Mazda Premacy Aracım için Bakım...

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Mart ayında aldığım Kırmızı Premacy'ime 20.08.2015 tarihinde ilk bakımını yaptırdım.
144750 Km.'de iken almıştım ve 14200'de yağ/filtre bakımları yapılmıştı,

152000'de
NGK Laser Platinum Premium Buji (PZFR6F 7550) ... 140 TL/5 Taksit
Lubex 5/30 tam sentetik motor yağı ... Hediye (20 Lira Bahşiş)
Lubex ATF III Şanzıman yağı eklendi ... (Hediye)
Lubex DOT-4 Fren yağı eklendi ... (Hediye)
Yağ filtresine gerek yok, bir sonrakinde değiştirmemi söyledi (içim çok rahat etmese de daha önce de duymuştum bunu, Bakımlar arkadaşımın hediyesi olduğu için de ayrıca seçim yapma ve diretme de yapamadım)
Hava filtresi ve polen filtresini bulamadılar Allah nasip ederse yarın İzmit sanayide değiştireceğim...

Lakin bunların dışında @Adem Usta ile yazışmamızın ardından en kısa zamanda Triger ve kayışların değişimi ile subap ayarları yapılacak, zaten Adem Usta'ya kadar gitmişken de ince bir kontrolden de geçer diye tahmin ediyorum...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kasasız günlerde kullanmak nasip olur inşallah... :)

Bujilerin farkını hissedebildin mi? Tavsiye eder misin?

Bu tarz buji fiyatlarını gördükçe kafam karışıyor, verilen parayı acaba hak ediyor mu?

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kasasız günlerde kullanmak nasip olur inşallah... :)

Bujilerin farkını hissedebildin mi? Tavsiye eder misin?

Bu tarz buji fiyatlarını gördükçe kafam karışıyor, verilen parayı acaba hak ediyor mu?

Abi şöyle söyleyeyim, Biliyorsun arabaya LPG taktırdım fakat taktırdığım günden beri yani 4 aydır Mazda fakirleşmesi denilen olaydan ötürü ekonomik modda (80-100 km/s arası, 2200-2800 d/d arası) iken araç tekleme yapıyordu, 5 yaşında ki kızım bile hissedebiliyordu, dün akşam eve dönerken bir kez yaptı, bir daha yapmadı, umarım bu şekilde devam eder, gerçi yine LPG'ciye gidip bir kez daha ayar yapılacak seyir halindeyken ama ben bu tip bujiyi öneririm. Nedeni ise 626'da NGK laser iridyum kullanmıştım (satıcı aynı ürün farkı yok dedi) araç inanılmaz atikleşmişti, tabi diğer bir sürür daha bakımı da yapılmıştı arabaya ancak 92 model 626 ile LPG'de 235 km hıza ulaştığımı söyleyebilirim... Bu arabada zaten bir performans beklentisi içinde değilim, yalnızca sağlıklı bir şekilde bize hizmet etsin yeter... Ama motor yağı falan değişince sesi soluğu kesildi arabanın, gidişi daha da rahatladı, bir de hava filtresini değiştirirsem sanırım daha da belirgin olacaktır. Bu arada Didim tailimde 1415 km'lik yolu 230 TL'ye yaptım!!! Şaka gibi ama evet 162 kuruş yaktı :)

Üst Alt