Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda Meksika'da 100 Bininci Aracını Üretti

Konu, 'Mazda'dan Haberler' kısmında yakup tarafından paylaşıldı.

1. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB

Mazda Motor Corporation'ın geçtiğimiz Ocak ayında Meksika'da kurduğu yeni fabrikasındaki üretilen araç sayısının 100.000 adete ulaşıldığı belirtildi. Fabrikanın 11 aylık süre içerisinde araç üretiminde bu rakama ulaşması otomotiv sektörü tarafından başarılı olarak yorumlandı.

Meksika'da Guanajuato eyaletinde bulunan Salamanca’da yer alan ve adı "Mazda de Mexico Vehicle Operation (MMVO)" olan fabrikada, 100.000'nci araç ise Avrupa pazarına yönelik Mazda 2 (Demio) oldu. Fabrika'nın üretim bandından Ocak ayında inen ilk araç ise, ABD pazarına yönelik bir Mazda3 sedan olmuştu.

Fabrikada üretim sayısının yüz bin adeti bulması sebebi ile bir tören düzenlendi. Törende MMVO Fabrikasının Başkanı ve CEO'su Keishi Egawa yaptığı konuşmada 11 ay içerisinde araç üretiminde yüz bin adete ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek "MMVO için araç üretiminin yüz bin araca ulaşması bizim için son derece önemli. Biz bu sayıya ulaşmada bizi destekleyen müşterilerimize, tedarikçilerimize ve çalışanlarımıza yanı sıra, yerel yönetimlere teşekkür ediyoruz. MMVO Fabrikasını Mazda'nın global üretim için en önemli stratejik yerlerinden biri haline getirme hedefimizde yüz bininci aracı üretme başarımızı bir kilometre taşı olarak görüyoruz. Biz bu hedef ve doğrultuda yolumuza devam edip, Mazda hayranları için yüksek kalitede araç üretip tüm dünyaya sunmaya kararlıyız." dedi.

Öte yandan MMVO Fabrikası, ABD’ye ek olarak, Amerika Kıtalarında ve Avrupa’da yer alan başka ülkeler için de üretim gerçekleştiriyor.

2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Artık Amerika kıtası yeni rekorlar kırar Mazda satışlarında.

3. chaos

chaos Katılımcı

Avrupa'da hangi ülkelere geliyor bu araçlar bilen var mı?

4. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Bir konuşmamızda [member=22]okkko[/member] abi daha fazla üretim kapasitesi olduğunu ama Mazda'nın kaliteden ödün vermemek adına arttırmadığını söylemişti.

5. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    Ülkeler konusunda bir detay göremedim...

6. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Günlük ortalama 300 araç iyi rakam... Kaba bir hesapla, Türkiye için bu fabrika sadece 3 gününü ayırmış oluyor... ::)

Böyle ülkeye çok bile. :D

7. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    5 dakikada bana ayırıp şu marşpiyelleri yapsalar ne güzel olacak ;D

8. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bazı forumlarda okuduğum kadarıyla, Meksika üretimi araçlar ülkemize gelmeye başlamış... Bunu duyan potansiyel Mazda müşterileri; "ben Meksika üretimi istemem, olursa Japon olsun" diye şehir efsanesi oluşturmaya başlamış bile... :D

Bir dönem de, Reno Fairway'ler Arjantin'de üretiliyor diye bu ülkede tutulmamıştı... Oysaki, her bakımdan brodway'dan, Flash'tan üstündü... :eek:

İster misiniz, Mazda da bu anlamsız şehir efsanesine malzeme olsun...

9. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Bende Fairway neden bu kadar az ve performanslı olmasına rağmen Broadway'den daha ucuz diyordum

O efsane tutar gibi abi, Civic'ler için buna benzer bi muhabbet duymuştum; bazıları bunlar Japon değil Avrupa üretimi diyordu

10. Recep53

Recep53 Sessiz

Yanlış hatırlamıyorsam arabanın kendisi değil, 1600cc motoru Arjantin üretimiydi.Gerisi
    made in Bursa.

11. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    1700 motordu abi, tutulmamasının en büyük nedeni belki buydu, haksızlık da etmiş olmayalım... Vergi diliminden ötürü. :)

Haklısın, montaj Bursa da yapılıyordu...

12. Recep53

Recep53 Sessiz

Ben broadway ve R11 1400cc, Fairway 1600cc, R11 Flash 1700cc diye hatırlıyorum.

O zamanlar Fairway motorlarında yağ eksiltme veya kaçırma gibi sorunlardan çok konuşulurdu.Tutulmaması bundan olabileceği gibi, ticari nedenler ile de (Arjantin'den
    Türkiye'ye motor taşıma veya Arjanti'inin motor üretim kapasitesinin kendine anca yetmesi vb) olabilir.

13. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Broadway ve R11 ler hep 1,6 motor üretildi, 1,4 olarak Spring vardı, Flash ve fairway ler ise 1,7 motorla üretildi...

14. Recep53

Recep53 Sessiz

15. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Evet abi ben yanlış hatırlıyormuşum, daha doğrusu ben ilk kasa broadway'leri 1,6 motor biliyormuşum... :) İkinci kasalarda 1,4 motor olduğunu biliyordum ama ilk kasa ve fairway'lerde yanılmışım...

Link ve bilgilendirme için teşekkürler...

16. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    Euro civic diye bir olay var Hakan. Rover fabrikasında civic ile rover 416 lar aynı bantlardan çıktı yanlış hatırlamıyorsam.

Sayfayı Paylaş