Mazda, Müşterisi İçin Tok Satıcı Oldu

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
<article class="selectionShareable" id="contextual"> “Mazda sahipleri kendilerini özel hissetsin” diyerek yola çıkan Genel Müdür Yurdakul’un hedefinde bu yüzden büyük satış rakamları yok

Japon otomotiv markası Mazda, 2016'da yeni modellerin rüzgarıyla yüzde 35'in üzerinde büyümeyi hedefliyor. Crossover modeli CX-3'le atağa kalkan Mazda, bu kez efsane roadster'i MX-5 ve dizel otomatik Mazda3'le gaza basacak. Yenilenen MX-5 modelinin tanıtımında konuşan Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, 2016'da 80 adet MX-5 satmayı hedeflediklerini söyledi. Daha önce yılda 20-25 adet sattıklarını hatırlatan Yurdakul, "Yeni versiyonla MX-5 satışımızı dörde katlayacağız. Daha şimdiden 35 adet ön satış gerçekleştirdik" dedi.

1 MİLYON SATTI
Yurdakul, 2015'te toplamda 1.761 araç sattıklarını, 2016'da yeni ürünlerin rüzgarıyla bu rakamı 2 bin 400 adede çıkarmayı istediklerini söyledi. Mazda'nın hedeflerini anlatan Yurdakul, şöyle konuştu: "Mazda müşterilerinin özel hissetmesini istiyoruz, Bu yüzden büyük adetli satış hedeflerimiz yok. Mazda sahipleri herkeste olmayan bir modele bindiğini hissetmeli." Mazda'nın bugüne kadar 1 milyon adet satan efsane modeli MX-5'in dördüncü nesli Türkiye de satışa sunudu. Yeni MX-5 kendinden önceki 3 jenerasyondan daha agresif tasarımıyla öne çıkıyor.

JAPON OKÇULARDAN İLHAM ALINDI

MazdaMX-5'in tasarımında, otomobil ile sürücüsü arasındaki ilişkiyi tanımlayan, Jinba Ittai yani at ve binicinin tek bir vücutta birleşmesi öğretisi uygulanıyor. Sürüş keyfine odaklanan marka, yenilenen Mazda MX-5 modelinde de bunu devam ettirdi. Eğer okçu, atla bütünleşir ve ikisi tek bir vücut gibi hareket ederse, hedefi vurmak kolaylaşır. Aksi takdirde hareket halinde 12'den vurmak en başarılı okçu için bile zordur.

MAZDA MX-5'E VERGİ AVANTAJLI MOTOR

Ağırlığı100 kilogram azalan otomobilde 1.5 lt SKYACTIVE-G 131 bg ve 2.0 lt SKYACTIVE-G 160 bg benzinli motor seçenekleri yer alıyor. Yeni Mazda MX-5 SKYACTIVE 1.5 lt'de 6 ileri manuel şanzıman bulunurken, araç 0'dan 100 km/s hıza 8.3 saniyede çıkıyor. MX-5'in maksimum hızı 204 km/s. Otomobilin ortalama yakıt tüketimi 6 litre.Yenilenen Mazda MX-5 sadece soft top (yumuşak tavan) seçeneği ile sunuluyor. Motion, Power, Power Sense olmak üzere üç donanım seviyesi bulunan 1.6 lt'lik versiyonun fiyatı 102 bin TL'den başlıyor.

Kaynak: Sabah

Moderatörün son düzenlenenleri:

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Komser Şekspir filminde bir repliği hatırladım. Müjde ar ile yakışıklı genç dans ediyor. Bu arada müjde ar gence diyor ki, valla veresim geldi:) Genç de utangaç, cevaben diyor ki; Allah razı olsun bacım, vermiş kadar oldun:)

Not : Yukarıdaki yazıyı okuyunca, sansürü mansürü unuttum, değerli moderatörlerim dilerlerse yazıyı editleyebilirler..

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Sahip olduğunuz guzuları kullanırken kendinizi özel hissedin,
- Aa benim guzunun beyaz rengi pek güzelmiş,
- Bu aralar SW gözüme epey hoş görünüyor,
- Kırmızı ışıkta bir an kendimi aynadan seyrediyorum zannettim....
Bunları düşünmeyin, sürüş ve keyif odaklı olun..Route 66 daki yalnızlığı guzularınız ile bütünleştirin....

Denilmek istenmiş :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bizde Mazda'nın bir Toyota olmasını istemiyoruz ama biraz daha canlanması herkes açısından güzel olur.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Komser Şekspir filminde bir repliği hatırladım. Müjde ar ile yakışıklı genç dans ediyor. Bu arada müjde ar gence diyor ki, valla veresim geldi:) Genç de utangaç, cevaben diyor ki; Allah razı olsun bacım, vermiş kadar oldun:)

Not : Yukarıdaki yazıyı okuyunca, sansürü mansürü unuttum, değerli moderatörlerim dilerlerse yazıyı editleyebilirler..
Allah kabul etsin gari... :D :D :D

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Cümlelerin içinden mazda kelimesini çıkarsan ferrari , rolls royce falan satıyor zannederlerdi. Biraz tasarımı güzel gerisi standart japon hepi topu.

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Adamlar işi bilmiyorlar.

Madem farkındalık istiyorlar.Sene başı araç sayısı için taban fiyatı kallavice bir şekilde açık artırmaya katılalım.Parayı bastıran arabayı alabilsin.Yok öyle galeriye git araba al.Hatta açık arttırmayı kazansan bile birde gelir skalası koyalım altına onuda satmayalım.Yine mi talep var bir pentatlon pisti koyalım pisti gerekli sürede bitirmeyenlere yine satılmasın.Yine fazlalık olursa Rus ruleti falanda oynanabilir.

Bu şartlarda arba satılsın bak nasıl farkındalık oluyor.Mazda sahibi olan kendini nasıl farklı ve özel his ediyor.Hatta "Cadillac one" bile yanında halt etmiş olur seçkinlikte.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Cümlelerin içinden mazda kelimesini çıkarsan ferrari , rolls royce falan satıyor zannederlerdi. Biraz tasarımı güzel gerisi standart japon hepi topu.
Zaten hedeflenen şey de premium segmentler...

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Zaten hedeflenen şey de premium segmentler...
Hedef oysa ona uygun arabalar getirmek gerekiyor. Standart mazda 3 cx3 ile premium olunmaz. Piyasadaki rakiplerinden eksileri var fazlaları yok nerdeyse. Tasarımını sevenler ve mazda hastalarını ayrı bir yerde tutuyorum o her markada var çünkü. Daha ses yalıtımı halledilemeden premium olamaz bir marka. Kaldıki türkiyeye getirdikleri arabalar amerikadaki satılan donanım paketlerine göre zayıf düzeyde.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hedef oysa ona uygun arabalar getirmek gerekiyor. Standart mazda 3 cx3 ile premium olunmaz. Piyasadaki rakiplerinden eksileri var fazlaları yok nerdeyse. Tasarımını sevenler ve mazda hastalarını ayrı bir yerde tutuyorum o her markada var çünkü. Daha ses yalıtımı halledilemeden premium olamaz bir marka. Kaldıki türkiyeye getirdikleri arabalar amerikadaki satılan donanım paketlerine göre zayıf düzeyde.
Bu tamamen bakış açısı ile ilgili ve daha önce tartışmıştık tekrara düşmemek adına aynı şeyleri yazmıyorum... Ses yalıtımını çözmüş arabayı sahtekarlık yaparak satmak, 90 bin etiketi olan arabaya dijital klima koymamak veya jant kapağı ile piyasaya sürmek gibi değişik şeyler öne sürebilirim ama dediğim gibi bakış açısı farklı olunca çoğu şeyi anlatmak zor oluyor...

Senin ülkenin yolları üç yıl ancak dayanıyor ve kalitesiz malzeme ürünü ise adamın yalıtımı bir yere kadar işe yarıyor maalesef !! ;)

badilcan

Katılımcı
Ben Mazda Türkiye yi ve bazı Mazda bayileri hariç diğerlerini çok başarısız buluyorum.
Çok daha basit politikalarla satış rakamlarının yükseltilebileceği düşüncesindeyim.
Bayiler o kadarda yoğun değiller madem , müşterilerine özel politikalar kurabilirler. Satışa odaklı girişimlerde bulunabilirler. Ama tek yapılan müşteri gelsin aracı bayide görsün , e zaten bayideki satış elemanı bilgisiz gelenide o kaçırsın . Ne kaldı , bizler ( eski müşteriler ) ve bizlerin inadırabildikleri çevremiz.
Yeni modeller ilede bir ivmelenme yakalayamadılar. Skyactive rüzgarıda geçti. Şimdi tüm umutlar Dizel MAzda3 araçlar olarak görülüyor. Beklede o gelsin , ama rakiplerde boş durmuyor bu durumda . Opele ( bir çoğumuz beğenmesekte ) bu konuda gerçekten saygı duyuyorum. Son zamanlarda sürekli yenilik ve bir heycana sahipler .

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Hedefe bak hizaya gel.
Fiyatlari biraz dusur,jant kapagi koy,bosline olsun ama uygun fiyat olsun. Adam gibi satis yap. Opel o dandik konsol ve ic hacime ragmen peynir ekmek gibi satiliyor. Cunku biraz sekilli ve fiyat 60bin liradan basliyor.

Lise sonda iken bir hoca bize "Hedefiniz yildizlar olsun, ulasamazsaniz bile daglarin zirvesinde kalirsiniz" sozunu ezberletmisti.

Hoca bu sozle kafayi yemisti ama 20 sene sonra lazim oldu. Butun sozlerimi geri aliyorum.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Çoğu ilde bir mazda showroom'u bile yok.Şahsen ben araç denemek için izmir'e muğla'ya gidiyorum.Hadi ben gönül verdim gider gelir çilesini çekerim de başkaları yapmaz işte.Reklamlarda görür gider test sürüşü yapar alır geçer bizim ülkenin insanı.Pazarlama olarak sıkıntı çok.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Çoğu ilde bir mazda showroom'u bile yok.Şahsen ben araç denemek için izmir'e muğla'ya gidiyorum.Hadi ben gönül verdim gider gelir çilesini çekerim de başkaları yapmaz işte.Reklamlarda görür gider test sürüşü yapar alır geçer bizim ülkenin insanı.Pazarlama olarak sıkıntı çok.
Geçen gün mazdaya mail attım denizlide bayi veya sadece yetkili servis açılacakmı diye plan dahilinde değil diye cevap geldi

tapatalk by zenfone2

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Zeybekçi gibi parasal güç Mazda yı tolere etmediyse, o taşın altına kimse girmez.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Zeybekçi gibi parasal güç Mazda yı tolere etmediyse, o taşın altına kimse girmez.
Aynen öyle malesef , ama adamlar hiçbir zaman showroomdan çıkıpta avmlerde falan stand açmaya tenezül etmediler kı.ı kırık markalar bile (misal tek seçenekleri olan isuzu pickuplarını bile )sergilediler insanlar gözden uzak olan bir markayı nasıl bilecek ?

tapatalk by zenfone2

Üst Alt