Mazda Tasarımcıları “Yılın Ekibi” Ödülünün Sahibi Oldu

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
gbpO7J.jpg

Mazda’nın küresel tasarım bölümü dün akşam gerçekleştirilen 2015 Otomotiv Markaları Yarışması töreninde, prestijli “Yılın Ekibi” ödülü de dahil üç ödülün sahibi oldu. Şirketin küresel tasarım lideri Ikuo Maeda, Avrupa Tasarım Direktörü Kevin Rice ve Kuzey Amerika’da yeni atanan Tasarım Direktörü Julien Montousse ile birlikte Frankfurt Städel Müzesi’nde ödülleri teslim aldı. Mazda ayrıca küçük SUV sınıfındaki Yepyeni Mazda CX-3 ve Milano Tasarım Haftası için yaratılan KODO konseptli bisiklet modeli için de ödüle layık görüldü. Tören, Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nın bir parçası olarak Otomotiv Tasarımcıları Gecesi kapsamında gerçekleştirildi.

Yenilikçi ve istikrarlı marka tasarımlarına verilen “Yılın Ekibi" ödülünün sahibi olan Mazda, tasarım anlamında bir zirve noktasını temsil ediyor. Japonya, Çin, Almanya ve ABD’de yer alan beş Mazda tasarım stüdyosunda çalışan personel, CX-3 gibi tamamen yeni nesil üretim modelleri için KODO - Hareketin Ruhu temasını işleyerek harika bir işe imzalarını attılar. KODO konseptli bisiklet ise Parça & Aksesuar kategorisinde ödül aldı.

Maeda, “Tüm dünyadaki Mazda tasarımcıları adına burada, Frankfurt’ta bu ödülleri almak benim için büyük bir onur. Dünyadaki en iyi işlerinden birine sahip olduğum ve dünyanın en iyi ekiplerinden birinin parçası olduğum için kendimi çok şanslı görüyorum” dedi. Dinamik KODO tasarımları için doğadan ilham aldıklarını belirten Maeda, özellikle harekete geçmek üzere olan yırtıcıların çevik hareketlerini örnek aldıklarını söyledi. “Bunu başarılı bir biçimde araçlarımıza yansıttığımızı düşünüyorum ve ödüller için de gerçekten minnettarım. Bu ödüller daha da iyi bir iş çıkarmak için bizi motive ediyor.”

Alman Tasarım Konseyi tarafından başlatılan Otomotiv Markaları Yarışması, uluslararası düzeydeki eşsiz ürün ve iletişim tasarımlarını ödüllendiriyor. 1953 yılında bir vakıf olarak kurulmuş olan Alman Tasarım Konseyi tasarım alanında dünyanın lider merkezlerinden biri. Kazananların medya, tasarım ve iletişim uzmanlarından oluşan bir jüri tarafından seçildiği yarışmada ödüller 15 düzenli ve dört özel kategoride veriliyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fazlasıyla hak edilmiş ödül bence... Tebrikler ekibe, tebrikler Mazda'ya...

PAN

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 sedan 2015
Araç Renk ve Tip
Power Sense Kırmız
Sonuna kadar hakedilmiş bir ödül diyelim. Mazda bu 3 ismi kesinlikle kaptırmamalı.

Üst Alt