Mazda RX-8 ve Spor Araç Karakteristiği...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Mustafa abi sen araçlarını sık sık değiştir bence. Neden mi? Senden böyle güzel incelemeler daha çok okumak istiyoruz da ondan.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Moderatörün son düzenlenenleri:

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Wankel yeniden kullanılacak ama birkaç yıl daha beklememiz gerek...

Enes o haberlerin hiçbirisi resmi olarak Mazda tarafından doğrulanmadı. Bu son haber ise CEO'nun bir dergiye verdiği röportajdan. Öyle yalan yanlış yazacak bir dergi de değil. Yani şu anki şartlar değişmezse Mazda'nın wankel için kaynak ayırması zor gözüküyor. Bekleyip görelim.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kararında ve doğru yerde bıraktın. Tabi ki zaman zaman, özellikle yolda temizini gördüğünde özlem duyacaksın. Ama alım ve satış zamanın tam kararındaydı.

Mazda CEO'su dün itibariyle verdiği bir röportajda yeniden RX-8 gibi bir aracın mümkün olmadığını açıklamış. Yazık oldu ne diyelim. İki senedir wankel motorlu son aracı kullanabilen şanslı insanlardanım. Bazen diyorum keşke satmasaydım daha antika yapacaktık :)

http://www.autoguide.com/auto-news/2014/11/mazda-boss-says-new-rx-models-coming.html

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Kararında ve doğru yerde bıraktın. Tabi ki zaman zaman, özellikle yolda temizini gördüğünde özlem duyacaksın. Ama alım ve satış zamanın tam kararındaydı.

Haftasonu iki tane çıktı abi karşıma. Normalde de arasan bulamazsın, inadına mı yapıyorlar nedir:) Mazda CEO'su wankeli bırak skyactiv 2'ye bak diyor. Haydi bakalım heyecanlandırsınlar bizi, bekleyelim görelim.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ben Skyactiv 3'e bakıyorum açıkçası...

Haftasonu iki tane çıktı abi karşıma. Normalde de arasan bulamazsın, inadına mı yapıyorlar nedir:) Mazda CEO'su wankeli bırak skyactiv 2'ye bak diyor. Haydi bakalım heyecanlandırsınlar bizi, bekleyelim görelim.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Rx-8 gittide biz kabul edemiyoruz :( Paul Walker gibi oldu ona da inanamıyorum hala.

Cinciali

Sessiz
Sevgili Mustafa Abi,

31 yaşındayım. Yaklaşık 1 yıl kadar önce RX8i keşfettim ve o günden bugüne boş vakit buldukça sahibinden.com da RX8 ilanlarına bakıyorum sanki hemen gidip bir tane alacakmışım gibi. 2013 Ekim ayında oturduğum evi 15 yıl vadeli banka kredisiyle satın aldım. Bu arabayı görünce de bir an önce nasıl sahip olurumun derdine düştüm. Sürekli araştırmaktayım. Donanım haber'de sizi tavsiye ediyorlardı. O vesile ile aranıza ben de katıldım ve yazdıklarınızı bir çırpıda okuyuverdim. İnşallah evimin kredisini 5 yıl içerisinde bitirip ya bir JEEP RENEGADE ya da bir RX8 alacağım.

Bu aracı çok arzuluyorum açıkçası ama sizin de paylaştığınız üzere ne kadar narin bir alet olduğunu anlamaktayız. Yani benim çekincelerimi sıralayacak olursak;

-İlk çalıştırma ve stop etmeden önce aracın ısınmasını-soğumasını beklemeyi yapabilecek miyim,
-Yanı basımda duran benzinci yerine 10 km ötedeki benzinciye gidecek miyim?
-Dexellia yağ kullanımına özen gösterebilecek miyim,
-Her 5-10bin kmde servise götürebilecek miyim ve
-Hevesimi alıp satmak istediğimde satabilecek miyim....

4 yıldır ehliyet sahibiyim. İlk arabam 92 model bir şahindi. Şahinden sonra Hidrolik direksiyonlu bir araca yani şuanki arabam olan 2006 Albea 1.3 Multijet'e geçtiğimde aldığım keyifi kelimelerle anlatamam. Hala severek kullanıyorum. Bundan RX('e binmek nasıl bir duygu olacak çok merak ediyorum. Kademe kademe iyi baralara binmek daha keyifli ve kıymetli olacaktır diye düşünüyorum.

Rabbim, "Acaba bizim de olacak mı?" diye gönlümüzden geçirdiklerimizi, "Elhamdulillah oldu" demeyi bize nasip etsin.

Saygılar.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Her şeyi çok güzel özetlemişsiniz, duanıza çok içten bir şekilde amiin! dedim. İnşallah arzu eden herkes arzuladığını yaşar. Hakikaten kerata hem yakışıklı hem asi duruyor.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Satılmak istendiğinde satılır Mustafa abi yanlış hatırlamıyorsam 1 günde sattı :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sen Mustafa abinin külliyatını okuyup dergaha girdiysen, kurtuluşun yok o popo, o koltuğa değecek yoksa iflah olmazsın... :)

Arabaya gönül verdiysen, yazdığın bütün maddeleri harfiyen yaparsın endişe etme derim... 10 km uzaklıkta ki benzinlikten değil, 30 km uzaklıktaki TÜPRAŞ a gideceksin emin ol... ;)

Allah gönlüne göre versin diyelim şimdilik.

Üst Alt