Mazda RX-9 2020’de Tanıtılabilir

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
2020-Mazda-RX9-render.jpg

Uzun süredir beklenen Wankel motorlu Mazda RX-9, son gelen haberlere göre Mazda yönetimi tarafından onaylandı ve 2020 yılında tanıtılmaya hazırlanılıyor.

Motoring.com.au'nun haberine göre RX-9 prototipi, iki yılda bir yapılan ve bir sonraki 2017'de düzenlenecek Tokyo Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak ve üretim modeli de 2019'da gerçekleştirilecek fuarda tanıtılacak. 2020 yılında yapılacak bir tanıtım da Mazda'nın 100. yıl kutlamalarına denk getirilebilir.

2015 Tokyo Otomobil Fuarı'nda RX-Vision konseptinin tanıtılmasından sonra beklenti, Mazda'nın çok sevilen RX-7 ve sonrasında gelen RX-8 ile genişlettiği spor otomobil yelpazesini genişleteceği yönündeydi. O günden beri bir açıklama yapmayan Mazda, iddialara göre RX-9 isminin ticari haklarını aldı ve otomobilin tasarım, mühendislik ve üretimi sürecini onayladı.

RX-9'un tasarım açısından RX-Vision'a göre daha az radikal olması bekleniyor. Daha kısa olacağı tahmin edilen modelin Vision ile uzun burun ve kısa arka bölümü paylaşması yüksek bir ihtimal. Ön kısımda şimdiki Mazda yelpazesine benzer bir çizginin gelmesi beklenirken, otomobilin yere yakın olacağı düşünülüyor.

Yeni jenerasyon SKYACTIV-R isimli Wankel motoru, RX-9 ve RX-Vision'ın ortak özellikleri arasında olacak. Sıkıştırma ateşlemeli ve turboşarjlı 0.8 litrelik iki motorlu ünitenin yaklaşık 400 HP güç üreteceğine inanılıyor. Ağırlık olarak 1,300 kg'ın altında kalacak bir araçta performansın bol olmasını beklemek çok garip olmaz. Enine aks ile yük dağılımı ve yol tutuş da oldukça iyi seviyelere çekilecektir.

Mazda RX-9 locked in - motoring.com.au

2020-Mazda-RX9-render-rear.jpg

2020-Mazda-RX9-render-side.jpg

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Öne plakalık koymayı unutmuşlar :confused:o_O:eek:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yok böyle bir güzellik, motor performansı teknolojisi ve tasarımıyla sektöre damga vuracak bir ürün geliyor yine

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Demek skyactiv 2 tanıtıldıktan ve uygulanmaya başladıktan sonra rx9 u göreceğiz. Fiyatlar uygun olur da inşallah :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Sorma dostum, ben de kendimi özlüyorum, hesap et yani!

Ben 2019'da emekli olacağımdan, bu araçta 2019'da tanıtılacağından, belki benim için emekli mobil statüsü kazanabilir....
Bu aracı zaten senin alman lazım abi ahmet mehmet alır biner. Ama sen bizlere de yaşatırsın :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İnşallah bakalım Oğuzhan. Üretim modelinin bununla tam aynı olacağını sanmıyorum ama yine de bu çok hoş görünüyor...
Abi sen bunu al, ben geceleri korsan taksiye çıkarım... :p :) Paraya; para demeyiz artık; pepe falan deriz. :)

Üst Alt