Mazda RX-9 2020’de Tanıtılabilir

Konum
Erzincan
Araç Markası
2011 - Mazda 2 Sport
Araç Renk ve Tip
K.Beyaz - HB
#1


Uzun süredir beklenen Wankel motorlu Mazda RX-9, son gelen haberlere göre Mazda yönetimi tarafından onaylandı ve 2020 yılında tanıtılmaya hazırlanılıyor.

Motoring.com.au'nun haberine göre RX-9 prototipi, iki yılda bir yapılan ve bir sonraki 2017'de düzenlenecek Tokyo Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak ve üretim modeli de 2019'da gerçekleştirilecek fuarda tanıtılacak. 2020 yılında yapılacak bir tanıtım da Mazda'nın 100. yıl kutlamalarına denk getirilebilir.

2015 Tokyo Otomobil Fuarı'nda RX-Vision konseptinin tanıtılmasından sonra beklenti, Mazda'nın çok sevilen RX-7 ve sonrasında gelen RX-8 ile genişlettiği spor otomobil yelpazesini genişleteceği yönündeydi. O günden beri bir açıklama yapmayan Mazda, iddialara göre RX-9 isminin ticari haklarını aldı ve otomobilin tasarım, mühendislik ve üretimi sürecini onayladı.

RX-9'un tasarım açısından RX-Vision'a göre daha az radikal olması bekleniyor. Daha kısa olacağı tahmin edilen modelin Vision ile uzun burun ve kısa arka bölümü paylaşması yüksek bir ihtimal. Ön kısımda şimdiki Mazda yelpazesine benzer bir çizginin gelmesi beklenirken, otomobilin yere yakın olacağı düşünülüyor.

Yeni jenerasyon SKYACTIV-R isimli Wankel motoru, RX-9 ve RX-Vision'ın ortak özellikleri arasında olacak. Sıkıştırma ateşlemeli ve turboşarjlı 0.8 litrelik iki motorlu ünitenin yaklaşık 400 HP güç üreteceğine inanılıyor. Ağırlık olarak 1,300 kg'ın altında kalacak bir araçta performansın bol olmasını beklemek çok garip olmaz. Enine aks ile yük dağılımı ve yol tutuş da oldukça iyi seviyelere çekilecektir.

Mazda RX-9 locked in - motoring.com.au 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#5
Yok böyle bir güzellik, motor performansı teknolojisi ve tasarımıyla sektöre damga vuracak bir ürün geliyor yine
 
Konum
Karabük
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
#7
Demek skyactiv 2 tanıtıldıktan ve uygulanmaya başladıktan sonra rx9 u göreceğiz. Fiyatlar uygun olur da inşallah :)
 
Üst Alt