Mazda Premacy Teknik Bilgiler, Donanım ve Güvenlik Özellikleri Tablosu

serhatsalam

Sessiz
Araç Markası
Mazda Premacy
Araç Renk ve Tip
MPV
Adem ustam bende Premacy LPG uyum soru yüzünden bende 2.0dizel Premacy almak üzereyim deneyimlerini paylaşırmisin,bu motoru kullanan başka firma varmı ,parça sorunu yaşar mıyım,kronik sorunu var mı

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Modelsiz ve az bulunan bu tarz araçlarda tavsiyem benzinli olandır. Dizeli kötü değil ama benzinli lpgli olanları hem daha performanslı hemde daha ekonomik.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Adem ustam bende Premacy LPG uyum soru yüzünden bende 2.0dizel Premacy almak üzereyim deneyimlerini paylaşırmisin,bu motoru kullanan başka firma varmı ,parça sorunu yaşar mıyım,kronik sorunu var mı

serhat merhaba kardeşim premacy dizel 2 yıl kullandım kullanımı keyifli bir araç motor ve debriyaj basıkısı dışında diger tüm yürür aksam benzinli premacy ile aynı hatta mekanik yürür aksam amartisör ler 2000 model üzeri 323 ile aynı ön diskler ve fren balatası 323 1..8 ile aynı ön salıncaklar 323 99 sonrası ile aynı
arka frenler kanpana
bu araçların dizellerin tümü gümrük girişli araçlar ..

genelde trger kompası degişimi yapılmadıgından burda terk ediliyorlar trger koptugu zaman sübop piyano takımlarını kesinlikle kırıyor
trger degişimi ve sübop ayarı önemli buna dikkat edilmesi gerekiyor

mazda bu motoru kendine özgün düz dizel motor mantıgında yapmış oldukça saglam kırsal normal mazotla çalışan bir motor biraz araç yürüsün diye üzerine ufak bir turbo koymuş ben istanbuldan çıkıp 2 bin km re yol yaptım keyifli idi sorun yaşamadım

belkide sorun yaşamamış olmam aracın motorunu komple rektefiye yapıp sorunları temizlemiş olmamdı

yani kısaca motoru saglam trger bakımına dikkat ..sadece motor ile alakalı parça konusu en erken 1 hafta servis en geç 20 gün sipariş bu herzaman olucak bir durum degil tabi yanlız yurt dışı araştırmalarda bazı parçalarıı sorun oldugu zaman silindir kapak turbo enjektör bunlar çıkma olarak temin edilebiliyor dizel sayısı biraz arttıgı için türkiyede bile ihtimaller dahilinde buluna biliyor ..

aracın motorun etrafı kurcalanmış olmasın geçmişi düzgün bir araç olsun motor sesi düzgün yag kaçakları olmasın bunun dışın da 20009 audi 1.8 tfsi 1 ay dır adam gibi silindir kapak aranıyor bulunamıyor servis fiyatı 25 bin tl bunu demem deki gaye tüm araçların her parçası he diye bulunmuyor biraz zahmet ve sabır ve anlayış sonrasında dikkatli kullanım iyi bir bakım ve iyi bir usta

benim sattıgım kişi müşterim hala kullanıyor geçen yaz çıktı 4 bin km re yapıp geldi çok ta memnun motor sesi sogukken magurus gibi sesli olabiliyor fakat ısındıgı zaman bir çok motordan çok çok sesiz ve daha iyi gidiyor randumanlı oluyor .

düşük km olmalarına inanma çogun km resi düşürülmüş sadece motorun sesi ve kondiyonu nedir ona dikkat et ..

alıcagın aracı mazotunu koy en az 50 km re test sürüşü araç sahibine bi yemek ısmarla zaten biinmeyen sorun varsa o ortaya çıkıyor yoksa sonrası nasip kardeşim hayırlısı olsun ..

serhatsalam

Sessiz
Araç Markası
Mazda Premacy
Araç Renk ve Tip
MPV
adem usta çok teşekkür ederim. Bir Kısa bir zamanda dönüş yaptığın için ben ümidimi kesmiştim:)) iki, Dizel premacy konusunda aydınlatıcı bilgiler verip tereddütlerimi ortadan kaldırdığın için çok sağolasın, bundan sonra daha doğru bir seçim yapabileceğime sanıyorum. Dizel araçların çoğu, evet gümrük çıkışlı ve çoğunda paslanmaya bağlı çürükler mevcut. Benim baktığım araçın stepnenin altı, arka salıncaklar,amortisörler ve maşpiyeller bile çürük içindeyedi ve araçı test ettiğimde arkadan çok ses geliyordu ve bir diğer konu araç çok hantaldı. Dizel Ford focusum var onun kadar atik olmaması beni şaşırtmıştı. Konuyu dağıtmayayım ancak benzinli LPG(atiker)kullandığım araç çok daha atik olmasına şaşırmıştım.Arabayı alırsam yolum mutlaka sizin oraya düşecektir.görüşürüz

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
rica ederim ne demek yurt dışında kar yagdıgın da hayat durmuyor araçlar seyrine devam ediyor dogal olarak nasıl bir ilaç kullanıyor larsa araçlarada pas oldukça fazla pas olmasın motor sıkıntısı olsun pası temizlemek zor motor mekanik bir şekilde çözüyorsun pas öyle degil virüs gibi bişey kolay gelsin ..

serhatsalam

Sessiz
Araç Markası
Mazda Premacy
Araç Renk ve Tip
MPV
Adem ustam, bu araba için de diyorum Opel'in bazı arabalarında ve hyundai'de doch motor kullanıyor bu aynı motor mu? aynı motor ise parçaları neden bu kadar pahalı ve aynı zamanda bazı motor ve mekanik aksamındaki parçalar ford parçalarıyla aynı ama gene de parçalar bilinmiyor ki Premacy adıyla pahalı satılıyor hemde yeterince bilinmiyor ki bu araba tutulmuyor?sen ne dersin

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Adem ustam, bu araba için de diyorum Opel'in bazı arabalarında ve hyundai'de doch motor kullanıyor bu aynı motor mu? aynı motor ise parçaları neden bu kadar pahalı ve aynı zamanda bazı motor ve mekanik aksamındaki parçalar ford parçalarıyla aynı ama gene de parçalar bilinmiyor ki Premacy adıyla pahalı satılıyor hemde yeterince bilinmiyor ki bu araba tutulmuyor?sen ne dersin
Doch motor motor markası değildir. Üstten çift eksantrikli anlamına gelir. Yeni nesil araçların hepsi üstten çift eksantriktir. Yani hepsi zatwn dochtur

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çok yanlış mantık kurmuşsun... :(

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis

üstten tek eksentirik sohç motor var 16 valf her silindirde 2 emme 2 eksoz sübop var bu motoru türkiye il sınırları içersinde hiç bir araçta görmedim ...tamamen mazdaya has motor demek için japonya ile muhatap olmak gerekir ...dünyada hangi ülkelerde hangi markalara kullanılmış araştırmak gerek..

Üst Alt