Mazda MX-5 Açılır Metal Tavanına Kavuştu

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
SHQyGd.jpg

New York otomobil fuarı, kapılarını Mazda’nın yeni sürpriziyle açtı. Japon üreticinin sevilen spor modeli Miata, metal tavanlı üstü açılır versiyonuyla boy gösterdi. Kardeşiyle neredeyse aynı özelliklere sahip olan otomobil, Mazda MX-5 RF adını taşıyor.

2017 model Mazda MX-5 RF, targa biçimindeki metal tavanıyla, kumaş tavanlı convertible modellerine kıyasla çok daha kaliteli görünüyor. MX-5 RF için Porsche’nin de aynı tavan biçimini kullandığı ve bu şekilde isimlendirdiği 911 Targa’nın Miata versiyonu diyebiliriz. Tavan açıkken arka camı yerinde duran, yani tavanı tamamen açılmayan targa, buna rağmen otomobilin bagaj hacminden de bir şey götürmemiş. 10 km/s hıza kadar açılabilen elektrikli tavanı ve Mazda’nın “makine grisi” olarak adlandırdığı yeni renk seçeneği dışında otomobil kumaş tavanlı versiyonuyla aynı tasarımı paylaşıyor.

Kaputun altına da dokunmayan Mazda, 1,5 ve 2 litre hacim seçenekleri bulunan otomobilini 6 ileri manuel ve otomatik şanzımanla desteklemeye devam ediyor. Yaz aylarından itibaren piyasadaki yerini alacak olan 2017 Mazda MX-5 RF için fiyat bilgileri henüz açıklanmış değil.

wmFQil.jpg

Yi6MLq.jpg

D1VPbO.jpg

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Çok paran olacak , tam sevmelik araba garajda duracak bir tane :)

tapatalk by zenfone2

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Veli yeminle senin kadar hızlı beğenen görmedim! Daha mesajı yolladım, saniye geçmedi. Ne kadar milleti beğenmiş adamsın!

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Veli yeminle senin kadar hızlı beğenen görmedim! Daha mesajı yolladım, saniye geçmedi. Ne kadar milleti beğenmiş adamsın!
Abi hak edilmiyor da değil yani... Oğuzhan koymuş o butonu kullanmak gerekir di mi? :D :D

Teşekkür butonu, beğen butonu, yıldızlı takdir butonu kullanılsın ki, pas tutmasınlar.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
İyi bir çocuğa gitti, Ankaralı bir mühendis. Güzel ve çok iyi baktığım araçlar iyi insanlara gittiğinde çok memnun oluyorum. Ama aynı şeyi RX-8 ve C Coupe için söyleyemem! O zaman da üzülüyorum...

Sevimli köpek eniği gibi, sevip duracak insan... :D :D Jantları çok yakışmış kerataya, Allah sahibine bağışlasın, kaza bela vermesin. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İyi bir çocuğa gitti, Ankaralı bir mühendis. Güzel ve çok iyi baktığım araçlar iyi insanlara gittiğinde çok memnun oluyorum. Ama aynı şeyi RX-8 ve C Coupe için söyleyemem! O zaman da üzülüyorum...
Nasip meselesi abi, senden araba almak, kömür madeninde elmasa rastlamak kadar değerli bir olay bence. Ama, bu durumu bilen de var bilmeyen de maalesef. :)

Mercedes'in hikayesini az çok biliyorum da, Rx-8'i yeni duydum ve bende üzüldüm.

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Kusura bakmayasın, Oğuzhan o butonlardan benim bilgisayara koymamış. Bende şöhret butonu vardı, ona bastım! Şöhretli bir insansın zaten ama şöhretine şöhret kattı diye bir deyiş vardı.

Abi hak edilmiyor da değil yani... Oğuzhan koymuş o butonu kullanmak gerekir di mi? :D :D

Teşekkür butonu, beğen butonu, yıldızlı takdir butonu kullanılsın ki, pas tutmasınlar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kusura bakmayasın, Oğuzhan o butonlardan benim bilgisayara koymamış. Bende şöhret butonu vardı, ona bastım! Şöhretli bir insansın zaten ama şöhretine şöhret kattı diye bir deyiş vardı.
Simgesi yıldız olduğu için yıldızlı takdir şeklinde yorumladım abi, bazı üyelerimiz o yıldızdan ve ne işe yaradığından habersiz... Bi taşla iki kuş olayı... :) :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yavuklunun maşallahı varmış Mustafa abi..

C coupe de Ankara'ya gitmişti galiba, Ankara sıkıntılı desene

Kensai-X

Sessiz
Araç Markası
2014 Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Buna da bir MPS versiyon güzel gider aslında, kasa müsait. Yapmazlarsa da birileri ona benzer modlar yapabilir.

Saygılar.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
İlanlarda niye özellikle Ankara arabası diye yazarlar. Asfaltı mı özel Ankaranın:)

Son düzenleme:

Üst Alt