Mazda MX-5 ND Skyactiv Mazda Garaj İncelemesi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yeni Mazda Mx-5, dünyanın en popüler roadster otomobili olma konusunda ikonik efsanesini sürdürmekte, Mazda Garaj olarak da bu efsaneyi kendi bakış açımız ile Muğla Gören Otomotiv'in sonsuz misafirperverliği ve katkılarıyla sizlere aktarmaya çalıştık. :)

1.jpg

2.jpg

Dördüncü nesil efsanemiz, üstün bir güç-ağırlık oranına, arkadan itişli sürüşe ve alçağa konumlanmış bir ağırlık merkezine sahip. Keskin sürüş tepkileri ile yol ile bizim aramızda görünmez bir bağ oluşturmasıyla ünlü olan efsane, bizlere daha fazlasını vermek için can atıyor gibi.

KODO-Hareketin Ruhu, tasarımını şık bir motor kapağı ile kısa arka çıkıntı ile klasik roadster izlerini bize verirken, diğer yandan efsaneye daha agresif ve kendine özgü bir görünüm katmış durumda. İnsanın heyecanlanması için küçük bir bakışla göz göze gelmek yeterli... :)

3.jpg

Bu minicik efsaneye Bose ses sistemini monte etmeyi başaran mühendisliğe şapka çıkartıyorum. Ayrıca, üzeri açıldığında otomatik ses optimasyonu yaparak müzik keyfinin tadına daha iyi varmamıza izin veriyor. :)

4.jpg

5.jpg

6.JPG

İç donanım bilindik Mazda kalitesi zaten, orta konsolda bulunan ekran ile multimedya donanımını kullanmak basit, gösterge paneli hem klasik hem de dijital görünümlü klasik olması nedeniyle insanı şaşırtıyor, en azından benim şaşırtıcı derecede hoşuma gittiler. :) Camların doğal olarak direksiz olması da insana efsanenin tam bir oyuncak havasında olduğu hissini veriyor.

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Mazda'nın Skyactiv teknoloji ürünü, 1.5 litre ve 7 bin devirde 131 beygir güç üreten 4800 devirde 150 tork veren dahiyane motoru, efsanenin hafif ve dengeli şasisi ile birlikte insanı bulutların üzerine çıkartıyor.

10.jpg

11.jpg

Böyle bir efsane için bagaj hacmi bence büyük bile geldi... :p

13.jpg

Konu ile ilgili video sanırım Oğuzhan'dan gelecek... :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Fotoğraftaki sarı zımbırtılar ise; efsanenin her hangi bir şekilde yayalara çarpması neticesinde kaputa düşeceği için kaputun olduğundan 5-6 santim yukarıya kalkarak hava yastığı görevini üstleniyor... Bu şekilde düşünülmüş olması bile insanın yüzünde gülümsemeye sebep oluyor. :)

IMG_20160903_144518.jpg

drozumit

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Crossover SUV
çok güzel bir araç inşallah ıkıncı mazda olarak bundan alıcam bakalım kısmetse artık konyada bindik test ettik ilk çalıştırmadaki ses zaten hemen al beni diyor cx 3 hanıma versek onun arabayı verip bunu alırız inşallah kısmet artık

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
çok güzel bir araç inşallah ıkıncı mazda olarak bundan alıcam bakalım kısmetse artık konyada bindik test ettik ilk çalıştırmadaki ses zaten hemen al beni diyor cx 3 hanıma versek onun arabayı verip bunu alırız inşallah kısmet artık
Evin ikinci aracı olarak en güzel Mazda modeli bence, Rx-8 le beraber

drozumit

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Crossover SUV
Rx 8 okuduğum kadarıyla biraz özellikli bir araba hocam o yüzden onu düşünmedim hiç

drozumit

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Crossover SUV
Aynen bakalım kısmet artık

Üst Alt