Mazda Türkiye’den Yaratıcı Kampanya

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Kış yaklaşırken araçlarının bakımını ihmal edenlere Mazda yağmur yağınca ortaya çıkan servis kampanyasıyla hatırlatma yaptı.

Her ne kadar sonbaharda güneşli günler geçirsek de serin havalar kışın yaklaştığının habercisi oluyor. Türkiye’de Kasım ayından sonra kış mevsimini yaşamaya başlayacağız. Dolayısıyla bu dönem araçların kışlık bakımları için en uygun zaman. Ama araç sahiplerinin çoğu maalesef kış gelmeden kışa hazırlık yapmıyor. Her sene kışın gelmesiyle de araç bakımı yaptırmayı unutan veya ihmal eden araç sahipleri benzer sıkıntıları tekrar tekrar yaşıyor.

Bu durumu fark eden Mazda, araçlarının bakımlarını ihmal eden sürücüler için hem bir hatırlatma yapmak hem de kampanyasını duyurmak istemiş. Bunun için de beklenmedik bir yol seçmiş. Mazda yeni kampanyasında mecra olarak İstanbul’un en işlek caddelerinde kaldırımları tercih ediyor. Su geçirmez sprey ve stencil kalıpları kullanılarak kaldırımlara oluşturulan ilanlar için gereken tek şey biraz yağmur. Yağmur yağdığında Mazda’nın teknik bakım servisi ilanı ortaya çıkıyor. We Creative imzası taşıyan iş hem yayaların dikkatlerini çekmeyi başarıyor hem de olumlu tepkiler topluyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Harika düşünülmüş tanıtım fakat önce sokaklarda Mazda sayısı artmalı ki; bu tür kampanyalar amacına ulaşsın... :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Reklam filminde bir tanıdık gördüm sanki Nur... :p

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Güzel reklam ama İstanbul ile sınırlı kalmamalı.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
"Mazda Garaj" yaparsın sen :p

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
İlginç bir çalışma fikir olarak çok hoş.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bu doğru işte...

Ancak türlü markalar vasat modellerini koyarken, mesela her İstanbul bayisine bir merkezi ve popüler AVM görevi verilerek, hafta sonu Mazda 3 veya CX-3 sergilenebilir. KIş geliyor, hafta sonları AVM'ler iğne atsan yere düşmez vaziyetinde. Tanıtmaya bile gerek yok, insanlar bu nedir? Buna bir bakayım dese yeter...

Vasat olsa da hiç olmamaktan iyidir Mustafa abi, yolda bakanlar logoyu bile tanımayacaklar bu gidişle

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
farklı bir çalışma, en azından insanlar, bu yazı yağmuda nasıl duruyor diye ilgileniyor ve fotosunu çekiyor, az sayıdada olsa araçları tanıma şansı oluyor..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu doğru işte...

Ancak türlü markalar vasat modellerini koyarken, mesela her İstanbul bayisine bir merkezi ve popüler AVM görevi verilerek, hafta sonu Mazda 3 veya CX-3 sergilenebilir. KIş geliyor, hafta sonları AVM'ler iğne atsan yere düşmez vaziyetinde. Tanıtmaya bile gerek yok, insanlar bu nedir? Buna bir bakayım dese yeter...

Bence de öncelik; satışın artmasına yönelik tanıtım olmalı abi tamamen katılıyorum... Yoksa; olmayan bir araba için servis kampanyası yapsan ne olur ki? Zaten sms veya sosyal medya vasıtasıyla Mazda sahipleri her şeyden haberdar oluyor...

Kaldırımda logo değil, yolda Mazda görmek istiyoruz... :)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Bu güzel bir slogan oldu işte, Kaldırımda logo değil, yolda Mazda!

Yazdığından anladım, sen reklam sektöründe çalışan beyaz yakalı bir reklamcısın!

Bence de öncelik; satışın artmasına yönelik tanıtım olmalı abi tamamen katılıyorum... Yoksa; olmayan bir araba için servis kampanyası yapsan ne olur ki? Zaten sms veya sosyal medya vasıtasıyla Mazda sahipleri her şeyden haberdar oluyor...

Kaldırımda logo değil, yolda Mazda görmek istiyoruz... :)

Üst Alt