Mazda, Meksika Fabrikasında Toyota Aracı Üretecek

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
P3m65O.jpg

Japon otomotiv şirketi Mazda, Toyota ile yaptığı anlaşma doğrultusunda 2015 yılında Meksika'da bulunan fabrikasında Toyota’nın B-segment araçlarından 50 bin adet üretecek.

Mazda Motor Corporation (Mazda) ve Toyota Motor Corporation (TMC), Mazda’nın Meksika’da bulunan ve 2014 yılında üretime geçen fabrikasında büyük oranda Kuzey Amerika’da satılacak Toyota markalı bir araç üreteceğini duyurdu. Mazda2 tabanlı olacak olan sub-kompakt Toyota markalı aracın üretimi, yıllık 50,000 adet üretim ile 2015 yılının yaz aylarında başlayacak ve Toyota bayileri aracılığıyla satılacak.

Toyota, kendi aracına ilişkin üretim ekipmanı maliyetleri ve geliştirme maliyetleri ve fabrika’nın üretim kapasitesinin artırılmasına yönelik masrafları uygun oranda karşılayacak.

Yapılan anlaşma ile birlikte, TMC Kuzey Amerika araç serisini güçlendirmeyi ve Mazda da üretim verimliliğini ve karını artırmayı amaçlıyor.

Öte yandan Mazda tarafından geçtiğimiz günlere yapılan açıklamada 2015 yılında Meksika'da bulunan fabrikada 190 bin adet araç üretileceği belirtilmiş, bu üretim sayısı ile birlikte fabrika 2014 yılına göre 2015 yılında 88 bin adet fazla araç üretecek.

Haber: Mazda Garaj Haber Servisi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Toyota en mantıklısını yapmış bence hadi hayırlısı :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Her iki marka için maliyeti düşürecek uygulama... Toyota sahibi olacak kişiler bu olaya takılır mı acaba??

Gerçi Mazda nın sağlamlığı ve mühendisliği bir kaç kat daha iyi bu yüzden şanslılar... :D

Haber için teşekkürler... O0

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Üretilen araçlar Amerikada satılacak anladığım kadarıyla. Diğer tarafları etkileyen böyle bir anlaşma yapılacağını sanmıyorum. Toyota her ülkede Mazda'dan fazla satan bir otomobil üreticisi. O zaman Mazda hiç Mazda 2 satmamalı?

mesut taşdemir

Katılımcı
Üretilen araçlar Amerikada satılacak anladığım kadarıyla. Diğer tarafları etkileyen böyle bir anlaşma yapılacağını sanmıyorum. Toyota her ülkede Mazda'dan fazla satan bir otomobil üreticisi. O zaman Mazda hiç Mazda 2 satmamalı?
Olabilir ben bir nevi tahminde bulundum. Toyota tabi ki her haliyle fazla satıyor ama mesela Mazda Rusya pazarında Mazda'nın kayda değer bir pazarı var orada satması kolay.

Üst Alt