Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda RX-8 (2009-12) R3 Recaro Döşeme Tamiri

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında chaos tarafından paylaşıldı.

1. chaos

chaos Katılımcı

Merhaba arkadaşlar. Bizim araçlarda koltuklar bir önceki seriden farklı olarak Recaro. Görünüşleri sportif, destekleri harika ama inip binmek zor özellikle benim gibi 100 kg üzeri iseniz :)

Özellikle şoför tarafı dışa bakan kısım ne kadar dikkatli binerseniz binin yıpranıyor. Bendeki yıpranma son dönemlerde yırtılmaya dönüştüğünden yaptırmaya karar verdim. AutoKing o bölgeyi yamayacaklarını ve dikişlerin kaybolacağını söyleyince direk kaçtım :D

Sonra Merserin tavsiyesi ile Beşiktaş'ta ArtCar'a götürdüm. 7 saat süren bir çalışmadan sonra teslim ettiler. Koltuk komple sökülüyor, sırtı ayrılıyor, döşeme sökülüp yeni deri ile orijinal dikişlerine sadık kalınarak tekrar yapılıyor. Sonuçta yeni döşemenin tertemiz durması harici eskisinden hiç bir farkı yok :) Daha beter mi olur diye kafamda soru işaretleri vardı ama sonuçta muazzam bir işçilik karşıma çıktı. İşte eski ve yeni hali;

2. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Süper olmuş güle güle kullanın. Orijinalinden farkı yok :)
    Maliyeti ne oldu bu işlemin?

3. chaos

chaos Katılımcı

Teşekkürler Oğuzhan. 300 tl'ye mal oldu bu işlem.

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayırlı olsun yeni koltuğunuz :) bir daha yırtılana kadar 1-2 sene geçer, güle güle kullanın

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Güzel işçilik yapmışlar, bu işyeri konusunda uzman diyebilirim... Kerim (ktaskan)' in aracına komple deri döşeme yaptırdığı yer diye hatırlıyorum...

Kazasız günlerde, rahatlıkla kullan... :)

6. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Özkan hallettiğine çok sevindim. Ve harika olmuş, tam tahmin ettiğim gibi. Çünkü ben Merser'in aynı firmaya yaptırdığı bir 2014 Mazda 3 gördüm. Tüm koltuklarını deri yaptırmışlar, orijinal dizayna sadık kalarak. (Yurt dışındaki orijinal dizayn) Gerçekten işçilik olsun, deri kalitesi olsun harikaydı.

Ben sonradan yapılan döşemelerin (orijinal ile değişiminden bahsetmiyorum) hepsine karşıyım ama seninki lokal onarım olduğu için hiç bir sorun olmaz.

Güle güle kullan. Artık bir süre daha kullanırsın herhalde.

7. chaos

chaos Katılımcı

Evet abi bende showroomda o Mazda 3'ü gördükten sonra hemen aldım adresi telefonu. Açıkcası aracı satışa çıkaracağıö ama deriyi yaptırmayı bekliyordum. Koltuğu o haliyle vermeye gönlüm razı olmadı. Zaten ha diyince satılmayacağından bir süre daha kullanacağım sanırım:)

8. mesut taşdemir

mesut taşdemir Katılımcı

Harika işçilik olmuş zaten şu an sanırım Art car'ın üstüne bu işi iyi yapan yok. Bende ilk yeni kasa Mazda3'e yaptıkları beyaz döşeme sonrası tanıdım kendilerini.

9. slash

slash Katılımcı

Evet fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla Kodo Desing deri koltuklarda çok başarılı iş çıkarmışlardı . Deri koltukla alakalı işim olsa randevu alıp üşenmeden gideceğim adres Art Car

10. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Sayfalarını ziyaret ettim şimdi. Deri kaplatmak için direksiyonu söküp gönderesim geldi ! 150 TL yazıyor fiyat

11. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Doğru hatirliyorsunuz :) Yurtdışından bile araçlarını getirip deri koltuk yaptiranlar var..İşçilik, ilgi, Güleryüz, sohbet ve yardım konusunda çok iyiler..Firma sahibi Cem bey araçlarla kendi araciymis gibi ilgileniyor..yaptirmayi dusunenlere hic tereddut etmeden tavsiye ederim..

12. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bende siteyi bir kez daha inceledim... Benim guzunun direksiyonu gibi çift bölgeli kaplama yapabiliyorlar... Şeytan dürtmüyor değil... :p

13. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Mustafa Abim dürtmesin diyor de!

14. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Aran iyiyse, söylerim Abi ne demek... :)

15. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

yapanın ustanın ellerine saglık çok güzel bravo dikişte hata yok reng te öyle :)

16. chaos

chaos Katılımcı

Direksiyonu hallettir İlhan, sonra satmayacaksan koltukları da düşünebilirsin:)

17. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Senin havayastıkları koltuklara mı akuple?

18. mtutun

mtutun Üstad Üstad

İyice araştırıp, vaz geçmek güzel bir fikir.

Senden bir şey rica edeceğim. Benim diğer üyeliği siler misin?

Sayfayı Paylaş