Mazda Premacy Hava Akış Metre - MAF/MAP Sensörü Hakkında

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
umraniyede oge otomotive gidin sukru usta var orda bi baksin lpg yazilimina

ayni motoru kullaniyoruz ferdi dahil olmak uzere iki araci kurtarmisti kendileri.
Kadir iletişim bilgileri mevcut mu? Yoksa bir google'mı danışayım? ;)

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Araç lpg de iken ani gaz tepkilerinde bir sıkntı yok ama yavaş yavaş hızlandığında 2300-2500 arası elektrik kesmesi gibi vuruntu veya silkelemeden kurtulmanın tek çaresi lpg ayarı. Bunu da ne yazıkki çoğu usta bilmiyor ve boş masrafralar yöneltiyor.
Aslın da ayar çok basit sadece uygun yazılım ve proramda uygun seçeneği tıklayıp bir değer atamak. Bazı lpg kitleri bu ayarı otomatik olarak yapıyor zaten bazıların da ise manuel ayar yapılması gerek.

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Araç lpg de iken ani gaz tepkilerinde bir sıkntı yok ama yavaş yavaş hızlandığında 2300-2500 arası elektrik kesmesi gibi vuruntu veya silkelemeden kurtulmanın tek çaresi lpg ayarı. Bunu da ne yazıkki çoğu usta bilmiyor ve boş masrafralar yöneltiyor.
Aslın da ayar çok basit sadece uygun yazılım ve proramda uygun seçeneği tıklayıp bir değer atamak. Bazı lpg kitleri bu ayarı otomatik olarak yapıyor zaten bazıların da ise manuel ayar yapılması gerek.
Makinadan bakınca evet çok basit! Ama olmadı, belirttiğiniz gibi zaten yazılımda var ama maalesef olmadı, makinaya bağlayıp bir gün 150 km.nin üzerinde seyir halinde test yaptık yine olmadı, sonra da söktük zaten Lovato'yu, şimdi Cangaz var o da bazen sık yapıyor, bazen arada yapıyor, ama bir şekilde yapıyor maalesef...

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Makinadan bakınca evet çok basit! Ama olmadı, belirttiğiniz gibi zaten yazılımda var ama maalesef olmadı, makinaya bağlayıp bir gün 150 km.nin üzerinde seyir halinde test yaptık yine olmadı, sonra da söktük zaten Lovato'yu, şimdi Cangaz var o da bazen sık yapıyor, bazen arada yapıyor, ama bir şekilde yapıyor maalesef...
Yazılım da mazda fakirleşmesi seçeneği varmıydı var ise bu seçenekte bir değişiklik yaptınızmı

Moderatörün son düzenlenenleri:

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
cok ilginc ya ayni motor iki araba biri akl biri atiker yaptik oldu.
Zaten sorun da orada! Ben o iki markaya Atiker ve AKL takıntılıyım! takan adam da dedi, abi gereksiz para verme, gel sen beni dinle AKL takayım dediğinde asla dedim, prins tak istersen 300-500 fazla vereyim ama atiker ve akl'ye hayır dedim :) onlarda al sana dediler :)

barış ata

Sessiz
Araç Markası
Mitsubishi Outlander
Araç Renk ve Tip
Siyah Suv
Araç sürekli eşim ve kızımda, işleri ve okulları için, önce onlara bir araç ayarlamam gerekir daha sonra da Adem Usta Avrupa yakasında, haritadan bakılınca şurası ama yola çıkılınca ölüm gibi! İstanbul trafiği beni inanılmaz yoruyor, mesele o da değil, randevulu ve bir gün önce kuzenime gider oraya vakitli giderim ama oraya kadar gitmişken problemi çözmek gerekir, bu durum pahalı ya da zaman alan bir şey olursa işte o vakit sıkıntı başlar... şu an bir şekilde gidiyor, bazen sıklaşınca eşim telefon açıyor, yorma kafanı al benzine diyorum, devam ediyor bir şekilde, ilk önce yakınımda akışmetresi düzgün çalışan bir arkadaş bulmayı umuyorum, en kötü ihtimal sömestırda randevu alıp gideceğim artık...
Hocam ben 400 km devirip geliyorum adem ustanın yanına değermi de kütahyada yaşayıp mazda biniyosan emin ol değer bence bi çayını iç derim ilacın orda

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
geçen uzun yolda seyir halindeyken araç birden vites düşürdü ve 3. viteste takılı kaldı. AT uyarısı vererek arıza ışığı yandı. Dur kalk yapınca vites çözüldü ama 10-15 km sonra yine aynı vites düşürmesini yaptı. Yol üstünde bir tamirciye gittim ve bilgisayara bağladığında tam olarak hatırlamadığım emme manifoldundaki sensör aralıklı hata veriyor arızası göründü. Usta bunun "aralıklı" hata olduğu için çok sorun olmayacağını yakıttan kaynaklı olabileceğini söyledi ve arıza ışığını söndürerek yolladı. Tekrar yola çıktığımda 5km sonra yine aynı arızayı yaptı ve bizim ailecek moral sıfır tabi, tatile giderken bu sıkıntı tadımızı kaçırmıştı.. Bu kez 3.viteste ara ara değil hep takılmaya başladı. Epey telaşlandım şanzımanı elime alacam diye. Ben sonra mazdamı okşamaya sevmeye başladım, hadi aslanım dayan Bursaya kadar seni yetkili servise götürecem dedim.. Son yakıtlarımı hep evime yakın olan BP'den almıştım.. Bu sefer önüme çıkan ilk benzinliğe girdim (OPET) ve depoyu doldurdum. Ve tabi ki artık hiç arıza vermedi. Navigasyon beni İnallar Mazda yerine Hyundai servisine götürdü.. Servisteki eleman bizim cihaz uyarsa takıp bakalım dedi ve hiç üşenmeden hem cihazı bağladı hem de kısa bir sürüş yaptık. Işığı söndürdü. Yine yaparsa bizim mazda servisine gidersin dedi ve ücret talep etmedi. Çok şaşırdım para almamasına..helal olsun valla.
yakıtı değiştirdikten ve mazdamı biraz daha sevip okşadıktan sonra (hatun bile kıskandı beni böyle sevmiyorsun diye:) ) sorun bir daha yaşanmadı..
buraya yazmamın sebebi başıma gelen sorunun burada bahsedilen parçayla aynı mı olduğu?

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Gel benimkini sök dene. Evim kartalda. Ama acele etmeniz lazım arabayı 1 hafta sonra karabüke yollayacam.
Bende yedek bobin ve kablo da var onları da denersin.

Son düzenleme:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Gel benimkini sök dene. Evim kartalda. Ama acele etmeniz lazım arabayı 1 hafta sonra karabüke yollayacam.
Bende yedek bobin ve kablo da var onları da denersin.
Forumu kullanmayı da unutmuşsun Murocum, konu epey eski sorun çoktan giderilmiştir diye tahmin ediyorum...

Konu sahibinin aracı da şuan satılıkta

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw

Üst Alt