Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda & Subaru & Mitsubishi Sizce Hangisi?

Konu, 'Alınık - Otomobil' kısmında teklifsiz tarafından paylaşıldı.

1. teklifsiz

teklifsiz Sessiz

Herkese slm. Araniza trabzondan katiliyorum. Otomatik olmasi sarti ile bir araç almaya karar verdik. Arastirmalarim sonucunda japonlarin en iyisi olduğu sonucuna vardim. Mazda 3 tercihlerin arasında ilk sirada , ama LPG de subap sorunu canimi sıktı acikcasi. Bu sorun bütün model yollarda mi var yoksa belli yollar arasindami.
    Bir de sizlere danismak istediğim subru impreza ve mitsubishi lancer hakkındaki yorumlariniz.
    Peugeot faciasından yeni cikmis , 8 bin TL harcamama rağmen adam olmamis bir araba canimi çok yaktiktan sonra en doğru karari vermek istiyorum.
    Cevaplariniz için şimdiden teşekkürler.

incirinaltı, domestos ve hagakure bunu beğendi.
  2. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Bugüne dek hayatımdan 3 Peugeot vakası geçti,
    -Çok küçük sel hasarlı alıp satmak için göbeğimizin çatladığı 307
    -Arkadaşımızın hasarlı alıp topladıktan sonra bizi çıldırtan sorunlu otomatik vitesli 307
    -Şimdilik bir sorun çıkarmayan kayınçonun 207 si...

Mitsubishi hakkında çok bilgim yok ama Subaru ve Mazda nevi şahsına münhasırdır.İki araçtan birini almadan sıradışı olmaya mahalle baskısına karşı çıkmaya hazırlıklı olmalısınız.
    Bahsi geçen subap problemleri sadece bu markalar için değil bir çok araçta karşılaşabilecek sorunlardır ki bu konuda kullanıcı hataları da azımsanmayacak kadar fazladır.

Aracınıza lpg taktırırsınız çeyrek depo benzin koyup habire lpg de kullanır hatta yüksek devirde kullanırsanız erken zamanda sorun yaşamanız yüksek ihtimaldir.
    Servisin önerdiği 3 depo lpg ye karşılık 1 depo benzin kullanımı ile 50 bin ile 100 bin arasında sorun yaşama olayını uzatabilirsiniz.
    Burada önemli olan takılan lpg kiti,ustalık derecesi ve tabiki sizin kullanım şartlarınız.Oldu ki böyle bir sorun yaşansa dahi ortalama 2000 ile 4000 arası bu sorun çözülebiliyor.

Lpg ile daha ayrıntılı cevapları konu hakkında bilgili arkadaşlar detaylı yazacaktır.
    Araç tavsiyesi derseniz tabi ki Mazda sonrasında Subaru..

3. maytalman52

maytalman52 Katılımcı

Lpg de sübap sorunu Lancer ve impreza da da var. Sadece sübap sorununa göre seçim yapmayın bence lancer ve impreza ikisi de çok yakıp gitmeyen araçlar ayrıca Mazda3 ten donanım olarak çok çok gerideler.Hakkınızda hayırlısı olsun

domestos ve ezmocesteri bunu beğendi.
  4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Supap sorunu hakkında gerekenler söylenmiş zaten, bu üç tercihin hiç biri pişman etmeyebilir seni ama bir tanesi aşık eder kendine, tercih senin.

5. Ebubekir

Ebubekir Katılımcı

Araç Markası:
    2012 Mazda Mirai
    Araç Renk ve Tip:
    Gri - Sedan
    Mitsubishi donanım olarak çok sade mazda ya göre ben de araç almadan önce mazda ile mitsu arasında kalmıştım ve mazda 3ü tercih ederek en doğru kararı verdiğime inanıyorum

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gökhan20, incirinaltı ve domestos bunu beğendi.
  6. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Görsellik olarak kişisel zevktir ama geri kalan her şey için ben mazda derim her zaman. :)

incirinaltı bunu beğendi.
  7. teklifsiz

teklifsiz Sessiz

30 bin lira civarinda 2007 m3 alabiliyorken 2010 mitsu da alınabiliyor. Mazda dolu evet ama mitsu az yakiyor. Mitsu forumunda da dolasiyorum onlarda bu kadar subap problemi yasayan görmedim .
    Subaru için ise çok fazla motor arizasi verdiğini söyleyenler var, ayrıca bunların içinde en çok yakanda Subaru .
    O kadar zor bir secim ki. Kafam allak bullak.
    Hepinize tesekkur ederim

domestos bunu beğendi.
  8. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Çok kilometre yapmayı düşünüyorsan mitsubishi al derim. Ama bence bu segment marka üzerinde duruluyor ise; öncelik yakıt olmamalı...

Subap olayı kafaya takılacak bir şey değil bence... Ama durduk yere neden sanayide uğraşayım diyorsan da takdir senin...

9. immmir

immmir Aktif

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Kristal Beyaz-Sedan
    Mazda; temizini bulursan insanı yor MAZDA, sıkıntı çıkar MAZDA, kafaları karıştır MAZDA, çevreyi kirlet MAZDA. iyi kullanırsan çok yak MAZDA.

mck35, Güneş, Oğuzhan ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  10. hus3yn

hus3yn Katılımcı

Hoş geldin, 2. El piyasasını düşünürsen mazda hepsinden hızlı satılır bundan emin ol. Mitsubis hakkında bilgim yok ama subaru tercih meselesidir 4 çeker olması insanı cezbeder yolda kalma korkun olmaz bizim oraların dağ bayırında, 4 sene mazda lpg li kullandım hiç subap sorunu yaşamadım, dediğim gibi ileriye dönük mazda arabasından satarken de zarar etmezsin asla, en kötü aldığın fiyata satar bindiğin yanına kar kalır

domestos bunu beğendi.
  11. teklifsiz

teklifsiz Sessiz

arkadaşlar sanırım kısaca şunu tavsiye ediyorsunuz lancer yada mazda birbirlerini aratacak sahibini üzecek araçlar değil hangisinin az km sini temizi bulursan onu al. önceliğim şanzıman sağlamlığı olduğundan ve bu konuda en iyisinin japonlar olması neticesiyle subap problemini göze alacağım ve japon alacağım.
    bir de toyota var tabi. açıkcası mazda yada mitsubishi kalitesinde olduğunu sanmıyorum. sadece sormak istediğim 2005 model 2.0 motor 200.000 km de avensiz 27 bin tl için yukarda kafa karıştıran seçeneklere tercih edilir mi.

12. sinyor

sinyor Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 3-2005 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Sedan
    Merhaba kardeşim, mitsu ve mazda kullanmış biri olarak kısaca deneyimlerimi aktarayım...Mazda dan önce 2008 lancer manuel vrdı. Arabam çok oturaklı sade yol tutuşu güzel ses alma öyle fazla falan değil yakıt olarak ta mazdadan hiç bir farkı yok bence ikiside normal yakıyor. Lancerin otomotiğini hiç kullanmadım ama mazdanın otomotiği çok iyi. Lancerin donanımı mazda ya göre az ki bu tercih meselesidir tabi fiaayt oalarakta lancer daha uygundur. Tasarım konusuna gelince lancer 2008 den sonra köpek balığı denilen kasaya geçti müthiş bir tasarım bence mazdaya 10 basar özellikle burun kısmı...Her iki aracın da motor ve şanzımanın çok iyi olsuğunu düşünüyrum, şase sağlamlıkları yine hemen hemen aynıdır diyorum ancak saç kalınlığı olarak mtisubishi daha kalın ve sağlamdır diye düşünüyorum...

Sonuç olarak fiyat ve donanıma göre tercih senin 2008 den sonraki kasa için lancer da iyi donanıma sahip diyebiliriz....ben ikisini de seviyorum mazda3=lancer :)

13. Güneş

Güneş Katılımcı

Araç Markası:
    İtalyan Manita :)
    Araç Renk ve Tip:
    Gri At...
    Yollarda bakılan olmak (Karizma), sorunları az yaşamak, donanımlı olsun diyorsan Mazda.
    Sorunu az olsun, uzun yıllar bineyim, donanımı çok önemli değil yeter ki sağlam olsun Mitsubishi,
    Yakıt bana sorun olmaz, bastın mı kükresin, viraj kaplanı olacağım diyorsan Subaru,
    Piyasası iyi olsun, üst segment olsun, az biner çabuk satarım diyorsan Toyota (avensis),
    Bu 4 aracın 3 ünü kullanmış ve 3 dende memnun kalan birisi olarak tercihi sana bırakıyorum.
    Şu var ;
    Model yüksek fiyat uygun Lancer olur,
    Model düşük ve temiz olursa Kesinlikle Mazda,
    Km yüksek fiyat eh işte Avensis olur,
    Km düşük, fiyat normal Subaru karşına çıkacaktır.

ezmocesteri bunu beğendi.
  14. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Avensis dersen Mazda6 ilk kasa der kaçarım. Nasip olursa temizi, seni hastası yapar... :)

15. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Kalın sac daha sağlam şasi anlamına gelmiyor bunu düzeltmek isterim. Çeliğin çekme dayanımının yüksek olması önemli. Köpek balığı tasarımı oldukça güzel ama Mazda'ya 10 basar demek biraz haksızlık oluyor :) Yeni lancerın skyactiv kodo tasarımı karşısında da hiç şansı yok ;)
    Mitsubishi'yi çok seven birisiyim yanlış anlaşılma olmasın :)

Son düzenleme: 12 Temmuz 2016
    ezmocesteri, domestos ve ogzhn38 bunu beğendi.
  16. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Mitsubishi'nin köpek balığı tasarımı gerçekten olağanüstü ama bunu Mazda ile kıyaslamak abes olur. Çünkü; Mazda o atılımı 2004 yılında Mazda 3 ve Mazda 6 tasarımı ve donanımı ile ortaya koydu. Yani; rakiplerinden önce sıradışı tasarım ve donanımı bizlere sundu. 2004 yılındaki Mazda 3 tasarımına ve donanımına bu günün gözüyle bakarsanız çok bir şey ifade etmeyebilir ama, bir çok markanın o dönemde kasetçaları maharetmiş gibi standart koyarken, Mazda 6'lı CD değiştirici sunroof ve dijital klima gibi donanımları bize sunmuştu. Şu anki KODO ve Skyactiv teknolojiyi ise anlatmaya satırlar yetmez. Şu bir gerçek ki; yine yine ve yine çağın ötesinde bir teknoloji ve tasarım ortaya koydular. :)

Konuya yazmamak için kendimi tutmuştum ama 10 basar tabirinin üzerine yazayım dedim... Günümüzde bütün araçlar iyi fakat bazılarının kendine özgü felsefesi var, bu felsefeyi yakalayabilen o araçların özüne inebiliyor. Yoksa; sağda solda Mazda, Subaru, Saab dediğinizde size uzaylı muamelesi yapıyorlar ve kendinizi ifade etmeye gerek duymuyorsunuz. Çünki; karşı tarafta sizin özüne indiğiniz markanın felsefesini anlayan yok maalesef !!

Herkes; Mazda sahibi olamaz, önce niyetlenecek, sonra peşinden koşturacak ve sahip olduğunda da nazını çekecek. :) Bütün bunları bir potada erittiği an zaten başka da araba gözü görmeyecek. Çünkü; Mazda bir arabadan çok çok fazlasıdır. İletişime geçersen harika bir kankadır, eştir, dosttur. İletişim kurulamazsa da; kaşık düşmanı olur çıkar.

:)

sinyor, hagakure, Oğuzhan ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  17. sinyor

sinyor Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 3-2005 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Sedan
    hadi 10 basmasın da 5 bassın :) yukarıda belirttim zaten donanım olarak mazda daha iyi diye. Şase sağlamlığı aynıdır ama kaporta ne biliyim bi çamurluk kapı saçları mitsu daha kaliteli geldi bana....sonuç olarak mazda >=mitsubishi diyelim :)

grafff, domestos ve Oğuzhan bunu beğendi.
  18. sinyor

sinyor Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 3-2005 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Sedan
    skyactive başka canım....:) ha bu arada 10 basar mevvusu dış kısm içi söyledim düzeltelim...ama iç tasarım da açık ara bizim guzular önde

grafff ve domestos bunu beğendi.
  19. teklifsiz

teklifsiz Sessiz

Domestos yaptiginiz yorumda ''sahip olduğunda nazini çekecek" demissiniz, bu Ariza sikinti , çok titiz hakim ve kullanım ister anlamında mi.
    Bir de arkadaşlar sanziman konusu benim için çok önemli olduğu için mitsu ve mazdayi otomatik sanzimanda kiyaslaminizi rica ediyorum.

domestos bunu beğendi.
  20. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Sorun sıkıntı anlamında kullanmadım o tabiri... :) Bana göre guzumun nazı; ağır olması ve az biraz alt devirlerde cansız kalması... Bu ve benzeri naz bulunur kişilere göre. :)

Japon araçlarında kronik veya uğraştıran şanzıman arızası duymadım ki kaç yıldır mazda forumlarındayım, hiç duymadım.

Karşılaştırma yapacak mitsubishi tecrübem de olmadı. Fakat, bir önceki kasa Corolla şanzımanını tavsiye etmiyorum. Acemi şoför vites değiştiriyor zannetmiştim. :)

Temiz ve bakımlı bir mazda seni üzmez diyorum. :)

hagakure bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş