Mazda Parça Kataloğu Sitesi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu site sayesinde Mazda 626'ya ait ''kontak termiği''nin parça numarasını bularak ebay.com'da aratarak kolayca buldum

Moderatörün son düzenlenenleri:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Evet çok güzel bir sitedir kendileri benimde çok işimi gördü görmeye devam ediyor :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İhtiyacı olan için pek bi faydalı... Umarım ihtiyacım olmaz... :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Sitenin ust taraflarında ingilizce ikonu var ona tıklayarak dili değiştirebilirsiniz. Yada "chorome" da dil ayarlarından Japoncuya da ekleyerek direk Türkçe'ye cevirebilirseniz. Parça bulmanız daha kolay ve çabuk olacaktır.
Bilgi olarak düşeyim dedim ;)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Biraz beyin cimnastiği yapalım ::)

Forumdaşlar; mazda parça kataloğu sitesi dediğimiz http://japancars.ru/index.php?route=catalog/mazda siteye üye oldum. Her Mazda modelinin parçası mevcut bilindiği üzere. Siteyi biraz kurcaladım online satışda varmış.

Bir kaç ürün seçip sepetime attım. Ürünü satın al dediğimde sepetteki ürünlerin toplamı; [size=18pt]7.271,53p[/size] diye gösterdi.

Anlayamadığım bu ''p'' cinsinden verilen harf Japon Yeni mi? Eğer Japon yeni ise 7.271,52p 155 TL'ye tekabül ediyor. Servisten aynı parçaların fiyatı sordum 500 TL'nin üstünde...

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
site Rus sitesi olduğundan muhtemelen ruble olabilir p harfinin karşılığı. Eğer ruble ise 7271 ruble 412 liraya tekabül ediyor.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
site Rus sitesi olduğundan muhtemelen ruble olabilir p harfinin karşılığı. Eğer ruble ise 7271 ruble 412 liraya tekabül ediyor.

Bunu düşünmemiştim abi, yüksek ihtimalle dediğin gibi. Yetkili servisten fiyat yine uygun ama gümrük olayları, kargo ücretleri falan servis fiyatı geçer sanırım.

Kolay iletişim kurulabilecek bir site olsaydı yurt dışına gönderim hakkında bilgi alırdım, yinede ''google translate'' kullanarak bişeyler yazdım bakalım...

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
Rusça kaba bir dil gibi geldi bana. Yazın Alanyada idik tatilde. Malum Alanya St.Petersburg gibi. Denizde önüme bir top düştü. 10 yaşlarında bir çocuğun topuydu. Neyse topu geri attım çocuğa. Aramızda 3 kulaçlık mesafe var, çocuk spasiba diye bir bağırdı, kesin dedim çocuğu Jaws kaptı :) Meğersem teşekkür etmiş :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
1700ruble sanirim 100tl falan galiba

Evet benim kullandığımın webdeki karşılığıda http://www.jimellismazdaparts.com/
adresiymiş...
Tamam gayet hesaplılar...
Şimdi gerçeklere gelelim...
Birincisi bireysel olarak yurtdışından parça almak istediniz..
öncelik çıkmaya verdiniz... Bu Türkiye Cumhuriyeti kanunlarınca yasal değil çünki Türkiye'ye hurda sokmak malesef yasal değil...
Gelelim ikinci kısma belirtilen sitelerden ürün alabilirsiniz 75 Euro üzeri alımlarda Avrupa birliği ülkelerinden alınan ürünlerde %18 Gümrük vergisi, Avrupa Birliği dışından alınan larda ise bu oran %20 arkadaşlar...
Olaki kargoya düşük ücret yazdırdınız.. Gümrükte artık malların değerinin fiyatına bakılıyor, birde emsal uygulaması var. Birde bi durum daha anlatayım sizlere ki en zorlusu budur? Aracınınzın getirttiğiniz parçaya ihtiyacı olduğunun Yetkili servisce yazıya dökülmesi isteniliyor....

Ya şimdi kötülük habercisi addetmeyin beni ama malesef benim edindiğim bilgiler bunlar (bizzat Gümrük muayene memurundan)
Artık her yerde bu şekildemi uygulanır bilemicem ama alacak arkadaşlar tüm bunlara hazırlıklı olsunlar....

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet benim kullandığımın webdeki karşılığıda http://www.jimellismazdaparts.com/
adresiymiş...
Tamam gayet hesaplılar...
Şimdi gerçeklere gelelim...
Birincisi bireysel olarak yurtdışından parça almak istediniz..
öncelik çıkmaya verdiniz... Bu Türkiye Cumhuriyeti kanunlarınca yasal değil çünki Türkiye'ye hurda sokmak malesef yasal değil...
Gelelim ikinci kısma belirtilen sitelerden ürün alabilirsiniz 75 Euro üzeri alımlarda Avrupa birliği ülkelerinden alınan ürünlerde %18 Gümrük vergisi, Avrupa Birliği dışından alınan larda ise bu oran %20 arkadaşlar...
Olaki kargoya düşük ücret yazdırdınız.. Gümrükte artık malların değerinin fiyatına bakılıyor, birde emsal uygulaması var. Birde bi durum daha anlatayım sizlere ki en zorlusu budur? Aracınınzın getirttiğiniz parçaya ihtiyacı olduğunun Yetkili servisce yazıya dökülmesi isteniliyor....

Ya şimdi kötülük habercisi addetmeyin beni ama malesef benim edindiğim bilgiler bunlar (bizzat Gümrük muayene memurundan)
Artık her yerde bu şekildemi uygulanır bilemicem ama alacak arkadaşlar tüm bunlara hazırlıklı olsunlar....

Doğru bilgi her zaman iyidir, teşekkürler...

1700ruble sanirim 100tl falan galiba

Bak bak sen, para birimini de biliyormuş... :p

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ben yurt dışından çıkma oem spoyler oem yan marşpiyel eki sıfır aks kafası vs. gibi parçalar aldım. Hiç birinde sorun yaşamadım. 100 dolar üstüne vergi uygulanıyor.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sirketde rusyaya gidip gelmeler oluyor gidene sormustum

Üst Alt