Mazda RX-8 (2009-12) R3 Recaro Döşeme Tamiri

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Merhaba arkadaşlar. Bizim araçlarda koltuklar bir önceki seriden farklı olarak Recaro. Görünüşleri sportif, destekleri harika ama inip binmek zor özellikle benim gibi 100 kg üzeri iseniz :)

Özellikle şoför tarafı dışa bakan kısım ne kadar dikkatli binerseniz binin yıpranıyor. Bendeki yıpranma son dönemlerde yırtılmaya dönüştüğünden yaptırmaya karar verdim. AutoKing o bölgeyi yamayacaklarını ve dikişlerin kaybolacağını söyleyince direk kaçtım :D

Sonra Merserin tavsiyesi ile Beşiktaş'ta ArtCar'a götürdüm. 7 saat süren bir çalışmadan sonra teslim ettiler. Koltuk komple sökülüyor, sırtı ayrılıyor, döşeme sökülüp yeni deri ile orijinal dikişlerine sadık kalınarak tekrar yapılıyor. Sonuçta yeni döşemenin tertemiz durması harici eskisinden hiç bir farkı yok :) Daha beter mi olur diye kafamda soru işaretleri vardı ama sonuçta muazzam bir işçilik karşıma çıktı. İşte eski ve yeni hali;

zik7z9.jpg

2r4pkjr.jpg

5k51tt.jpg

14ybubd.jpg

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Süper olmuş güle güle kullanın. Orijinalinden farkı yok :)
Maliyeti ne oldu bu işlemin?

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkürler Oğuzhan. 300 tl'ye mal oldu bu işlem.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hayırlı olsun yeni koltuğunuz :) bir daha yırtılana kadar 1-2 sene geçer, güle güle kullanın

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Güzel işçilik yapmışlar, bu işyeri konusunda uzman diyebilirim... Kerim (ktaskan)' in aracına komple deri döşeme yaptırdığı yer diye hatırlıyorum...

Kazasız günlerde, rahatlıkla kullan... :)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Özkan hallettiğine çok sevindim. Ve harika olmuş, tam tahmin ettiğim gibi. Çünkü ben Merser'in aynı firmaya yaptırdığı bir 2014 Mazda 3 gördüm. Tüm koltuklarını deri yaptırmışlar, orijinal dizayna sadık kalarak. (Yurt dışındaki orijinal dizayn) Gerçekten işçilik olsun, deri kalitesi olsun harikaydı.

Ben sonradan yapılan döşemelerin (orijinal ile değişiminden bahsetmiyorum) hepsine karşıyım ama seninki lokal onarım olduğu için hiç bir sorun olmaz.

Güle güle kullan. Artık bir süre daha kullanırsın herhalde.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Evet abi bende showroomda o Mazda 3'ü gördükten sonra hemen aldım adresi telefonu. Açıkcası aracı satışa çıkaracağıö ama deriyi yaptırmayı bekliyordum. Koltuğu o haliyle vermeye gönlüm razı olmadı. Zaten ha diyince satılmayacağından bir süre daha kullanacağım sanırım:)

mesut taşdemir

Katılımcı
Harika işçilik olmuş zaten şu an sanırım Art car'ın üstüne bu işi iyi yapan yok. Bende ilk yeni kasa Mazda3'e yaptıkları beyaz döşeme sonrası tanıdım kendilerini.

slash

Katılımcı
Evet fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla Kodo Desing deri koltuklarda çok başarılı iş çıkarmışlardı . Deri koltukla alakalı işim olsa randevu alıp üşenmeden gideceğim adres Art Car

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Sayfalarını ziyaret ettim şimdi. Deri kaplatmak için direksiyonu söküp gönderesim geldi ! 150 TL yazıyor fiyat

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Güzel işçilik yapmışlar, bu işyeri konusunda uzman diyebilirim... Kerim (ktaskan)' in aracına komple deri döşeme yaptırdığı yer diye hatırlıyorum...

Kazasız günlerde, rahatlıkla kullan... :)

Doğru hatirliyorsunuz :) Yurtdışından bile araçlarını getirip deri koltuk yaptiranlar var..İşçilik, ilgi, Güleryüz, sohbet ve yardım konusunda çok iyiler..Firma sahibi Cem bey araçlarla kendi araciymis gibi ilgileniyor..yaptirmayi dusunenlere hic tereddut etmeden tavsiye ederim..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sayfalarını ziyaret ettim şimdi. Deri kaplatmak için direksiyonu söküp gönderesim geldi ! 150 TL yazıyor fiyat

Bende siteyi bir kez daha inceledim... Benim guzunun direksiyonu gibi çift bölgeli kaplama yapabiliyorlar... Şeytan dürtmüyor değil... :p

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
İlhan' Alıntı:
Özkan güzel olmuş vallahi. Bundan iyisi Şam da kayısı. :)

Benim direksiyon üzerinde beyazlamalar var. Bende bir ara, buraya uğrayabilirim. Ama korkuyorum koltukları da arda yaptırırım diye. :D

Direksiyonu hallettir İlhan, sonra satmayacaksan koltukları da düşünebilirsin:)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Senin havayastıkları koltuklara mı akuple?

İlhan' Alıntı:
Özkan güzel olmuş vallahi. Bundan iyisi Şam da kayısı. :)

Benim direksiyon üzerinde beyazlamalar var. Bende bir ara, buraya uğrayabilirim. Ama korkuyorum koltukları da arda yaptırırım diye. :D

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
İyice araştırıp, vaz geçmek güzel bir fikir.

Senden bir şey rica edeceğim. Benim diğer üyeliği siler misin?

İlhan' Alıntı:
Abi düşünmedim değil, fakat yeni Mazda 3'e bile bu uygulamayı yapmışlar. Ama benim için öncelik tabi ilk olarak direksiyon. Koltuk olayı şu an için bana lüks kaçar. Yaptırmaya karar verirsem de. Senin de dediğin gibi hava yastığı olayı vs..iyicene araştırır, eder yaptırır yada vaz geçerdim.

Üst Alt