Mazda RX-8 Piyasasında Devrim Gibi Yükselme Var

Zaggy

Sessiz
Dün itibari ile rx8 fiyatlarında inanılmaz bir artış meydana geldi. Tahminime göre birbirini tanıyan rx8 camiası böyle bir karar aldı. Bu durum bütün rx8 lere sirayet eder mi bilemiyorum fakat katılımcılar bir hayli fazla. Ne kadar etkili olacağını merakla bekliyorum.

Eski fiyatlar
f65363a721482a114e63f83b45ae227c.jpg

04fe54ece4f1ff26539f90c947c1b821.jpg

Yeni fiyatlar
f953f8009a5bdb4d753aeeb7687a18a3.jpg

ac13821db4e7437d0c1527ea22412d26.jpg

Genel
eb240e915bccf42cf251d6940fa5e898.jpg

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu derecede organize olabilmeleri takdire şayan ama alıcılar için üzücü bir durum...

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Aynı durumu 5 sene önce benim bir arkadaşım clio rs'i için yapmıştı , toplamda 20-30 araç vardı sahibindende ,hepsine tek tek mesaj yazıp fiyatlarını yükseltmesini istemişti , ve birkaç kişi hariç hepsi yükseltti , olabiliyor bu tarz kupon arabalarda

tapatalk by zenfone2

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
peki kim alacak bunları bu fiyatlara göre

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Aynı durumu 5 sene önce benim bir arkadaşım clio rs'i için yapmıştı , toplamda 20-30 araç vardı sahibindende ,hepsine tek tek mesaj yazıp fiyatlarını yükseltmesini istemişti , ve birkaç kişi hariç hepsi yükseltti , olabiliyor bu tarz kupon arabalarda

tapatalk by zenfone2
Facebookta Mazda ile ilgili grupları takip ediyorum. Geçenlerde 626 ve Lantis'ciler de; ilanlara mesaj atalım, araçlarımızın değeri yükselsin diye bir akım başlatmaya çalışıyorlardı. Mesaj atanlar olmuş ama etkisi oldumu bilmiyorum :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlginç buluyorum ve o kadar da saçma bence, fiyat arttırmak istenilen sonuca ulaştırmaz kimseyi hele de Mazda da.
Dar çerçevedeki araçlarda etki yapar bence Bülent... Düşünsene hepi topu ilanda 100 araç var diyelim, bu araçların sahipleri zaten sosyal medyadan birbirlerini bir şekilde tanıyorlardır, ya oradan organize olurlar veya bir birine ilandan mesaj atarak yaparlar ve piyasa yükselir...

İki yıl öncesine kadar zeytinyağı Aydın da; 5 liraydı... Yok yılıydı, bu yıl azdı, buzdu tuzdu diye diye suni olarak piyasa şişirilmeye başladı, elinde olan satmadı, yeni yağı olan bekledi vs. derken şimdi 17 liraya yağ alan "çok iyi aldım gardeşlik" diye övünüyor... :)

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Dar çerçevedeki araçlarda etki yapar bence Bülent... Düşünsene hepi topu ilanda 100 araç var diyelim, bu araçların sahipleri zaten sosyal medyadan birbirlerini bir şekilde tanıyorlardır, ya oradan organize olurlar veya bir birine ilandan mesaj atarak yaparlar ve piyasa yükselir...

İki yıl öncesine kadar zeytinyağı Aydın da; 5 liraydı... Yok yılıydı, bu yıl azdı, buzdu tuzdu diye diye suni olarak piyasa şişirilmeye başladı, elinde olan satmadı, yeni yağı olan bekledi vs. derken şimdi 17 liraya yağ alan "çok iyi aldım gardeşlik" diye övünüyor... :)

17 den varsa alalım 10-15 litre abi :D burda bile 25 den aşağı yok

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Haklısın o konuda ama bu defada fiyat yükselince insanların şıkları çoğalıyor ve ikinci plana düşüyorsun yine, anca meraklısı için işe yarar galiba.

Zaggy

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu durum arz talep meselesi bence. Talep olmazsa bu tutumun uzun süreceğini sanmıyorum. Rx8 camiasının böyle bir dayanışma içine girmesi güzel bişey tabiki ama ilerde rx8 almayı planlayan biri olarak durumdan pek mutlu olamadım

muhoi

Sessiz
Araç Markası
BMW 320 D 2011
Araç Renk ve Tip
Siyah
Rx8i olan biriyle konuşmuştum, fiyatları yükselteceklerini söylemişti organize olarak.
s2000 sahipleri yapmış zamanında, bizde yapalım demişler.
Yalnız aynı kategori araçlar olsa da, rx8 gibi bakım isteyen bir araç değil s2000.
Birde rx8, piyasada çok yakan, motoru kısa ömürlü bir araç olarak biliniyor.
Herşeyin ötesinde, yakın zamanda rx8 almayı düşünen biri olarak, bu karar hiç hoş değil :)

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Aradan 1 yıl geçmiş en düşük fiyat 42 bin, en yüksek 92 bin :)

Son bir yılda tüm araçların fiyatı fırladı ama rx8 fiyatları düşmüş.

42-60 bin tl aralığında bir sürü araç var :)
İşin özü; kampanya tutmamış :D
Az yakmış olsaydı görürdün rx8 i

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt