bence.Komple motor yapıldı.Hiç bir problem yaşamadım.arabam mükemmel oldu.Keyifle biniyorum.Herhangi bir problem yaşadığımda telefonlarını 24 saat arayabileceğimi söylemeleride ayrıca insana güven veriyor.Teşekkür ediyorum herşey için.

korayavcı

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Selamlar. Bir mazdacı olarak yeni tanıdığım fakat çok keyif aldığım bundan sonra rahatlıkla aracımı teslim edebilme sevincini yaşadığım tek yer ekinciler oto ali ve Adem usta
Aracım 4 senedir bende Rolantine sorunu yaşıyordum ekinciler oto yu ali ve Adem ustayı tavsiye ettiler zaten oraya gittiğimde kardeş olduklarını duydum nitekim öyleler. Aracım şuan sorunsuz roket gibi ve kendi adıma çok mutlu oldum Allah böyle ustaları başımızdan eksik etmesin. Emin olun gereğinden fazla ilgileniyorlar güleryüzlülük işçilik süper. Aracımın markası ne olursa olsun gideceğim tek adres birkez daha burdan çok teşekkür ederim. Tavsiye ederim. Pişman olmazsınız :)
Mehmet Akif caddesi. Yüksel sok no 3 MERTER GÜNGÖREN EKİNCİLER OTO
Ali Usta iletişim 0536 440 94 48

Broadcast

Özkan
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Buz Mavi - HB
Yeni aldığım Mazda 3 aracıma standart bakım yaptırmak istiyorum.Konuyla ilgili bu başlığı buldum burada Ankara'da Rem Oto tavsiye ediliyor paylaşımların üzerinden biraz zaman geçtiği için bu tavsiyeler güncel mi, başka tavsiyeleriniz de var mı diye sormak istiyorum.Şimdiden teşekkürler..

Broadcast

Özkan
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Buz Mavi - HB
Benim araba Başayar yetkili servis yetkili iken sürekli olarak oraya gitmiş bakımları orada yapılmış. Başayar hakkında ne dersiniz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benim araba Başayar yetkili servis yetkili iken sürekli olarak oraya gitmiş bakımları orada yapılmış. Başayar hakkında ne dersiniz.
Forumda olumlu veya olumsuz bir geri bildirim olmadığı için bir şey demek yanlış olur şahsen. Tavsiye edilen Rem ve Herter de Garaj ilgi ve alakası var ama. :)

Başayar'ı tercih edersen de, tecrübelerini bekliyoruz.

Broadcast

Özkan
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Buz Mavi - HB
Forumda olumlu veya olumsuz bir geri bildirim olmadığı için bir şey demek yanlış olur şahsen. Tavsiye edilen Rem ve Herter de Garaj ilgi ve alakası var ama. :)

Başayar'ı tercih edersen de, tecrübelerini bekliyoruz.[/QUO
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uzun vadeli gitmek istediğim bir usta aradığım için soruyorum Mazdagaraj'da paylaşılan tecrübeler çok önemli, hafta arası Rem Oto'ya gidip Mazdagaraj tavsiyesi ile geldiğimi söyleyeyim :)

Broadcast

Özkan
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Buz Mavi - HB
Mesaj otomatik birleştirildi:

a.s gittiğimde selamınızı ileteceğim Cem bey.
Bulent bey merhaba, bugün yazlık lastikleri takmak için Şaşmaz'a a gittim.Gitmişken Rem otyada da uğradım Cem bey ile tanıştık selamınızı söyledim.Kendisi de size selam söyledi.Sadece tanışmak aracıyla gitmiştim ama ciddi bir bakım yapıldı aracıma.Sağolsunlar gerek Cem bey gerekse Ekrem usta ilgi alaka gösterdiler.

Reha07

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2010
Öncelikle selamlar. 2010 model mazda 3 sahibiyim. Bundan önceki yıllık bakımda Ankarada götürdüğüm bi usta galiba motor kapağının ırzına geçmiş. Sessiz sedasız sadece devirlenme sesini bana duyuran güzeller güzeli arabam bi anda vites boştayken bile kendini hissettirmeye titremeye falan başladı. Açıkçası motor yağında da ucuza kaçıpğ Lukoil Kullandım. Şimdi 10 bin bakımı tekrar geldi ancak işim gereği sabah 9 dan akşam 7:30a kadar çalışmak zorundayım sadece pazar günüm boş. Bana önerebileceğiniz pazar günleri de açık olan bi usta var mıdır? Ve sizce bu araçta problem nedir?.. Motor kapağının sol tarafı tıngır tıngır oynuyor büyük ihtimal o yuvada bir kırık var. Şimdiden teşekkürler :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Öncelikle selamlar. 2010 model mazda 3 sahibiyim. Bundan önceki yıllık bakımda Ankarada götürdüğüm bi usta galiba motor kapağının ırzına geçmiş. Sessiz sedasız sadece devirlenme sesini bana duyuran güzeller güzeli arabam bi anda vites boştayken bile kendini hissettirmeye titremeye falan başladı. Açıkçası motor yağında da ucuza kaçıpğ Lukoil Kullandım. Şimdi 10 bin bakımı tekrar geldi ancak işim gereği sabah 9 dan akşam 7:30a kadar çalışmak zorundayım sadece pazar günüm boş. Bana önerebileceğiniz pazar günleri de açık olan bi usta var mıdır? Ve sizce bu araçta problem nedir?.. Motor kapağının sol tarafı tıngır tıngır oynuyor büyük ihtimal o yuvada bir kırık var. Şimdiden teşekkürler :)
Konunun ilk mesajında Antalya'da usta tavsiyeleri mevcut ama pazar günü çalışan işyeri bulmak zor gibi. Telefonla görüşmekte fayda var.

Üst Alt