Mazda Tüm Yeni Modelleriyle Cenevre’de

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Mazda, 2014 yılında da Avrupa’da başarılı bir yılı geride bıraktı. Şirketin agresif model çıkışlarıyla da kanıtladığı üzere Mazda görünüş bakımından da geri adım atmıyor: Şirket altı ay içinde beş yeni modeli piyasaya çıkaracak.

Tüm bu modeller 85. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkıyor. Özellikle de üç adet yepyeni model nesli olan Mazda CX-3, Mazda MX-5 ve Mazda2, Mazda CX-5 2015 ve Mazda6 2015’in yanında yerini alacak.

ABD, Japonya ve Avustralya’da görücüye çıkışının ardından Avrupa prömiyerini yapan yepyeni Mazda CX-3’e medya yoğun ilgi gösterdi. Bu ilgi, gelecek yıllarda sektörün en hızlı büyüyen segmenti olması beklenen bu segmentte oldukça teşvik edici bir durum.

Rakip modellerle ilgilenmek yerine Mazda; şirketin ilk SUV'sini alması muhtemel olan kişiler üzerinde çalıştı ve bu kişilerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda aracını tasarladı. Sonucunda da genç, aktif, yaratıcı ve tamamen yeni bir ürün olan CX-3 ortaya çıktı. Mazda’nın SKYACTIV Teknolojisine dayanan yakıt verimli bu eğlence dolu araç, hem önden çekişli (FWD) hem de dört çekişli (AWD) seçeneklerini sunuyor. KODO tasarımı, akıllı telefon bağlantı sistemi ve çok çeşitli aktif güvenlik teknolojileri de, bu hedef grupta yankı uyandıracak.

Mazda standının göz bebeklerinden bir diğeri olan yepyeni Mazda MX-5 de, yaklaşık 25 yıl önce başlamış olan hafif spor araç geleneğini sürdürüyor. Dördüncü nesil roadster, araç kullanmayı seven dünyanın her yerindeki kişilerin hislerine hitap etmek üzere tasarlandı.

Mazda'nın bu yepyeni iki modelinin yanı sıra, hepsi yakın zamanda Avrupa'da satışa çıkmış ve övgüye boğulmuş olan üç model daha bulunuyor. Yepyeni Mazda2, Mazda CX-5 2015 ve Mazda6 2015 için başlangıçta gelen talepler, bu yıl Avrupa’da güçlü bir ivme yakalama çabasında olan Mazda için sevindirici görünüyor.

Mazda6 2015

Öncü modeline sofistike bir olgunluk getiren Mazda6 2015, ödüllü KODO tasarımına ve hafif SKYACTIV Teknolojisine baş döndürücü eklemeler yapıyor. Devrim niteliğindeki göz hizası kokpit konsepti, Mazda’nın en son insan-makine ara yüzünün kabin kullanımına yeni bir anlam yüklüyor. Göz hizası gösterge paneli, orta konsolun en üstüne ergonomik bir şekilde yerleştirilmiş 7 inç dokunmatik ekranı ve yeniden tasarlanan merkez konsoldaki döner kumanda sayesinde sürücünün yeni bağlantı ve bilgi-eğlence teknolojisinden sonuna kadar yararlanmasına yardımcı oluyor. Tarz bakımından ise kabin, son moda yüksek kaliteli malzemelerin yen bir kombinasyonuna ev sahipliği yapıyor. Gövdede, daha güçlü bir burun kısmı, daha öne çıkan imza niteliğindeki kanatlar ve yeniden tasarlanmış jantlara ek olarak Mazda6 2015, ön ve arkada yeni aydınlatma düzenekli tam LED farlara sahip. Ayrıca ilk defa, Mazda6 dizel modeli de şirketin eşsiz yeni nesil dört çekişli sürüş teknolojisiyle birlikte sunuluyor ve araç aynı zamanda akıllı önden kayma tespit uyarı sistemine de sahip. Daha fazla sürüş konforu, artan denge ve daha iyi kalkış direksiyon tepkiselliği için süspansiyon da yeniden yapılandırılmış bulunuyor. CX-5 2015 gibi Mazda6 2015'de bazı yeni aktif güvenlik sistemleri mevcut. Mazda’nın en gelişmiş i-ACTIVSENSE koruma sistemi, istenilen doğrudan destek seviyesi seçiminde yine sürücüye hiç olmadığı kadar fazla esneklik sunuyor. Güç aktarma organları, eşsiz performans ve sınıfının en üstün yakıt tasarrufunun benzersiz bir kombinasyonunu sunmaya devam ediyor. Kısacası, karşımızda görüntüsü performansla alakalı yüksek beklentiler oluşturan bir öncü model bulunuyor. Orta boyutlu rakipleriyle mesafesini daha da arttıran Mazda6 2015, premium sınıfın kapısını çalıyor.

Mazda CX-5 2015

Kısa süre içinde Mazda’nın Avrupa’da en çok satan model olan Mazda CX-5 2015, markanın devrimini bir kez daha gözler önüne seriyor. Şirket, KODO - Hareketin Ruhu tasarımını daha güçlü bir ızgara, daha keskin LED farlar ve yeniden tasarlanmış jantlarla modernize etti. Ayrıca süspansiyon ve amortisörleri geliştirilerek ve ek yalıtım ile daha kalın camlar kullanılarak araca daha sessiz ve kusursuz bir sürüş özelliği kazandırıldı. Konfordan bahsetmek gerekirse, yenilenmiş koltuklara yakışacak yeni tasarım düzeyi ve malzeme kalitesinin yanında alan tasarruflu elektrikli el freni özellikli merkez konsolu ile Mazda çok çeşitli kabin yenilikleri yaptı. Mazda CX-5 2015’in, MZD Connect araç içi bağlantı sistemi, 7 inç dokunmatik ekran ve yeniden tasarlanmış döner kumanda gibi Mazda’nın son teknolojilerine sahip olması ise şaşırtıcı değil. Yepyeni aktif güvenlik sistemleri arasında ise Gelişmiş LED Farlar (ALH) ve Sürücü Dikkat Uyarısının (DAA) yanı sıra Akıllı Fren Desteği (SBS) ve Mazda Radar Sabit Hız Kontrolü (MRCC) bulunuyor.
SKYACTIV otomatik ve düz şanzımanlarla gücü öne ve tüm dört tekerleğe ileten temiz dizel ve benzin güç aktarma organlarında mevcut olarak bulunan i-ELOOP fren enerjisi rejenerasyon sistemine sahip şirketin en güçlü motoru SKYACTIV-G 2.5 ile araç daha da çekici kılınıyor.

Mazda2

Mazda2 ve Cenevre Otomobil Fuarı’nın köklü bir geçmişi var. 2008 Dünya Yılın Otomobili ödülünü kazanmadan önce eşsiz Mazda2 nesli ilk olarak bu fuarda görücüye çıkmıştı. Bu tarihin yazılması ise kolay bir görev değildi, bu nedenle son süper minisiyle B segmentinin kurallarını yıkan Mazda bu sınıfa ait tüm kavramları silmek üzere yola çıktı. Bu amaçla da yepyeni Mazda2’ye ağırlık dışında her türlü özelliği ekledi. Göz hizası gösterge paneli (sınıfında bir ilk), MZD Connect akıllı telefon bağlantısı ve Arka Çapraz Trafik Uyarı (RCTA) özelliğine sahip Kör Nokta İzleme (BSM) sistemi gibi konfor, ergonomiklik ve teknoloji bakımından daha üst bir segmentin aracı gibi araç aslında büyük bir görünüme sahip. Kaput altında yepyeni Mazda2, yepyeni bir küçük hacimli temiz dizel motoru olan ve hibrid türü yakıt tasarrufu sağlayan SKYACTIV-D 1.5’e sahip. Doğru boyutlandırılmış SKYACTIV-G benzinli motorun yanı sıra SKYACTIV serisinin yenilikçi, hafif şanzımanı, şasisi ve gövdesine de sahip. Yepyeni Mazda2 ayrıca, hem hafif hem de sağlam bir paket halinde şekil ile işlevi ustaca birleştiren, subkompaktın süper yol tutuşu ve güvenliği de arttıran KODO tasarımına sahip.

Mazda3

2014 Dünya Yılın Otomobili ve Dünya Yılın Otomobil Tasarımı finalisti, sayısız ülkede Yılın Otomobili ödülünün sahibi olan ve dünya çapındaki "en iyi otomobiller" listesinde yer alan Mazda3, 18 aydan daha kısa bir süre önce piyasaya çıkmasına rağmen podyumlarda çok kez boy gösterdi. Mazda’nın tüm zamanların en çok satan aracı olma özelliğini de hala koruyor. Güvenli, pratik ve göz alıcı paketiyle Mazda3; performans, yakıt verimi ve işlevsellik bakımından sınıfındaki diğer araçlara göre eşsiz bir kombinasyon sunuyor. Kompakt bir aracın çevikliğine muhteşem şekilde adapte edilmiş olan KODO tasarımları, beklentileri arttırarak hisleri harekete geçiriyor.

Yenilikçi SKYACTIV Teknolojisi ise her modelde beklentilerin de ötesine geçmeyi başarıyor. İşte bu, kesinlikle deneyimlenmesi gereken ergonomik konfor özelliğine sahip Mazda'nın yeni kabin konseptinin lansmanının yapıldığı otomobil olmuştur. Aynı zamanda sürücülere MZD Connect ile yoldayken online güvenlik ve uygun kullanım ile şirketin yeni göz hizası gösterge panelini getiren ve tüm bunları uygun fiyata satılan bir C segmenti modelinde sunan ilk Mazda olmuştur. Neredeyse yaşını hiç göstermeyen Mazda3’ün, kısa zaman sonra en eski yeni nesil Mazda olacağına inanmak oldukça güç.

Yepyeni Mazda CX-3Sadece eğlence, rezervasyon yok

Günümüzün aktif yaşam tarzı için tasarlanmış ve üretilmiş olan Mazda’nın ilk küçük SUV’si, yepyeni bir çağda kıstas olmaya hazır görünüyor.
 Mazda, ortalığı kasıp kavuran özellikleriyle sektörün en hızlı büyüyen sektörünü silkelemeyi hedefliyor:
• KODO'dan esinlenilmiş gövde tasarımı
• Üstün dinamik performansı için SKYACTIV Teknolojisi, Mazda'nın patentli sportif kullanımı ve hibrid düzeyinde yakıt tasarrufu
• Son aktif güvenlik yenilikleriyle birlikte internet bağlantısı.
 Araç, Mazda’nın yeni nesil AWD sistemi veya yakıt tasarruflu FWD olarak mevcut
 Yaz başında Avrupa’da satışa çıkması planlanıyor.

Gövde

Diğer yeni nesil modellerle birçok KODO tasarım özelliğini paylaşırken, Mazda CX-3’ün ödün vermeyen gövde tasarımı kaliteyi, hız hissini, özünü ve amacını açıkça ifade ediyor.
 Belirgin ön kısım ızgara merkezine yerleştirilmiştir ve gümüş renginde yedi uç ise krom imza niteliğindeki kanatlar boyunca farlara kadar uzanarak konsantre enerji görünümü sağlar
• Güven uyandıran yüksek bir burun kısmı
• Bir yırtıcının bakışlarını andıran tam LED farlar
• İmza niteliğindeki kanat kısmını far ünitesi içinde aydınlatan geleceğin ışık yönlendirme teknolojisi
 Arka park kamerası gibi özellikleri gizleyen tarz sahibi bagaj kapağı
• Aracın sportif her yerde kullanılabilme özelliğini vurgulayan çift egzoz borusu
 Arka birleşik lambalar, farları yansıtan bir şekilde gövdeden bagaj kapağına kadar uzanır
 18 inç alüminyum jantlar, top metal grisi metalik konturlu yüzeylerle kontrastlık yaratan dış kaplamaya sahip beş set ikili jant koluna sahiptir
• Ayrıca daha basit ve cesur görünümüyle 16 inç alüminyum jantlar veya 16 inç çelik jantlar da mevcuttur.
 Seramik Grisi Metal, Ateş Kırmızısı, Kutup Beyazı, Jet Siyahı, Derin Mavi, Meteor Grisi, Titanyum Grisi, Dinamik Mavi ve Kristal Beyazı dahil olmak üzere dokuz gövde rengi bulunuyor.

İç Tasarım

Kabin, SUV'lerin ve normal araçların en iyisini bir araya getiriyor. Sonuç: crossover özgürlüğü ve üstün görünürlük sayesinde sınırsız eğlence, aracın daha geniş bir sınıfı hatırlatan eşsiz ergonomik kabin konforu, esnek ve pratik bagaj.
 Tasarımcılar, aşağıdakiler dahil CX-3’ün gövde tasarımını yansıtan yeni ve radikal bir kabin tasarladılar:
• Devamlılığı sağlamak için bir araya getirilmiş kalitenin el yapımı düzeyine çıkarıldığı kabin elemanları
• Deri dokusu görünümüyle tamamlanmış olan CX-3’e özel gösterge paneli başlığı
 Sınıfının en iyisi sürücü koltuk ayarı: 260mm ön-arka mesafesi, 40mm dikeylik, 45mm direksiyon simidi eğimi ve 50mm teleskopik mesafe
 Sınıfının en iyisi ön omuz mesafesi ve bacak mesafesi
 Üç döşeme çeşidi sunuluyor:
• Siyah Lux Suede® kaplama ve koyu kırmızı vurgularla birleştirilmiş beyaz deri ve alüminyum görünümlü cilasıyla metalik paneller
• Yine kırmızı vurgularla birleştirilmiş siyah suni deri ve koyu gri kumaş döşeme ile kırmızı dikişli siyah pamuklu dekoratif panel
• Gümüş renk vurgular, koyu kırmızı klima kontrol çerçeve halkaları ve gümüş renk dikişli siyah dekoratif panelin yanı sıra iki farklı kumaş döşeme kombinasyonu da mevcut
 Esnek 350 litrelik bagaj, arka koltukların yatırılmasıyla 1,260 litreye çıkıyor

Bağlanabilirlik, işlevsellik & donanım:

Emniyet ve kullanışlılık, Mazda’nın yeni nesil insan-makine ara yüzünün önceliklerini oluşturuyor. Buradaki amaç, maksimum konfor ve minimum göz hareketi veya fiziksel hareketle birlikte sürücünün CX-3’ün çok çeşitli teknolojilerinden yararlanmasını sağlamaktır.

 Sürücünün kendi gövdesinin bir parçasıymış gibi konumlandırılmış önemli kontrollerle (örn. Pedallar, vites, döner kumanda) birlikte sürücü odaklı düzen
 Bu segmentteki ilklerden biri olan göz hizasında Aktif Sürüş Ekranı
 Orta konsolun üzerindeki panele yerleştirilmiş olan 7 inç dokunmatik gösterge paneli
 Navigasyon sistemi
 Sürücünün gözünü yoldan ayırmadan sürüş yapmasını sağlamak için tasarlanmış olan merkez konsoldaki döner kumanda
 Sürüş sırasında emniyetli ve kolay internet erişimi için MZD Connect akıllı telefon bağlantı sistemi
 Subkompakt Mazda’da bir ilk olan ve CX-3 ile kompakt kabini için özel olarak geliştirilmiş olan yedi hoparlörlü BOSE® premium ses sistemi

Şasi ve gövde
Sınırsız ve ilham verici hareket kabiliyeti sunmak için tasarlanmış olan Mazda CX-3, hem önden çekiş (FWD) hem de dört çekiş (AWD) seçenekleriyle mevcuttur. Yeniden tasarlanmış süspansiyon, güven ve ilham veren yol tutuş ile yol dengesi sunarken hem güçlü hem de hafif SKYACTIV-Gövde ise mükemmel çarpışma koruması ve daha fazlasını sunuyor.

SKYACTIV-Şasi
Şasi ve gövde

 CX-3’ün daha fazla ağırlığı, yüksek ağırlık merkezi ve daha büyük güç aktarma organları için Mazda2’den uyarlanmış elektrik destekli direksiyon sistemi
 Özgürlük sunan yeni nesil AWD sistemi özellikleri ise şöyle:
• Sürücünün hareketlerini ve sürekli değişen yol koşullarını izlemek için 27 sensor sinyaliyle çalışan ve anlık olarak doğru tekerleklere güç ileten yenilikçi önden kayma tespit uyarı sistemi
• Hangi tekerleğin ne kadar yol tutuşuna ihtiyacı olduğunu belirleyen ve otomatik ve anlık olarak her bir tekerleğe doğru miktarda tork ileten aktif tork kontrol bağlantısı

SKYACTIV-Gövde
 Sınıfındaki en hafif gövde olmasına rağmen üstün güç ve çarpışma emniyeti
 Daha büyük benzinli motoru tutması için Mazda2 ve daha fazlasına uyarlanmış benzer NVH ölçümler, en az ağırlıklı AWD ve yüksek frekanslı ses söz konusu olduğunda CX-3’ü C segmentiyle eşit düzeye taşıması
 Gövde altında doğru hava akışı sağlamaya ve aşağıdaki özelliklerle gövde arkasında birleşen yukarı ve aşağı akış dengesini geliştirmeye dayalı aerodinamik konsept:
• Ön tamponlardan D sütun süslemelerine kadar araç çevresinde hava akışını arttırmak için şekilleri optimize etme
• Çeşitli şasi korumaları ekleme

Güvenlik
Mazda CX-3’ün önemli i-ACTIVSENSE aktif güvenlik teknolojisi, Mazda’nın ilk küçük SUV'sinin ardındaki sınırsız hareket kabiliyeti konseptinin diğer bir özelliğidir.

Aktif güvenlik teknolojisi
 Mazda Radar Sabit Hız Kontrolü (MRCC), güvenli bir takip mesafesi sürdürmek için gaz ve freni ayarlayarak önceki araçların hız ve mesafesini takip etmek için 76GHz radarı kullanır.
 Mesafe Tanıma Destek Sistemi (DRSS), radar ölçümlerine dayalı olarak ve CX-3’ün çok fazla yaklaşması durumunda ikonu yakıp söndürerek öndeki araçlarla olan mesafeyi görüntüler.
 Önde Bulunan Engel Uyarısı (FOW), DRSS’nin çarpışma riskinin arttığını tespit etmesi durumunda sürücünün önleyici eylem gerçekleştirmesi için alarm sesi çıkarır.
 Akıllı Fren Desteği (SBS), yolda araç veya engel olup olmadığını tespit etmek için kamerayla birlikte 76GHz radarını kullanır ve FOW’un alarm sesi çıkarması durumunda frenlere baskı yaparak önce hafif fren uygular, tehlikenin devam etmesi durumunda ise bu basıncı arttırır.
 Akıllı Şehiriçi Fren Desteği (SCBS), SBS gibi düşük hızda (4-30km/s) acil fren sistemine dayalı olan yakın kızılötesi kameradır ve 6m önde bir araç veya engel olması durumunda etkiyi engellemek veya en azından azaltmak için önce frenlere basınç uygular ardından fren uygular.
 Kör Nokta İzleme (BSM), CX-3’ün yanında ve arkasındaki kör noktaları algılamak için 24GHz radarı kullanır, sürücü şeridi değiştirmek üzere sinyal verdiğinde yan şeritten yaklaşan araçlar olması durumunda yan aynalardaki göstergeleri yakıp söndürerek ve sesli ikazla birlikte uyarıda bulunur. Böylece BSM, yandan geri geri gelen bir aracın olması durumunda sürücüyü uyaran Arka Çapraz Trafik Uyarısını (RCTA) ekleyerek aracın her yanını görüntülemek için Araç Arkası Görüntüleme (RVM) sisteminin işlevlerini arttırır.
 Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi (LDWS), bir kamera yardımıyla şerit çizgilerini gözlemler ve yanlışlıkla şerit değiştirme durumunda sürücüyü uyarır.
 Uzun Far Kontrolü (HBC), karşıdan gelen araçların farlarını ve öndeki araçların arka farlarını incelemek için bir kamera kullanarak, diğer sürücülerin görüş açısını etkilememek için uzun ve kısa farlar arasında otomatik olarak geçiş yapar.Yepyeni Mazda MX-5İlham eski haline dönüyor
Yepyeni Mazda MX-5: Dördüncü nesil, tarihteki en çok satan roadster olarak dünya rekorunu kırmasını sağlayarak Mazda’yı tüm zaman satışlarında 1 milyon satışa ulaştırması beklenen araçtır.

 Sade ve hafif Jinba Ittai –at ve binicisi bütün halinde- eğlencesi günümüz ihtiyaçlarına uyacak şekilde spor araçta yeniden vücut buluyor
 Tüm araçta bulunan ideal yapıların izinden giderek çıkış modeli neslinden 100 kg daha hafiftir
 Teknoloji harikası ekipmanlarından bazıları şöyledir:
• Araç içi akıllı telefon internet erişimi MZD Connect
• i-ACTIVSENSE gelişmiş güvenlik teknolojisi
• MX-5’in bugüne kadarki en gelişmiş insan-makine ara yüzü
 Ultra sportif yeni KODO tasarımı
 Güz döneminde Avrupa’da satışa sunulması planlanıyor

Ürün Konsepti
 Aşağıdaki özellikleriyle sürücülere keyif veriyor ve sürücülerin hisleri ve duygularına hitap ederek roadster deneyimini maksimuma çıkarıyor:
• Tarz ve hareket arasındaki zıtlığı her açıdan ifade eden gövde yüzeyleriyle birlikte nefes kesen sağlam bir tasarım
• Üstün Jinba Ittai hissiyle her sürücüyü baştan çıkaran deneyim
• Heyecan veren yeni ve evrensel roadster deneyimi
 Aynı zamanda günümüz teknolojisi ve taleplerini de karşılıyor

Gövde
 Mazda’nın ödüllü KODO – Hareketin Ruhu tasarımının aşırı sportif ve eşsiz yorumu
 Hafifçe arkaya doğru kayan kabin ve kalça noktaları düşürülmüş koltuklarla her zamankinden daha dinamik
 Kapı döşemesine uzanarak aracın içi ve dışı arasındaki sınırları kaldıran gövde panelleri
 Işığın açısı ile değişen ve arabanın canlı gibi görünmesini sağlayan gövde yüzeylerindeki yansımalar

Kabin
 Aşağıdaki özelliklere sahip, tamamen roadster zevkini yaşatmak üzere tasarlanmış bir kabin:
• Kapı kaplaması şeklindeki gelişmiş rüzgar kontrolü ve yukarıdan aşağı rüzgara göre tam olarak optimize edilmiş daha küçük kelebek camları
• İster müzik dinlerken ister telefonla konuşurken net ses veren yeni kafa desteği hoparlörleri
• Otururken bile kolay çalıştırılabilen bir yumuşak tavan
 MX-5’in özgün Jinba Ittai özelliklerinden olan kabin küçük ve rahattır fakat sürücünün odaklanmasını sağlayan bir simetriye sahiptir.

Bağlanabilirlik, işlevsellik & donanım:

 MZD Connect, sürüş sırasında güvenli ve kolay internet ve iletişim hizmetleri sunmak için akıllı telefonla uyumlu olarak çalışan Mazda’nın yeni nesil bağlantı sitemi
 MX-5’in en gelişmiş ve oldukça ergonomik bir düzene sahip insan-makine ara yüzü
• Sürücünün sabit ve konforlu bir şekilde oturmasını sağlayarak optimum şekilde konumlandırılmış pedallar, kontrol düğmeleri, göstergeler ve diğer ekipmanlar

Güç Aktarma Organları
 MX-5’in ön ortaya konumlanmış motorunu ve 50:50 ön-arka ağırlık dağılımlı arkadan çekişli sürüş düzenini destekler
 Doğrudan tepkisellik ve sütün çeviklik sunmak adına MX-5 için özel olarak modifiye edilen iki adet hafif SKYACTIV-G benzinli motorlarından biriyle çalışır
• SKYACTIV-G 1,5: 7000 devirde 96 kW/131PS
• SKYACTIV-G 2,0: 6000 devirde 118 kW/160PS
 Özel olarak ayarlanmış altı vitesli düz veya otomatik şanzıman seçeneklerinden biriyle çalışan, SKYACTIV-MT’nin patentli kısa ve canlı vites geçiş stroku özelliğine sahiptir

Şasi ve gövde
 Üstün Jinba Ittai deneyimini yeni bir seviyeye çıkarmak için doğru tepkisellik ve doğu yol tutuşu sunar
 Bugüne kadarki en düşük ağırlık merkeziyle ve düşük ağırlık merkezine mümkün olan en yakın şekilde maksimum konsantre ağırlık miktarıyla harika ön-arka ağırlık dağıtımı yapar
 Sürücünün sert frenlerde bile sabit oturma şeklini korumak adına üstün kontrol ve verim için optimize edilmiş fren sistemi
 Önde çift salıncaklı ve arkada çoklu bağlantı düzeneğini kullanarak hafif fakat aşırı dayanıklı süspansiyon.

Güvenlik
 i-ACTIVSENSE aktif güvenlik teknolojisi ve Mazda Proaktif Güvenlik felsefesiyle birlikte hareket eder, bu felsefenin amaçları şunlardır:
• Riskleri önceden belirleyerek kaza olasılığını en aza indirmek
• Sürücünün aracı güvenli bir şekilde sürebileceği koşulları maksimum seviyeye çıkarmak
 Çok kademeli bir pasif güvenlik yaklaşımı vardır:
• Üstü açık gövdeyi daha da güçlendiren ve çarpışma etkisini emen SKYACTIV Teknolojisi sayesinde hiç olmadığı kadar güvenli
• Baş koruma fonksiyonuna sahip SRS yan hava yastıkları özellikli.MAZDA GARAJ HABER SERVİSİ
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#2
Shinari yok mu ;D

Keşke 105 hp değil de 120 hp olsaydı 1,5 dizel motorlu CX-3. Neyseki 270 tork var. Kerim bu arada CX-3 te 18 inç jant seçeneği var acaba hangi jant onlar :D
 
Üst Alt