Mazda Shinari Concept (2010)

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Shinari, Mazda'nın yeni küresel tasarım dili olan "Kodo - Hareketin Ruhu"nun kullanıldığı ilk konsept otomobildir. Kodo, tam hareketin başladığı anı yakalamayı amaçlayan yeni bir tasarım felsefesidir.

37512

37511

Shinari tasarımı, hızlı bir başlangıç hareketini veya ani hızlanmayı ortaya koymak üzere gövdesini esnek bir şekilde dönüştüren, son derece gelişmiş kaslarıyla çevik, kıvrak ama aynı zamanda gerilimle yüklü güçlü hareketini ifade eden bir insan veya hayvan görünümüne atıfta bulunur.

37513

Shinari, dört kapılı ve dört koltuklu bir coupe spor otomobile ilişkin saf bir tasarım konseptidir ve gözden kaçırılmaması gereken ayrıntılar arasında beş noktalı radyatörü vurgulamak için dahili ışık tüplerinin bulunduğu yeni bir ızgara ve bir dinamizm duygusu uyandıran bükümlü, gerilimli yüzeyler yer alır.

Kaynak: mazda.com

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
LPG uyumu var mı bu modelin ? ;D ;D

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu arabayla sokaklarda gezdiğinizi bir hayal edin :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
İnsan işi değil bu :D Koyup durmayın önüme içim eriyor

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Harika bir tasarım bu araç, içim eriyor baktıkça ;D

Ama Mx-5 i hayal ettiğimiz gibi yamulmayalım sonra :D

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Mükemmel bir dış tasarımı var.

Baba-ogul reklamı olan videodaki araç bu sanırım

-Mobil uygulamadan gönderildi-

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Ben hala idda ediyorum bu araç mazda 9 olarak ve wankel motorlu hidrojenle çalışan bir model olarak 2020 li yıllarda yollarda olacak
Bu akşam Veli abi konsept akşamı yapmış bende konuyu az derine indirgeyerek şöyle bir başlık açılmasını isterim...Mazda nın konseptten yollara çıkardığı modeller takeri hazumi vs gibi gibi ... :)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

Ben hala idda ediyorum bu araç mazda 9 olarak ve wankel motorlu hidrojenle çalışan bir model olarak 2020 li yıllarda yollarda olacak
Bu akşam Veli abi konsept akşamı yapmış bende konuyu az derine indirgeyerek şöyle bir başlık açılmasını isterim...Mazda nın konseptten yollara çıkardığı modeller takeri hazumi vs gibi gibi ... :)

Kaputtaki kama şeklindeki kabartma rx8 e gönderme yapıyor sanki ,wankele özgü mazda kaputu , söylediklerinin doğru olma ihtimali yüksek bencede

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Kaputtaki kama şeklindeki kabartma rx8 e gönderme yapıyor sanki ,wankele özgü mazda kaputu , söylediklerinin doğru olma ihtimali yüksek bencede
Benimle aynı düşünen 3. Kişisin :) iyi dikkat etmişin sadece kaputtaki logo değil mazda elektrikli otomobilleri çok komik ve gercek dışı buluyor sürüş dinamiğini yok ettiğini vs...Bu yüZden hidrojen yakıtının en verimli ve doğru çalışan motorda kullandı rx-8 re modeli bunun ilk başlangıcıydı...Gelecekte alternatif yakıt olarak mazda elektrik yerine hidrojeni kullanacaktır :)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

Benimle aynı düşünen 3. Kişisin :) iyi dikkat etmişin sadece kaputtaki logo değil mazda elektrikli otomobilleri çok komik ve gercek dışı buluyor sürüş dinamiğini yok ettiğini vs...Bu yüZden hidrojen yakıtının en verimli ve doğru çalışan motorda kullandı rx-8 re modeli bunun ilk başlangıcıydı...Gelecekte alternatif yakıt olarak mazda elektrik yerine hidrojeni kullanacaktır :)

Sürüş dinamiği konusunda bende katılıyorum elektrikli araçlar bas gaza gitsin oyuncak araba misali , gelecek neyi gösterir bilmiyorum ama elektriğin kullanımı şu aşamada hidrojen kullanımına göre daha basit , yakın zamanda elektrikli otomobiller daha popüler olur gibi geliyor herkes evinden uzatma kablosuyla aracını doldurabilecek pozisyona geliriz ama rakibi hidrojen olur , safkan araç kullanmak isteyenler hidrojene yönelir bence .. Ömrümüz el verirse bunları görürüz inşallah

Tapatalk

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bununla Ankara sokaklarında dolaştığımı hayal ettim bir an...vay bee O0

Üst Alt