Mazda Modellerinin Güç ve Kompresyon Değerleri

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Mazda Garaj'ın Mazda kullanıcılarına armağanıdır!
Türkiye'ye girmiş modellere yer verdik. Gümrükten giren modellere de yer vermeye çalıştık.
Özellikle ikinci el Mazda alacaklar, alacakları aracın değerlerini aşağıdaki değerler ile karışlaştırabilir. Eksik veya yanlış bilgi görürseniz eğer uyarmaktan çekinmeyin.

Mazda Modellerinin Güç ve Kompresyon Değerleri

Son düzenleme:

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Ellerine, dillerine sağlık... Faydalı bilgiler, devamının gelecek olması ayrı bir güzellik...

Bizim, işimiz gücümüz Mazda...

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Teşekkürler Oğuzhan. Birde bu değerler göz göz oluyor sanırım 1. göz 2. göz gibi @aliparlar1983 abi öyle diyordu...

ahmoztrk

Katılımcı
Oğuzhan sağolasın veriler için. 300 rpm değeri marş dinamosunun devrini gösteriyor sanırım.
Ahmet ustamızın videosuna baktım ibre sürekli oynadığı için kaç psi ölçüldü anlayamadım. Youtube daki diğer kompresyon testlerinde ibre sürekli artıp bir yerde duruyor. örnek https://www.youtube.com/watch?v=Ec6C0K-2s8U
Ben kendi elimdeki orijinal videoyu kare kare izlemiştim, her bir göz 160psi gösteriyor.

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
yani video kaydı yapıp kare kare bakmazsak canlı olarak kaç psi olduğunu göremeyeceğiz ? Benim mazda ölçülürkende bunun gibi olmuştu okuyamamıştım bende. Ustaya sorduğumda iyi durumu dedi kaç psi olduğunu o da söylemedi

ahmoztrk

Katılımcı
yani video kaydı yapıp kare kare bakmazsak canlı olarak kaç psi olduğunu göremeyeceğiz ? Benim mazda ölçülürkende bunun gibi olmuştu okuyamamıştım bende. Ustaya sorduğumda iyi durumu dedi kaç psi olduğunu o da söylemedi
Bu kompresyon testlerinde önemli olan, bunu yaş itibarı ile eski araçlar için söylüyorum, bütün silindir gözlerinin aynı değeri ya da birbirine çok yakın değerleri göstermesidir. Bu bize hepsinin aynı oranda işlevselliğini devam ettirdiklerini gösterir. Elbette fabrika verilerine en yakın değerler motorun kapasitesinin hala yüksek olması açısından önemlidir. Ama belli bir değerin altında bile olsa hepsinin ortalama aynı değeri göstermesi eski araçlar açısından daha da önemlidir.

Benim bir göz aşırı düşüktü..
Kapak değişti biraz dengelendi ama en son noktayı orjinal lifterler koydu..
Eski araçta fark 13-11 arası değişiyorsa sorun yok diyor bir bilgi..
Ama benimki gibi biri 12 biri 5 ise almayın anlamındadır..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
İlk mesaj düzenlenmiştir. Bu kadar ayrıntılı tablo Türkiye'deki Mazda kullanıcıları için başka bir yerde bulunmamaktadır. Herkesin faydalanması dileğiyle.
Eksik bir kaç bilgi var onlarıda tamamlayacağız. Bizi izlemeye devam edin O0

Üst Alt