Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda, Meksika Fabrikasında Toyota Aracı Üretecek

Konu, 'Mazda'dan Haberler' kısmında yakup tarafından paylaşıldı.

1. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB

Japon otomotiv şirketi Mazda, Toyota ile yaptığı anlaşma doğrultusunda 2015 yılında Meksika'da bulunan fabrikasında Toyota’nın B-segment araçlarından 50 bin adet üretecek.

Mazda Motor Corporation (Mazda) ve Toyota Motor Corporation (TMC), Mazda’nın Meksika’da bulunan ve 2014 yılında üretime geçen fabrikasında büyük oranda Kuzey Amerika’da satılacak Toyota markalı bir araç üreteceğini duyurdu. Mazda2 tabanlı olacak olan sub-kompakt Toyota markalı aracın üretimi, yıllık 50,000 adet üretim ile 2015 yılının yaz aylarında başlayacak ve Toyota bayileri aracılığıyla satılacak.

Toyota, kendi aracına ilişkin üretim ekipmanı maliyetleri ve geliştirme maliyetleri ve fabrika’nın üretim kapasitesinin artırılmasına yönelik masrafları uygun oranda karşılayacak.

Yapılan anlaşma ile birlikte, TMC Kuzey Amerika araç serisini güçlendirmeyi ve Mazda da üretim verimliliğini ve karını artırmayı amaçlıyor.

Öte yandan Mazda tarafından geçtiğimiz günlere yapılan açıklamada 2015 yılında Meksika'da bulunan fabrikada 190 bin adet araç üretileceği belirtilmiş, bu üretim sayısı ile birlikte fabrika 2014 yılına göre 2015 yılında 88 bin adet fazla araç üretecek.

Haber: Mazda Garaj Haber Servisi

2. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Toyota en mantıklısını yapmış bence hadi hayırlısı :)

3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Her iki marka için maliyeti düşürecek uygulama... Toyota sahibi olacak kişiler bu olaya takılır mı acaba??

Gerçi Mazda nın sağlamlığı ve mühendisliği bir kaç kat daha iyi bu yüzden şanslılar... :D

Haber için teşekkürler... O0

4. mesut taşdemir

mesut taşdemir Katılımcı

Şimdi Mazda 2 neden türkiye ye gelmedi anlaşıldı

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Toyota sahiplerinin havasından geçilmez

6. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Ben bir bağlantı kuramadım Mesut :)

7. mesut taşdemir

mesut taşdemir Katılımcı

Oğuzhan abi şimdi ortak üretim araç stratejilerinde ülke ülke anlaşma oluyor şu ülkeye ben daha etkiliyim benim markam satsın öbür ülkede senin markan mesela Peugeot 107, Citroen c1, Toyota Aygo gibi ülke ülke değişiyor.

8. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Üretilen araçlar Amerikada satılacak anladığım kadarıyla. Diğer tarafları etkileyen böyle bir anlaşma yapılacağını sanmıyorum. Toyota her ülkede Mazda'dan fazla satan bir otomobil üreticisi. O zaman Mazda hiç Mazda 2 satmamalı?

9. mesut taşdemir

mesut taşdemir Katılımcı

Olabilir ben bir nevi tahminde bulundum. Toyota tabi ki her haliyle fazla satıyor ama mesela Mazda Rusya pazarında Mazda'nın kayda değer bir pazarı var orada satması kolay.

10. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Sen rahat ol Mesut Mazda'nın böyle bir anlaşma yapacağını hiç sanmıyorum O0

Sayfayı Paylaş