Mazda Space, Gelecek İş Fikirleri Üzerine Oturumlar Düzenliyor

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Gelecek bize neler hazırlıyor? 23 Eylül’de Mazda Space’de düzenlenecek üçüncü ve son Barselona Meydan Okuyanlar Konferansında, geçimimizi nasıl sağladığımıza ilişkin bu konuya ayrıntılı bir bakış atılacak. Tema ise: “Değişim zamanları – inovasyonlar ve teknoloji, işin geleceğini nasıl etkiliyor.”


Etkinliğin özel konuklarının arasında, mayınların yasaklanması konusundaki çalışmalarından dolayı 1997’de Nobel Barış Ödülü’ne layık görülen Jody Williams da yer alıyor. Şu anda ölümcül otonom silah sistemlerini yasaklamak için de kampanya yürüten Williams, 2013’te Ölümcül Robotları Durdurun Kampanyası'nın eş kuruculuğunu yaptı. Williams, açılış röportajında yarının iş alanları hakkındaki düşüncelerini paylaşacak.

Konuklardan bir diğeri ise Uluslararası Çalışma Örgütü’nün Sosyo-ekonomik Güvenlik Programı'nın eski yöneticisi ve güvenceli vatandaşlık geliri taraftarı bir ekonomist olan Guy Standing. Standing, “prekarya” olarak adlandırdığı yeni sınıfın ortaya çıkma çağında, iş ve çalışmanın küresel dönüşümü hakkında konuşacak. Federico Pistono ise “Uzay Yolu ekonomisi: Sosyal sözleşmenin, vatandaşlık gelirinin ve kapitalizmi düzeltme yollarının tartışılması" adını verdiği konuşmasında konuyla ilgili kendi bakış açısını yansıtacak. Birçok şeyin yanı sıra teknolojinin toplum üzerindeki etkileri üzerinde de uzmanlaşan sosyal girişimci ve fütürist Pistono, ayrıca Robots Will Steal Your Job, But That’s OK kitabının da yazarı. Son olarak da Alex Bandar, “üretici hareketi” hakkında konuşacak. Bandar, ABD’de herkesin ucuz bir şekilde prototip üründen sanat eserine kadar her şeyi yaratabileceği (ya da nasıl yaratacağını öğrenebileceği) topluluk atölyesi (“üretici alanı”) Columbus Idea Foundry’nin kurucusu ve CEO’su.

Nobel Barış Ödülü Dünya Zirvesi Müsteşarlığı ve Mazda tarafından organize edilen Barselona Challengers Conference, gençlere Nobel Barış Ödülü sahipleri ve meydan okuyan ruhuyla dünyada büyük farklılıklar yaratmış diğer kişilerle buluşma fırsatı yaratıyor. Mayıs’taki ilk konferansta Mazda Space, başka bir Nobel ödülü sahibi, çatışma çözümü ve barış görüşmeleri hakkında aydınlatıcı bir konuşma yapan Lord David Trimble'ı ağırladı. Haziran ayındaki ikinci etkinlikte ise sekiz ülkeden kadın liderler, 21. yüzyılda kadının liderliğini tartıştı. Bu katılımcılar arasında 2011 Nobel Barış Ödülü kazanan iki kişi de bulunuyordu: Yemenli gazeteci Tawakkol Karman ve Liberyalı barış aktivisti Leymah Gbowee. İletişim oturumu sırasında katılımcı öğrenciler Mazda'nın kadın yöneticilerinin kariyer basamakları ve karşılaştıkları zorluklar hakkında sorular sordu.

Konferans, daha parlak bir geleceğe sahip olmanın yollarının tartışılacağı bir platform olarak tasarlandı. Bu şekilde ayrıca Mazda’nın tanıtımını yaptığı meydan okuyan ruhu da diğerleriyle birlikte kutlama fırsatı buldu. Barselona'nın kalbinde yer alan Mazda Space, geçen Eylül ayında gerçekleşen otomobil üreticilerinin Avrupa kültürel ve etkinlik toplantısıyla açılışından beri 100.000’den fazla ziyaretçiyi ağırladı.
 
Üst Alt